آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: صدای خش خش اسپیکرلپ تاپ لنوو مدلideapad 500

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
سلام.این لپ تاپ به قول مشتری بامتصل کردن کابل usbرادیو به لپ تاپ،لپ تاپ خاموش گردیده وبعدازخاموش شدن صدای خش خش درهنگام بالاآمدن لپ تاپ وهنگام خواندن آهنگ ازلپ تاپ دربین آهنگ پخش می شود.باهدست هم چک کردم مشاهده کردم صدابسیارکم وبابازکردن بردلپ تاپ فیش اسپکرلپ تاپو رودرآوردم بااسپکردیگه ای هم چک کردم دیدم بازهمین وضعیته.به آی سی صداشک کردم که بایدتعویض شودنظرشماچیه؟
اضافه بکنم این دوستم توکار استودیو صدا هست وکارت صدای اکسترنالشوکه میزاره صدادراسپیکرخارجی کاملا درست پخش میشه ولی همین صدای خش خش اسپکرلپ تاپ بازمزاحمه

پیوست‌ها

• 83.3 کیلوبایت بازدیدها: 66
  • 56.3 کیلوبایت بازدیدها: 66
  • 43.3 کیلوبایت بازدیدها: 62
آخرین ویرایش:

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام.این لپ تاپ به قول مشتری بامتصل کردن کابل usbرادیو به لپ تاپ،لپ تاپ خاموش گردیده وبعدازخاموش شدن صدای خش خش درهنگام بالاآمدن لپ تاپ وهنگام خواندن آهنگ ازلپ تاپ دربین آهنگ پخش می شود.باهدست هم چک کردم مشاهده کردم صدابسیارکم وبابازکردن بردلپ تاپ فیش اسپکرلپ تاپو رودرآوردم بااسپکردیگه ای هم چک کردم دیدم بازهمین وضعیته.به آی سی صداشک کردم که بایدتعویض شودنظرشماچیه؟
اضافه بکنم این دوستم توکار استودیو صدا هست وکارت صدای اکسترنالشوکه میزاره صدادراسپیکرخارجی کاملا درست پخش میشه ولی همین صدای خش خش اسپکرلپ تاپ بازمزاحمه

سلام دوست گرامی

مشکل شما یا از اسپیکر و سیمهای رابط با اسپیکر میباشد یا جک صدا مشکل دارد

احتمال خرابی ای سی صدا خیلی کم است

موفق باشید

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
اسپکرهم عوض کردم یعنی فیش اسپیکرخودلپ تاپ روجداکردم با اسپکردیگه ای که البته اهمش فک کنم یکی نیست چک کردم بازهمین مشکلوداشت

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
اسپکرهم عوض کردم یعنی فیش اسپیکرخودلپ تاپ روجداکردم با اسپکردیگه ای که البته اهمش فک کنم یکی نیست چک کردم بازهمین مشکلوداشت

سلام دوست گرامی

شما باید جک صدا را هم عوض کنید در نهایت مشکل از ای سی صدا هست

موفق باشید

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود

همکار گرامی ، شما نفرمودید که آیا از لحاظ نرم افزاری بررسی کردید یا خیر ؟

در هر صورت ، فقط قبل از هر کاری حتما ویندوز را عوض کنید و در صورت امکان درایور بروز را دانلود کنید و نصب کنید .

حتما قبلش از نرم افزار اطمینان کسب کنید . این ایراد گاهی همکاران را دچار اشتباه میکند و این ایراد بسیار شایع است

سپس اگر اطمینان حاصل کردید که ایراد از سخت افزار هست موارد اساتید بزرگوار را انجام دهید - زیرا اساتید فرض را بر این میگذارند که همکاران موارد اولیه را مورد بررسی قرار داده اند

موفق باشید

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
ویبندوزهم عوض کردم حتی درهنگام بالا آمدن آرم لنووهم همون صدارومیده هنگامی که هیچ درایوری نصب نشده.بازمیتونه ازنرم افزارباشه؟بعیده
جک صداهمون جک هدفونه؟من میگم اسپیکرصدامیده *******ی و وووووم وووووووم میده انگاردیافراگم میخواد بزنه بیرون

مهدی امجدی

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-12-25
2,476
19,505
ایران
با درود

همکار گرامی ، اگر از لحاظ نرم افزاری مطمئن هستید پس باید به موارد سخت افزاری بپردازید
موارد زیر را بررسی فرمایید ؟

1 - در وحله اول قطعات smd را از خود جک تا آی سی صدا و تا باند را چک فرمایید

2- اگر موارد اول را چک کردید و قطعات smd سالم بود حالا باید شماتیک آی سی صدا را دانلود کنید و ولتاژگیری کنید و در صورت مشکوک بودن ، آن را تعویض کنید و تست بگیرید

3- فقط قبل از تعویض آی سی، حتما خود آی سی و smd های اطراف آن را با مایع فلکس هیت بکشید و بعد با اسپری خشک شستشو دهید و پس از خشک شدن تست بگیرید

نتیجه را نیز اعلام فرمایید

موفق باشید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
همانطور مهندس امجدی گفتند . ابتدا المان های اطراف چیپ را بررسی کنید . حتی خازن های ریز را . بعد اقدام به تعویض ایسی کدک صوتی کنید .

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
معذرت میخوام.من پیاماتونو ندیدم لپ تاپ دوستم بردش کاری داشت انجام بدهد بازمیارتش.آی سی صداعوض کردم یکبارصدااومدبازصدا پ ا ر ا ز ی ت ی بودویندوزکه ریستارت کردم صداکلاقطع شدوصدایی ازاسپیکر درنمیاد.لپ تاپ رو اوردمیشینم کل قطعات smdاطراف آی سی وجک روچک میکنم

بالا