آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: یک مشکل عجیب::: کیبورد e1 572g چند تا کلیدش کار نمیکنه و با تعویض کیبوردم درست نشد.

arman0077

کاربر
2010-07-14
1
1
با سلام خدمت دوستان عزیز.
چند ماه پیش یه مشکلی واسه لپتاپم پیش اومد:
لپتاپم بدون باتری روی برق بود یهو سیم از برق در اومد،روشنش که کردم ، قبل از بایوس چند دیقه صفحه سیاهی میومد، بعد صفحه بایوس میومد و لپتاپ راه اندازی میشد. چند بار اینجوری که شد، دیگه از صفحه سیاهه جلوتر نرفت و نیم ساعتی روی صفحه سیاه موند. یعنی نمیتونستم وارد بایوس هم بشم.
انواع بلا رو سرش اوردم، تا اینکه تو سایت خارجیا سرچ کردم و فهمیدم مشکل بایوسشه، ولی نمیتونستم به صورت عادی بایوس رو فلش کنم و به صورت emergency با یه فلش 8 گیگ، بایوس رو ریکاوری کردم و لپتاپ درست شد.
.
اما بالا که اومد دیدم چند تا از کلید های صفحه کلید کار نمیکرد.
ویندوز و درایورم عوض کردم، درست نشد.
اول فک کردم چون چند بار لپتاپو باز کردم فلتش رو خراب کردم.
تا اینکه امروز یه کیبورد e1 572g خریدم و عوضش کردم، ولی در کمال تعجب این کیبورد جدیده هم دقیقا همون چند تا کلیدش کار نمیکنه.
کلید های: 2 q w s z x و کلید اف2 کار نمیکنن.
.
قابل ذکره که این کلید ها با کیبورد اکسترنال که وصل کردم، کار میکنن و مشکل نرم افزاری هم نیست.
.
لطفا اگه میتونید، کمک کنید.

alibahman47

کاربر
2016-10-06
70
92
با سلام خدمت دوستان عزیز.
چند ماه پیش یه مشکلی واسه لپتاپم پیش اومد:
لپتاپم بدون باتری روی برق بود یهو سیم از برق در اومد،روشنش که کردم ، قبل از بایوس چند دیقه صفحه سیاهی میومد، بعد صفحه بایوس میومد و لپتاپ راه اندازی میشد. چند بار اینجوری که شد، دیگه از صفحه سیاهه جلوتر نرفت و نیم ساعتی روی صفحه سیاه موند. یعنی نمیتونستم وارد بایوس هم بشم.
انواع بلا رو سرش اوردم، تا اینکه تو سایت خارجیا سرچ کردم و فهمیدم مشکل بایوسشه، ولی نمیتونستم به صورت عادی بایوس رو فلش کنم و به صورت emergency با یه فلش 8 گیگ، بایوس رو ریکاوری کردم و لپتاپ درست شد.
.
اما بالا که اومد دیدم چند تا از کلید های صفحه کلید کار نمیکرد.
ویندوز و درایورم عوض کردم، درست نشد.
اول فک کردم چون چند بار لپتاپو باز کردم فلتش رو خراب کردم.
تا اینکه امروز یه کیبورد e1 572g خریدم و عوضش کردم، ولی در کمال تعجب این کیبورد جدیده هم دقیقا همون چند تا کلیدش کار نمیکنه.
کلید های: 2 q w s z x و کلید اف2 کار نمیکنن.
.
قابل ذکره که این کلید ها با کیبورد اکسترنال که وصل کردم، کار میکنن و مشکل نرم افزاری هم نیست.
.
لطفا اگه میتونید، کمک کنید.
به شخصه برای این مورد دلیل ۱۰۰% ندارم ولی به هر حال بایوس ممکنه پرتی شدن باشه و نیاز هست دوباره خالی و پروگرام شود و خصوصا ec bios هم که AMD گفت میتونه خیلی مهم باشد .

من درست نفهمیدم شما تعمیرکار هستید و وسیله تعمیر را دارید یا نه ولی این مشکل رو تو خونه نمیشه حل کرد و اگه خودت برای حل مشکل اقدام کنی ممکنه مشکل بدتر بشه و هزینه زیادی روی دستت بزاره .
ببر پیش یه تعمیر کار یا نمایندگی و خودت رو خلاص کن.

فرستاده شده از SM-J510F

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arman0077

mj2008

کاربر vip
vip
کاربر
2013-05-26
56
250
به شخصه برای این مورد دلیل ۱۰۰% ندارم ولی به هر حال بایوس ممکنه پرتی شدن باشه و نیاز هست دوباره خالی و پروگرام شود و خصوصا ec bios هم که AMD گفت میتونه خیلی مهم باشد .

من درست نفهمیدم شما تعمیرکار هستید و وسیله تعمیر را دارید یا نه ولی این مشکل رو تو خونه نمیشه حل کرد و اگه خودت برای حل مشکل اقدام کنی ممکنه مشکل بدتر بشه و هزینه زیادی روی دستت بزاره .
ببر پیش یه تعمیر کار یا نمایندگی و خودت رو خلاص کن.

فرستاده شده از SM-J510F

سلام.
من برام یه لپ تاپ همین مدل اومده دقیقا همین مشکل رو دارم.
آیسی فلش رو پروگرم کردم آیسی
Kb9012
رو تعویض کردم بازم مشکل حل نشد.
این مشکلش از چی میتونه باشه دارم دیوونه میشم

majid33m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2006-12-06
460
1,570
esfahan
دوستان کسی راه حلی برای این مشکل پیدا کرده یا خیر ؟

بالا