آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست روشی برای کم کردن مصرف سوخت ریو 90

mojtaba984

کاربر vip
vip
کاربر
2016-05-10
80
59
بندرعباس
درود دوستان من ریو مدل 90 دارم. موتور صاف کار میکنه و شتابش هم بد نیست ولی سوختش بدون کولر صدی 9 .تو بندرعباس تنظیم موتورها برنامه یا راهکاری برای حل مشکل ندارن .از دوستان صاحب نظر تقاضای راهنمایی دارم.سپاس

kafsabizarin

کاربر
2017-10-21
1
2
پاسخ : کم کردن مصرف سوخت

سلام شما یک بار تنظیم موتور انجام بدین ازاین حالت خارج میشود
موتور این خودرو ها در زمانی که کولر روشن می شود مصرف سوخت را بالا می برند
با توجه به شهری که در انجا هستید این یکمی عادی می باشد.

[

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران

سلام
یک بار از بنزین سوپر استفاده کنید ببینید مصرف سوخت چقدر تغییر میکنه؟ بعضی مواقع علت مصرف بالا با توجه به تجربه ای که پیدا کردم به بیکیفیت بودن بنزین هم بر میگرده و چون اکتان بنزین خیلی پایین هست یا کیفیت لازم رو نداره مصرف سوخت خیلی بالا میره!
قاعدتا بنوزین سوپر کمی مصرفتون رو باید پایین بیاره ولی اینکه چقدر تفاوت میکنه مهمه.

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,628
اصفهان

سلام. اگر استپر دم دست هست آن را باز کنید و تمیز کنید و قبل از بستن یک اسپری شستشوی انژکتور(زرد رنگ) بخرید بعد جلوی جایی که استپر بسته میشه را با چیزی بگیرید مثلا یک پارچه تمیز و ماشین را روشن کنید. بعد پارچه را برداشته و بالافاصله داخل آن اسپری مذکور را بزنید. اگر دور موتور خیلی بالا میرود فورا ماشین را خاموش کنید! بهتر است دونفری این کار را انجام دهید تا در صورت بالارفتن دور موتور نفر دوم سریع آن را خاموش کنید.
چند دقیقه آن را ادامه دهید . با این کار همه مسیر بنزین و سوپاپها تمیز شده و مصرف مقداری کم شده و شتاب اندکی افزایش می یابد.
نکته: این کار را خیلی با دقت انجام دهید و مواظب دور موتور باشید تا آسیبی به موتور نرسد!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghoshiry

mohsen_b_y

کاربر
2008-11-23
6
2
سبزوار
با سلام. با توجه به اینکه 10 سال 2 تا ریو داشتم این رو خدمتتون عرض میکنم. ریو به شمع خیلی حساسه. از شمع ایریدم سوزنی با گپ 0.8 و کد دمایی مناسب استفاده بکنید تو مصرف و شتاب تاثیر زیادی داره. هر 5000 کیلومتر هم تینر 2000 تو باک بریزی برای شستشوی انژکتورها مفیده. هیچ آسیبی هم به باک و... نمیزنه. حداقل من 10 سال استفاده کردم و در عمل هیچ مشکلی پیش نیومد.
دریچه گاز رو هم با اسپری مخصوص تمیز کن.
صافی ننزین رو هر 20000 تا نهایتا 40000 تا عوض کن.
بهترین روغن از لحاظ قیمت نسبت به کیفیت بهران سوپر پیشتاز 10w40 هست. با این روغن 7 سال ریو رو 8000 کیلومتر تو هر کارکرد عوض کردم و بعد 250000 کیلومتر یک قطره روغن هم کم نمیکرد.
این تجربیات من بود. امیدوارم مفید واقع بشه

بالا