آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی تغذیه سوئیچینگ تابلوهای روان

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درود

اگه دوباره دستکاری خارج از توصیه من کرده باشی دیگه کاری ازم برنمیاد و پاسخ نمیدم.
گزارش ولتاژ یگ خازن واقعا اینقدر سخته که ظرف چندین ساعت که آنلاینی اعلام نکردی؟!
شاید دوباره داری از دم تعویض میکنی و وقت نداری گزارش کنی؟

سپاس

رسول21

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-09-04
200
409
درود

اگه دوباره دستکاری خارج از توصیه من کرده باشی دیگه کاری ازم برنمیاد و پاسخ نمیدم.
گزارش ولتاژ یگ خازن واقعا اینقدر سخته که ظرف چندین ساعت که آنلاینی اعلام نکردی؟!
شاید دوباره داری از دم تعویض میکنی و وقت نداری گزارش کنی؟

سپاس

با سلام خدمت مهندس غزال عزیز
مهندس جان جواب ندادم عذرخواهی میکنم سر کار بودم نمیتونستم جواب بدم
بازم اگه سو تفاهم پبش اومده عذخواهی میکنم
طبق فرمایش جنابعالی تغذیه ایسی بعد از دیودهایfr104 و خازن 47 میکرو به اونورو قطع کردم و کلکتور امیتر c1815 هم شورت شدند
ولتاژ20 ولت رو دارم سر خازن 47 میکرو خیلی جالبه
تمام خازنهای الکترولیتی 4.7 و 47 میکرو قبلا تعویض کرده بودم البته شما فرمایش کردین دیگه چیزی تعویض نکردم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
با سلام خدمت مهندس غزال عزیز
مهندس جان جواب ندادم عذرخواهی میکنم سر کار بودم نمیتونستم جواب بدم
بازم اگه سو تفاهم پبش اومده عذخواهی میکنم
طبق فرمایش جنابعالی تغذیه ایسی بعد از دیودهایfr104 و خازن 47 میکرو به اونورو قطع کردم و کلکتور امیتر c1815 هم شورت شدند
ولتاژ20 ولت رو دارم سر خازن 47 میکرو خیلی جالبه
تمام خازنهای الکترولیتی 4.7 و 47 میکرو قبلا تعویض کرده بودم البته شما فرمایش کردین دیگه چیزی تعویض نکردم

درود

پست قبلی خود را بخون می بینی چه قطعاتی عوض کردی
هر چی تونستی و داشتی عوض کردی درحالیکه قرار بود مقاومت ها رو تست کنی نه تعویض
بارها عرض کردم اگه قراره عیبو من پیدا کنم نباید قطعه ای رو شانسی عوض کنی
چون موجب پیچیدگی میشه
در نگاه سطحی بله بنظر میرسه نو شده و ضرری نمیزنه و بهتره اما اینطور نیست و ممکنه موجب خسارت و بشدت موجب پیچیدگی تعمیر بشه
مواردی بعد از ۵۰ پست و سوال و جواب که گیج شده بودم نهایتا مشخص شد تعویض الکی و شانسی که بدون اطلاع من بوده باعث شده بود دنبال نخود سیاه برم
لذا عجله نکن اگه عجله کنی دیرتر میرسی و ممکنه اصلا به مقصود نرسی
فقط پاسخ منو بده خیلی سریع درست میشه.

تا پایان تعمیر اون ترانزیستور شورت باشه
اگه کاتد دو دیود یکسوساز ۲۰ ولت داره
اونجا که قطع کردی حالا وصل کن سپس به برق بزن ببین ولتاژ ۲۰ ولت داری یا نه؟ البته کمی کمتر از ۲۰ هم خوبه

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درود
ممکنه بفرمایید چرا سوالی که ظرف ۲ دقیقه قابل پاسخگویی است و باوجودیکه پس از سوال ، ساعت ها آنلاین هستید معذالک پس از چند روز پاسخ میدی؟
اگه سوالی مطرح میکنم چنانچه همون زمان پاسخ ارسال کنی نیازی به مطالعه مجدد پست ها ندارم
اما اگه روزهای بعد پاسخ بدی باید مجددا چند پست قبلی را مطالعه کنم تا با موضوعات متعدد و مشابه این انجمن و خارج از انجمن و دانشجویانم اشتباه نگیرم و خطایی موجب خسارت نشه.
البته اگه دلیل موجهی برای این رفتار باشه ناگزیر به تحمل مشکلات مربوطه هستم اما برای سوالی که ظرف چند دقیقه قادر به ارسال پاسخ هستید بنظر نمیرسه توجیهی وجود داشته باشه
اگر توجیه شایسته ای وجود داره برای اینکه وقت قابل توجه من برای مطالعه مجدد پست ها در هر سوالی تلف نشه زمانی را مقرر فرمایید که پس از هماهنگی لازم ، هر دو وقت آزاد داشته باشیم که سوالات را فورا پاسخ دهید تا تغذیه شما درست بشه .

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
مهندس مدار رو وصل کردم ولی متاسفانه ولتاژ صفر شد

درود

چه عجب پاسخ دادی
چرا متاسفانه صفر ولت شد اتفاقا خوشبختانه چون به عیب نزدیک شدی
حالا دو مقاومت ۲۳ و ۲۷ در محلی است که قطع کرده بودید وجود داره و در نقشه ۱۵ اهمه ، فقط یک پایه هر دو مقاومت را آزاد و دوباره تست کن
یعنی در دو مقاومت هر مقاومت یک پایه اش آزاد باشه

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
مهندس15اعمی نداره یدونه یک واته 1.5 کیلو و یدونه یک چهارم وات3.9 کیلو

درود
بین پایه ای که قطع کردی و پایه ۱۲ آی سی باید مقاومت کوچکتر از ۲۰ اهم باشه ببین چه مقاومت پیدا میکنی؟
یک پروب اهم متر را به محلی که قطع کرده بودی و دیگری را به پایه ۱۲ آی سی بزن ببین چند اهمه؟

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
مقاومت کم اهم پیدا نکردم متاسفانه اهمتر هم مقادیر سه مگا اهم رو نشون میده

درود

محاله
یک پروب اهم متر را به محلی که قطع کرده بودید و الان وصل کردید که کاتد دو دیود هم به همین محل متصله بزن و دیگری را به پایه ۱۲ آی سی بزن محاله بزگتر از ۱۰۰ اهم باشه
احتمالا پایه ۱۲ آی سی را اشتباه گرفتی
به پایه ۱۲ آی سی چه قطعاتی متصله؟
دوباره تست کن ببین چند اهمه

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا