آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تاخیر زیاد در بوت لنوو z500

jafari1

کاربر vip
کاربر
2008-03-12
56
169
با سلامم خدمت دوستان عزیر
بنده یک لپ تاپ z500 لنوو دارام که در موقع روشن شدن چند دقیقه طول میکشه تا لوگو لنوو ظاهر شود و شروع به بوت کند
اگر باید بایوس آپدیت شود رراهنملیی کنید چگونه میتوان فایل bin را بدون وسیله خاصی به لپ تاپ منتقل کرد یک فایل اجرایی هم از سایت لنوو دریفت کردم ولی بعد از اجرا و ریستارت ویندوز پیام داد اشکال firmware و برگشت به قبل کرد
مدل بایوس 71CN45WW(V1.18) است

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
با سلامم خدمت دوستان عزیر
بنده یک لپ تاپ z500 لنوو دارام که در موقع روشن شدن چند دقیقه طول میکشه تا لوگو لنوو ظاهر شود و شروع به بوت کند
اگر باید بایوس آپدیت شود رراهنملیی کنید چگونه میتوان فایل bin را بدون وسیله خاصی به لپ تاپ منتقل کرد یک فایل اجرایی هم از سایت لنوو دریفت کردم ولی بعد از اجرا و ریستارت ویندوز پیام داد اشکال firmware و برگشت به قبل کرد
مدل بایوس 71CN45WW(V1.18) است

سلام دوست گرامی

در این حالت باید بایوس اصلی را از روی دستگاه مشابه دامپ کنید و بزنید همچینین باید ec هم رایت کنید

اگر امکان پیدا کردن بایوس را ندارید از بایوس فعلی بک اپ بگیرید و همیجا برای بنده بفرستید تا ترمیم شود

ضمنا شماره pch هم مورد نیاز است ( به قول بیشتر تعمیرکارها پل جنوبی )

موفق باشید

jafari1

کاربر vip
کاربر
2008-03-12
56
169
با تشکر از پاسختان من وسیله خاصی جز لپ تاپ در اختیار ندارم بفرمایید چطور از بایوس فعلی بک آپ بگیرم

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
با تشکر از پاسختان من وسیله خاصی جز لپ تاپ در اختیار ندارم بفرمایید چطور از بایوس فعلی بک آپ بگیرم

سلام

برای این کار (بک اپ گیری ای ایسی بایوس و ec ) شما نیاز به یک پروگرمر دارید
البته تجهیزات لحیم کاری هم بعلاوه داشتن اداپتورهای (زیف سوکت ) مربوطه هم شرط است

موفق باشید

بالا