آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل خاموش شدن مادربرد asus m2n6b-am plus

vispord

کاربر vip
کاربر
2012-02-27
78
629
سلام دوستان عزیز

امروز یه مادربرد برام اومد وقتی سویچ میکنم روشن میشه بعد از 4 ثانیه خاموش میشه
اول فک کردم از پاوره . پاور رو عوض کردم باز هم همینطوریه همه قطعات رو برد رو برداشتم باز هم فرقی نکرد
اخرش سوکت 4 پین پاور رو جدا کردم و با سوکت 24 پین پاور وقتی سویچ میکنم پاور روشن میمونه

به نظرم یه اتصالی تو قسمت تغذیه cpu باشه به نظرتون چیکارکنم؟

بایوس رو هم اپدیت کردم ولی افاقه نکرد

روی دیباگر هم کد ff میده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

vispord

کاربر vip
کاربر
2012-02-27
78
629
داداش amd ماسفت های دور cpu رو روی برد تست بازر گرفتم شرتی نداشت. به نظرتون همه رو از مدار در بیارم و بیرون تست کنم؟

arash_hot

کاربر vip
کاربر
2007-07-17
80
179
40
با سلام.
منم نظرم مثل همکار محترممون هستش.ایراد تو قسمت مدار pwm cpu هستش.ترانزیستورها چک شود.از خازنها هم مطمئن شوید که نشتی نداشته باشد.
یا حق

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در ادامه راهنمائی های دوستان ،موقع روشن کردن سیستم ،با دست روی پل شمالی فشار آورده و تست کنید .البته فرض رو بر این می ذاریم که قبلا مادربرد رو شستشو داده و زیر پل ها رو تمیز کردید و همچنین ولتاژ قسمتهای مختلف رو بررسی کرده و قطعات رو از نظر حرارت غیر طبیعی و داخل پورت ها رو از نظر اتصالی و کج شدن پین ها و مهمتر از همه خود CPU و سوکت رو تست کرده اید .
موفق باشید .

آخرین ویرایش:

vispord

کاربر vip
کاربر
2012-02-27
78
629
مرسی همه دوستان گلم که منو راهنمایی کردین

بچه ها ماسفت ها رو همه رو در اوردم و بیرون تست کردم شورتی نداشت مادربرد رو هم کامل شست شو دارم بدون ماسفت ها برد رو سویچ کردم باز هم بعد 3ثانیه شایدم کمتر خاموش میشه.
خازنها هیچ اثری از نشتی ندارن دیگه چه راهی مونده باید برم؟

پیوست‌ها

• 65.8 کیلوبایت بازدیدها: 89
  • 65 کیلوبایت بازدیدها: 85

vispord

کاربر vip
کاربر
2012-02-27
78
629
سلام کسی از دوستان نمیتونه یه راهنمایی بکنه مشکل من حل نشد . چیپ رو لحیم سردی هم گرفتم مشکل حل نشد . ای سی pwm رو هم گیر ارودم عوض کردم باز هم خاموش میشه .
جالبه وقتی کابل 4پین رو وصل میکنم این مشکل هست ولی وقتی 4 پین رو قطع میکنم و فقط کابل 24 پین هست پاور خاموش نمیشه.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
بدون ماسفت ها نباید برد را سویچ کرد .
با پردازنده دیگه تست شده یا نه ؟

vispord

کاربر vip
کاربر