آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشکل: نحوه ترمیم ویندوز

selal

کاربر vip
کاربر
2008-09-16
30
16
سلام دوستان
یه سیستم خیلی قدیمی در حد پنتیوم 3 دارم که روش ویندوز xp embeded نصب شده
الان بنا به دلایلی مجبورم که قطعات سیستم رو به روز کنم ولی به هیچ عنوان نمیتونم دوباره ویندوز نصب کنم چون یه نرم افزار خاص روی اون ویندوز نصب شده که باید حفظش کنیم
به همین خاطر اومدم از روی هاردش ایمیج گرفتم و اون ایمیج رو ریختم روی یه هارد ساتای جدید و هارد جدید رو به یه سیستم نسبتا جدید i3-ddr3 وصل کردم
ویندوزش هنگامی که لوگوی ویندوز تموم میشه خطای صفحه آبی میده
اومدم توی نصب ویندوز ریپیر رو انتخاب کردم بعدش یه جستجو کرد و ویندوز قبلی رو شناخت و بعد از انتخاب من شروع به ریپیر ویندوز قبلی کرد
ویندوز ترمیم شد و اومد بالا ولی چون تو درایو سی دو تا پوشه به نامهای windows و windows.0 هست هنگامی که نرم افزار میخواد اجرا بشه میگه یه سری فایل رو نمیتونه پیدا کنه که تو پوشه ویندوز قرار داره من اون فایلها رو هم کپی کردم ولی باز یه خطایه دیگه میده
حالا از دوستان کسی روشی رو بلده که بتونم ویندوزش رو ترمیم کنم ولی یه پوشه ویندوز جدید نسازه و فقط فایلهای بوت ویندوز قبلی رو ترمیم کنه ؟؟
ببخشید که طولانی شد ....
ممنونم

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
وقتی قطعات به روز میشن . اون ویندوز قدیمی بالا نمیاد . چون ویندوز موقع بوت با مغایرت قطعات و درایورها مواجه میشه و بالا نمیاد . در چنین سیستم هایی یا باید سورس نرم افزار را داشت یا باید با همون قطعات قدیمی سر کرد .

selal

کاربر vip
کاربر
2008-09-16
30
16
متاسفانه سورس نرم افزار ایتالیایی و در دسترس نیست
راه دیگهای سراغ ندارین ؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ghmb

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
اگر اون نرم افزار رو بدون نصب کپی کنید اجرا نمیشه؟ تست کنید! بعضی برنامه ها بدون نصب میشه اجراشون کرد.
اگر به اون روش کار نکرد از این نرم افزار استفاده کنید:
EaseUS Todo PCTrans Pro
لینک دانلودش:
[hide]
دانلود EaseUS Todo PCTrans Pro 9. نرم افزار انتقال نرم افزار ها و اطلاعات به کامپیوتر جدید
[/hide]

این نرم افزار ممکنه بتونه کمکتون کنه.

selal

کاربر vip
کاربر
2008-09-16
30
16
سلام نرم افزار بدون نصب و با کپی اجرا نمیشه
این نرم افزاری که گفتین رو هم امتحان میکنم خبرش رو میدم
ممنون

بالا