آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی تغذیه سوئیچینگ تابلوهای روان

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
وهمچنین درود متقابل بر شما

دوست بسیار گرامی مجدد از بذل توجه شما سپاسگزارم و نیز مجدد عرض می نمایم بنده کاملا مبتدی و تازه کار میباشم و اگر با توجه به مبتدی بودنم براحتی قادر به کشف و عیب یابی اینگونه منابع تغذیه گشته ام صرفا مدیون تدریس بدون نقص و زحمات شبانه روزی و پی در پی شخصی میباشم که به نوعی درصد بسیار بالایی از کاربران انجمن نیز همین دین را نسبت به ایشان دارند
لذا استفاده از تجربیات مفید استاد عزیزم جناب غزال باعث گردیده بابت تعمیر اینگونه منابع تغذیه نیازی به
تحلیلگرا نداشته باشم و بی نیاز از هر گونه تغلب توسط یک برد سالم دیگه بهنگام تعمیر باشم

ضمن اینکه ایشان صرفا معایب رو آموزش نمیدن بلکه کلیه منابع رو به همراه تحلیلی دقیق و آسان ، همچنین مراحل عیب یابی آن تقدیم مینمایند که کاملا توجیح و بی نیاز گردید

ضمن اینکه پیشنهاد میکنم شما نیز در صورت لزوم و صلاحدید به تاپیک فوق رجوع نمایید و اعلام آمادگی نمایید
مطمعنا شما نیز بعد مدت کوتاهی https://www.irantk.ir/threads/57706-ایجاد-تاپیک-ویژه-آموزشی-با-حضور-استاد-غزال?p=572788#page=1
دیگر نیازی به تحلیلگر و هیچ گونه دستگاهی نخواهید داشت و به همگان نیز همین پیشنهاد بنده را خواهید داد
ویا لااقل تاپیکهای ایشان را مطالعه فرمایید تا همانند بنده بی نیاز از هرگونه دستگاه سالم و تحلیلگری به هنگام تعمیر گردید
ویا نیم نگاهی هم به تاپیک فوق اندازید
https://www.irantk.ir/threads/99745...ا-تحلیل-و-عیب-یابی?p=572737&viewfull=1#page=1
تا بخش کوچک دیگری از علم و قدرت ایشان را ملاحظه فرمایید و.و.و.و.و..... شش هزار و خورده ای پست دیگر که نقطه به نقطه و وآو به وآو آن تجربه های گرانبهایی میباشد که هر تعمیرکاری را از خرید هر گونه دستگاه و تحلیلگرا و غیره کاملا ایزوله و بی نیاز خواهد نمود
تجربیات گرانبهایی که ایشان با بزرگواری خودشان به رایگان تقدیم به ما فقران دانش نموده اند و ما تا ابد مدیون ایشان میباشیم

سپاس و تقدیر از شما همکار گرامی

ممنون
به دو نکته اشاره کردید که پاسخ دونکته رو به شما عرض میکنم
اول استفاده از تجربیات استاد عزیز جناب غزال بود که چشم انجام میدم
اما نکته دوم که نکاتی راجع به تحلیلگر فرمودید
اولین نکته اینکه استفاده از این تجهیز نه تنها تقلب نیست که در علم تعمیرات بردهای الکترونیک ماشین الات صنعتی با توجه به تنوع و نبود نقشه ها از الزامات این کاره که نه فقط در ایران بلکه در کشور های دیگه هم رایج و جزء اصول عیب یابیه ،حال کسی که این دستگاه رو داره ازین دستگاه استفاده میکنه و کسی که نداره از انواع شیوه های تست رایج دیگه که صد در صد در جریانش هستید بهره میبره.
نکته دوم اینه که جسارتا سعی کنید از تفکرات مدل مکانیک های محترم خودرو در دهه های گذشته فاصله بگیرید و با تجهیزات بروز پیش برید تا بتونید از پس تعمیرات الکترونیک بردهای پیچیده بر بیاید ، اینکه بدون تست قطعه ای رو تعویض کنید و دستگاه راه بیفته شاید در دید اول مشتری رو که شاهد کار شماست راضی کنه اما آیا خودتون هم ازین شیوه کار راضی خواهید بود؟
سعی کنیم اصولی کار کنیم
با آرزوی شادمانی و موفقیت
امین مرادی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
ممنون
اولین نکته اینکه استفاده از این تجهیز نه تنها تقلب نیست که در علم تعمیرات بردهای الکترونیک ماشین الات صنعتی با توجه به تنوع و نبود نقشه ها از الزامات این کاره که نه فقط در ایران بلکه در کشور های دیگه هم رایج و جزء اصول عیب یابیه ،حال کسی که این دستگاه رو داره ازین دستگاه استفاده میکنه و کسی که نداره از انواع شیوه های تست رایج دیگه که صد در صد در جریانش هستید بهره میبره.
نکته دوم اینه که جسارتا سعی کنید از تفکرات مدل مکانیک های محترم خودرو در دهه های گذشته فاصله بگیرید و با تجهیزات بروز پیش برید تا بتونید از پس تعمیرات الکترونیک بردهای پیچیده بر بیاید ، اینکه بدون تست قطعه ای رو تعویض کنید و دستگاه راه بیفته شاید در دید اول مشتری رو که شاهد کار شماست راضی کنه اما آیا خودتون هم ازین شیوه کار راضی خواهید بود؟
سعی کنیم اصولی کار کنیم
امین مرادی

درود

متاسفانه جناب habib عزیز بیش از حد در مورد من غلو میکنه و حقیقتا فوق العاده شرمنده میشم
باوجودیکه اتفاقا در ابتدای آشنایی برخورد مناسبی با ایشان نداشتم ولی شدت گذشت ایشون منو زمین گیر کرد و لذا بدبختانه بسیار بسیار بیشتر از شایستگی من برای من ارزش قائله و حقیقتا میترسم با اینهمه صداقت و صفا و اعتماد به افراد ، طعمه فریب کاران بشه و صدمات جبران ناپذیری ببینه.

در هر صورت صرفنظر از غلو دو قبضه و بزرگوارانه ایشان ، دستگاهی که میفرمایید بدلایل علمی ، فقط برای مدل های خاصی قابل استفاده است و امکان نداره برای هر مدلی قابل استفاده باشه

اما کسی که قادر به تحلیل مدارهای الکترونیکی باشه قادر به تعمیر و حتی رفع نواقص طراحی اون سیستم های الکترونیکی هست .
حتی استفاده از پردازشگر توسط اشخاصی که قادر به تحلیل مدارهای الکترونیکی هستند بسیار متفاوت با افرادی است که چنین توانایی ندارند
مثلا ممکنه بتونه از پردازشگر عیوب یک مدل در مدل های دیگری که اون پردازشگر ناکارآمد هست استفاده کنه .

اما اینکه تعمیرکاران دستگاه خاص اگر از تحلیلگر استفاده کنند سود بیشتری بدست میارن کاملا درسته اما اغلب تعمیرکاران ناگزیر به تعمیر هر مارک و هر مدلی هستند و تعداد بسیار کمی از تعمیرکاران شهرهای بزرگ فقط یک مارک تعمیر میکنند که در موقعیت خاصی قرار دارند .
ضمنا اینکه فرمودید قطعه سالمی نباید شانسی عوض بشه حق با شماست اما شعار و ادعای همیشگی من این بوده و هست که اگه قطعه ای خارج میشه باید معیوب باشه لذا شیوه تعمیر من متفاوته

سپاس

آخرین ویرایش:

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
ممنون
سعی کنیم اصولی کار کنیم
امین مرادی

ببخشید ولی بنده دقیقا متوجه منظور شما نمیشم
یعنی جسارتا احساس میکنم به قول معروف
یک بار به نعل می زنید ویک بار به میخ
یک بار شیوه و پیشنهاد خودتان را تایید و بار دیگر سخنان خود را رد مینمایید
بنده گیج شدم

از طرفی میفرمایید شبیه به مکانیکهای نسل قدیم فکر نکنیم و بروز باشیم
وبار دیگر میفرمایید
اینکه بدون تست قطعه ای رو تعویض کنید و دستگاه راه بیفته شاید در دید اول مشتری رو که شاهد کار شماست راضی کنه اما آیا خودتون هم ازین شیوه کار راضی خواهید بود؟
جناب ما مدار رو تست مینماییم و قطعه خراب رو بیرون میکشیم ، مجدد تست و تعویض مینماییم

حال تحلیلگرا چیکار میکنه ؟
تحلیل گرا هم لابد خودش تست میکنه و تحلیل بعد قطعه مشکل دار رو معرفی میکنه اون موقع کاربر چیکار میکنه ؟

ضمنا تمامی همکاران و مطمعنا خود شما هزاران بار شاهد بودیم که به خازن سنج اعتباری نیست
به اهم متر و غیره اعتباری نیست
چه بسا دستگاهی قطعه ای رو سالم نشون میده ولی در عمل مشکل داره ما تازه با این مشکلات خوگرفتیم و آشنا به رفعشون شدیم مطمعنا دستگاهی جدید مشکلات مربوط به خودش رو داره که خو گرفتن به ارورهاش و مشکلاتش دیگه طاقت فرساس

ضمن اینکه در بهترین شرایط باید حتما یک نمونه برد سالم هم در دسترس باشه
واگر نبود؟
یعنی باید به مشتری بگیم به همراه برد معیوب خودت حتما یه برد سالم دیگه هم با خودت بیار؟

فدات شم این تحلیل گرا که میفرمایید لااقل برای بنده لطفش مایه درد سره

سپاس از شما

آخرین ویرایش:

alirezarasol

کاربر
2014-01-03
138
603
با یه دستگاه تحلیلگر و یه برد مشابه سالم راحت میشه عیب رو پیدا کرد
با سلام
اگر ممکنه اسم یا مشخصه و یا عکس قرار دهید تا ما هم با دستگاه آشنا بشیم .و اینکه با این تحلیلگر چه بردهائی را میشه تعمیر کرد.
با سپاس فراوان

aminreno

VIP+ افتخاری
کاربر
ببخشید ولی بنده دقیقا متوجه منظور شما نمیشم
یعنی جسارتا احساس میکنم به قول معروف
یک بار به نعل میزنید و یک بار هم به تخته
یک بار شیوه و پیشنهاد خودتان را تایید و بار دیگر سخنان خود را رد مینمایید
بنده گیج شدم

از طرفی میفرمایید شبیه به مکانیکهای نسل قدیم فکر نکنیم و بروز باشیم
وبار دیگر میفرمایید
جناب ما مدار رو تست مینماییم و قطعه خراب رو بیرون میکشیم ، مجدد تست و تعویض مینماییم

حال تحلیلگرا چیکار میکنه ؟
تحلیل گرا هم لابد خودش تست میکنه و تحلیل بعد قطعه مشکل دار رو معرفی میکنه اون موقع کاربر چیکار میکنه ؟

ضمنا تمامی همکاران و مطمعنا خود شما هزاران بار شاهد بودیم که به خازن سنج اعتباری نیست
به اهم متر و غیره اعتباری نیست
چه بسا دستگاهی قطعه ای رو سالم نشون میده ولی در عمل مشکل داره ما تازه با این مشکلات خوگرفتیم و آشنا به رفعشون شدیم مطمعنا دستگاهی جدید مشکلات مربوط به خودش رو داره که خو گرفتن به ارورهاش و مشکلاتش دیگه طاقت فرساس

ضمن اینکه در بهترین شرایط باید حتما یک نمونه برد سالم هم در دسترس باشه
واگر نبود؟
یعنی باید به مشتری بگیم به همراه برد معیوب خودت حتما یه برد سالم دیگه هم با خودت بیار؟

فدات شم این تحلیل گرا که میفرمایید لااقل برای بنده لطفش مایه درد سره

سپاس از شما

نه عزیزم
درست منظورم رو متوجه نشدید
انشاالله اگه فرصت شد در زمان مناسب کارکرد یه نمونه تحلیلگر رو توضیح میدم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

alirezarasol

کاربر
2014-01-03
138
603
نه عزیزم
درست منظورم رو متوجه نشدید
انشاالله اگه فرصت شد در زمان مناسب کارکرد یه نمونه تحلیلگر رو توضیح میدم
باسلام
اگر ممکنه اسم یا مشخصه و یا عکس قرار دهید تا ما هم با دستگاه آشنا بشیم .و اینکه با این تحلیلگر چه بردهائی را میشه تعمیر کرد.
با سپاس فراوان

SH_Hamidi

کاربر
2012-04-30
16
17
Robat karim
سلام استاد عزیز و گرانقدر جناب غزال . باورش برام سخته که تصور کنم هنوز هستند کسانی که چنین اعمال زشت و ناپسندی رو انجام میدن که این الفاظ بیشتر لیاقت خودشونه . بهرحال بنده حقیر هم یک پیام خصوصی خدمتتون ارسال کرده بودم که بطبع حضور محترمتون نرسیده . قبل از هرچیزی ازتون عذر میخام که پیام خصوصی خدمتتون ارسال کردم و از طرفی بازم عذر میخام که درخواستم رو در جای نامناسبی عنوان میکنم
چنانچه امکانش براتون مقدور هست به لینک زیر یه نگاهی بیندازید و در صورت امکان راهنمایی فرمائید تا هم من و امثال من تو قسمت تعمیر اینورترهای صنعتی آموزشهای بیشتری ببینیم و به یاری حق و جنابعالی بتونیم تعمیرشون کنیم

https://www.irantk.ir/threads/102502-اینورتر-دلتا-48-ولت-دی-سی-به-230-ولت-متناوب

ارادتمند همیشگی
حمیدی

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,763
سلام استاد عزیز و گرانقدر جناب غزال . باورش برام سخته که تصور کنم هنوز هستند کسانی که چنین اعمال زشت و ناپسندی رو انجام میدن که این الفاظ بیشتر لیاقت خودشونه . بهرحال بنده حقیر هم یک پیام خصوصی خدمتتون ارسال کرده بودم که بطبع حضور محترمتون نرسیده . قبل از هرچیزی ازتون عذر میخام که پیام خصوصی خدمتتون ارسال کردم و از طرفی بازم عذر میخام که درخواستم رو در جای نامناسبی عنوان میکنم
چنانچه امکانش براتون مقدور هست به لینک زیر یه نگاهی بیندازید و در صورت امکان راهنمایی فرمائید تا هم من و امثال من تو قسمت تعمیر اینورترهای صنعتی آموزشهای بیشتری ببینیم و به یاری حق و جنابعالی بتونیم تعمیرشون کنیم

https://www.irantk.ir/threads/102502-اینورتر-دلتا-48-ولت-دی-سی-به-230-ولت-متناوب

ارادتمند همیشگی
حمیدی

درود

ضمن تشکر و تقدیر بابت اظهار لطف حضرت عالی
با توجه به دستکاری هایی که توسط شخص نامعلومی شده و ضرورت نقشه را هزار چندان ساخته که دراختیار ندارید لذا بسیار پیچیده شده
و با توجه به تفاوت توانایی من با برخی از همکاران که صرفا توانایی تحلیله و با توجه به اینکه نقشه ندارید من و شما تفاوتی نداریم
لذا اگرچه آقا مهران عزیز با شما همفکری و همکاری فرمودند که توانایی تحلیل هم دارند.
با این وجود اگه نقشه تهیه فرمایید من هم در خدمت هستم.

سپاس

آخرین ویرایش:

SH_Hamidi

کاربر
2012-04-30
16
17
Robat karim
سلام مجدد خدمت دوستان و استاد عزیز و ارجمند غزال . متاسفانه هیچ نقشه ای بدست نیاورده ام در هرصورت نهایت تلاشم را جهت پیدا کردن قطعات معیوب انجام خواهم داد .البته یک رله و یک ماسفت معیوب شده بودند که فکر میکنم بر اثر دستکاریهای بعدی بوجود آمده بود ولی هرچه که هست مربوط به برهم ریختن فرکانس گیت ماسفتهای اولیه میباشد دوست عزیزم جناب حیدری هم فرمودند در طبقات اولیه ولتاژ 48 ولت دی سی به حدود 300 ولت دی سی تبدیل میشود و در ابتدا میبایست آنرا اندازه گیری نمایم خواهشمندم جنانچه روش تست هرجند کوتاه و مختصر دارید نیز بفرمایید تا استفاده نمایم.
با سپاس فراوان
حمیدی

mohamad.al

کاربر
2017-09-15
6
13
عرض ادب و احترام
دوستان من سوییچینگم خروجیش نرمال نی و در حدود 5 ولت برق میده
طبق فرموده مهندس من 19 ولت خروجی به ایسی میدم و قبل دشارژ به vcc ایسی وصل میکنم اما موردی ندیدم ینی 12 ولت نگرفتم. خازنای خروجیم در اوردم ولت گرفتم 15 ولت نشون میداد
چنتا چیز جالب برخوردکردم گفتم شاید کمک کنه تو ایراد یابی
1 فن خود پاور وصل میکنم، پاورو به برق زدم و قطع کردم فن روشن نشد و در حدود 2 ثانیه بعد از برق کشیدن مقداری چرخید و خاموش شد (بدون خازن خروجی)
2. 1 خازن 2200 میگرو 50 ولت تکی زدم بجای خازنای خروجی و ولت خروجیو گرفتم ک دوباره 5 ولت شد

همه قطعاتو تست کردم موردی ندارن ولی هنو موفق به کشف مورد نشدم
درضمن ورودی ایسی حدود 7 ولت برق داره
ترانزیستور q5 سالم بود ولی هنو نفهمیدم
ولتاژ پایه 1 هم ار 2.5 کمتره و پایه 2 2.5 ولته

خواسم بشینم کل تاپیکو مطالعه کنم حوصلشو نداشتم چون 3 روزه دارم باهاش کلنجار میرم اما پیدا نشد گفتم که موزدمو بگم

آخرین ویرایش:
بالا