آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: اتصالی در خازن ها و تصویر نامناسب گرافیک Point OF view GT8400

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,124
1,800
سلام و خسته نباشید خدمت اساتید عزیز
مشکل این کارت این بود که وقتی به سیستم میزدم کلا سیستم روشن نمیشد ، پس از بررسی فتی رو که با رنگ قرمز مشخص کردم سوخته بود که با تعویض اون سیستم روش شده و تصویر به شکل زیر نمایش داده میشه :
photo_2016-11-30_20-52-30.jpg

الان خازن هایی هم که در تصویر مشخص کردم اتصالی دارند و فت های مشخص شده هم پایه های سورس و درین اتصالی دارن :

photo_2016-11-30_20-53-21.jpg

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
سلام و وقت بخیر خدمت دوستان .
دوست عزیز لازم دونستم که نکته ای را یادآوری کنم:
در تست ماسفت روی برد ، اگر با تست بیزر انجام شود و پایه های بین سورس و درین اهم پایین نشان داده و بوق هم بزند ، به طور حتم نمیتوان گفت که ماسفت خراب است.
بهترین گزینه خارج کردن ماسفت مشکوک از روی برد و تست آن می باشد ولی راهکاری که بنده برای تست ماسفت روی برد انجام میدهم به اینگونه است که ، نباید پایه گیت با پایه های دیگر در تست دیود رابطه داشته باشند و حتی اگر مقدار هم نشان دهد با جابجا کردن پراب نباید یک مقدار نشان دهد.
خوب ، پس بهتر است که ماسفتها را بیرون از مدار تست کنید و خازنهای مشکوک را تعویض نمایید و برد را با تینر شستشو دهید و در آخر اگر رفع عیب نشد ایراد از چیپ می باشد که در ابتدا ریسولد نمایید .
موفق باشید .

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,124
1,800
ممنون از پاسخ شما
خازنها رو تعویض کردم ، ماسفتها رو هم بیرون از مدار تست کردم همگی سالم بودند
نکته اینجاست این کارت روی سیستم سالم بود و در حال کار بود ، همکارم کارت رو در آورده و فن و برد رو با قلمو با دقت زیاد تمیز کردن پس از اون اینطوری شد ناگهان !!!!

mohsen zmr

مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
دوست عزیز،
از خروجی های دیگر مثل hdmi و dvi نیز ، تست تصویر بگیرید و اگر به همین وضعیت بود ، چیپ را ریسولد نمایید .

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,124
1,800
از 2 خروجی دیگر هم تصویر به همین شکله ، ریسولد هم انجام دادم

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,842
سلام- استاد ارجمند الکتریسیته ی ساکن فرچه ی مویی چیپ را یا به اشباع برده یا سوزانده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: rezalx

rezalx

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-10
1,124
1,800
اما اینجا با توجه به اینکه در شمال کشور هستم (فومن) و رطوبت بسیار بالاست هوا مرطوب و بارانی به نظر شما احتمالش کم نیست ؟

mohsen zmr

مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
بنده هم با نظر جناب "AMD" موافقم ، چون چیپ با ریسولد جواب نداده یا باید آنرا ریبال و یا تعویض کنید.
که هر دو کار برای این کارت گرافیک مقرون به صرفه نیست.
موفق باشید.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا