آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپتاپ dv6-6180

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
آی او رو هم خارج کردم ، اما اتصالی همچنان پا برجاست.
سلام دوست عزیز،
راستش من هرچی فکر میکنم متوجه نمیشم چطور برداشتن مقاومت PR92 میتونه باعث رفع اتصالی بشه،و از طرفی تمام فت ها و خازن ها هم تست شدن و سالم هستند،آی سی شارژ و آی او هم خارج شدن اما اتصالی پابرجاست، و از طرف دیگه این اتصالی با وجود مقاومت PR92 و برداشتن مقاومت PR848 هم از بین میره!!
هرچه به شماتیک نگاه میکنم متوجه منطق و دلیل علمی این قضایا و ارتباطشون با هم نمیشم،تنها چیزی که میتونم بگم اینه که احتمال فراوان خطایی در اندازه گیری و تست و گزارشات شما وجود داره،البته منظور بنده خدایی نکرده عدم مهارت جنابعالی نیست که اتفاقا در نوع انجام تست ها و بررسی و تحلیل مدار و شماتیک و با توجه به توضیحاتتون اتفاقا به نظر من جنابعالی بسیار بسیار توانمند و با دانش هستید بدون هیچگونه اغراقی،
مسالهء دیگه ای که میتونم عرض کنم خدمتتون اینه که شاید بورد اصطلاحا تاب خوردگی و اتصال در پایه های آی سی های BGA یا اتصالی در لاین های داخلی بورد یا چیزی شبیه به اون داره و شما هر بار که به بورد حرارت میدید و قطعه ای رو برمیدارید یا میزارید و تکان خوردن بورد و قرار گرفتن بورد در وضعیت های مختلف باعث تغییر در وضعیت اون اتصالی میشه و شما رو گمراه میکنه.
پیشنهاد میکنم تمام قطعات رو سرجاشون بگذارید و بورد رو به حالت اولیه برگردونید،تمام تست هایی که انجام دادید و میتونه باعث پیش داوری بشه رو فراموش کرده و از ابتدا شروع کنید،و لطفا چند تصویر با کیفیت از پشت و روی بورد و خصوصا از قسمت ورودی ولتاژ و مقاومت ها و فت های مورد بحث آپلود بفرمایید ، شخصا خیلی علاقه مند هستم که بالاخره مشکل این بورد پیدا بشه و امیدوارم دوستان و اساتید بنده هم مشارکت کنند تا به نتیجه برسیم.
اعلام نتیجه نهایی فراموش نشه لطفا
ممنون، موفق باشید

آخرین ویرایش:

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
سلام و عرض پوزش از تاخیر. بنده اعتراف می کنم که این چیزهایی رو که شما به عنوان تعریف از من یاد کردید،همشون حاصل زحمات شما اساتید انجمن هست و من هر چی یاد گرفتم از همین فروم بوده.اول از همه اعلام کنم که هر دو دستگاه تعویض مادربورد شدن چون مربوط به یه سازمان بود که بشدت بهشون احتیاج داشتن و نسبت به تعویض برد رضایت داشتن.دوم اینکه من برای جدا کردن قطعات روی برد در سریع ترین زمان ممکن ،قطعه رو جدا می کنم که آسیبی به لایه ها نرسه. موضوع تاب برداشتن بورد رو هم منتفی نمی دونم و خودم احتمال خرابی چیپ گرافیک رو عامل اتصالی می دونم. در مورد اندازه گیری های مدار پاور، چون چندین مرتبه مسیر رو بررسی کردم، از صحت اندازه گیری هام کاملا اطمینان دارم.در پایان هم از شما دوست و استاد گرامی که منو همراهی کردین بینهایت سپاسگزارم.

Sent from my HTC One M8 using Tapatalk

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز،
ممنون بابت اعلام نتیجه،کاش بوردهای معیوب رو نگه داشته باشید تا سر فرصت عیب یابی کنید و نتیجه رو بعدا در بخش تجربیات به اشتراک بزارید.
خواهش میکنم دوست عزیز،ما همه اینجا هستیم تا در حد توان به همدیگه کمک کنیم،همه ما از این سایت و همکاران خوبی که عضو این سایت هستند چیزهای زیادی یاد گرفتیم،
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا