آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی تغذیه سوئیچینگ تابلوهای روان

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
پاسخ : تحلیل و عیب یابی تغذیه تابلوهای روان

درود

بنابه گزارش اخیر شما و با توجه به فقد نقشه که بررسی دقیق را ناممکن ساخته ، لذا حدس میزنم قطعات مرتبط با پایه ۴ اشکال داره و افت ولتاژ ناشی از جریان بدلیل اتصال غیر عادی و موقت پایه ۴ است که آزمایشی صورت گرفته است و بهمین علت قادر به اصلاح ولتاژ نیست.
ناحیه بی اثر با سری کردن مقاومت مناسب با پایه انتهایی پتانسیومتر مرتفع میشه

سپاس

سلام استاد در این چند روز فقط خوانده بودم و نتیجه رو اعلام نکردم ک پست ها پراکنده نشوند گفتم نتیجه رو اعلام کنم ک بی ثمر نباشه در مورد متغیر کردن تغذیه ک ولتاژ درست ب دست نمی امد همانطور ک فرمودید قطعات متصل ب پایه چهار در تغذیه اینجا ک ای سی lm358بود معیوب بود و با تعویض ان و یک مقاومت ۱۰ اهم یک واتمتصل ب vcc در تغذیه بنده ولتاژ از ۲/۵ولت تا ۲۵ولت بدون افت ولتاژ ب دست آوردم با سپاس از کمک شما

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

سلام استاد در این چند روز فقط خوانده بودم و نتیجه رو اعلام نکردم ک پست ها پراکنده نشوند گفتم نتیجه رو اعلام کنم ک بی ثمر نباشه در مورد متغیر کردن تغذیه ک ولتاژ درست ب دست نمی امد همانطور ک فرمودید قطعات متصل ب پایه چهار در تغذیه اینجا ک ای سی lm358بود معیوب بود و با تعویض ان و یک مقاومت ۱۰ اهم یک واتمتصل ب vcc در تغذیه بنده ولتاژ از ۲/۵ولت تا ۲۵ولت بدون افت ولتاژ ب دست آوردم با سپاس از کمک شما

درود

بابت اظهار لطف و طرح توفیق خود ممنونم
در صورت امکان در فرصت مناسب ، شرح مبسوطی از اقدامات موفق خود تنظیم و مطرح فرمایید تا مورد استفاده علاقمندان قرا ر گیرد.

از پشتکار و پیگیری قابل تحسین حضرت عالی تا حصول توفیق سپاسگزارم

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

درود

بابت اظهار لطف و طرح توفیق خود ممنونم
در صورت امکان در فرصت مناسب ، شرح مبسوطی از اقدامات موفق خود تنظیم و مطرح فرمایید تا مورد استفاده علاقمندان قرا ر گیرد.

از پشتکار و پیگیری قابل تحسین حضرت عالی تا حصول توفیق سپاسگزارم
سلام بنده فقط کپی برداری از مطالب شما کردم اگر تغذیه بنده از اول ایراد نداشت بدون شک همان اول به مقصود می‌رسیدم هیچ مقاوم یا قطعه خاصی برای متغیر کردن استفاده نکردم حالا ک تغذیه قابلی شد دلم نیومد بی استفاده باشد و خازن های خروجی رو ک ۲۵ ولت ۱۰۰۰میکرو بود رو با ۳۵ولتی تعویض کردم .اگر یادتون باشد اول هم گفتم ای سی lm358 تغذیه بنده ایراد داره ولی فکر نکردم ربطی ب کار بنده داشته باشه البته lm358نداشتم بجاش با سیم کشی از lm324استفاده کردم بنده تنها کاری ک کردم از طریق مقاومت ۱۰ اهمی ک گفتم ک با سعی و خطا ب دست اوردم ولتاژ vcc رو تا ۲۵ولت بالا آوردم و دیگه کل کار ب روش تایپیک فوق بوده
سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

سلام بنده فقط کپی برداری از مطالب شما کردم اگر تغذیه بنده از اول ایراد نداشت بدون شک همان اول به مقصود می‌رسیدم هیچ مقاوم یا قطعه خاصی برای متغیر کردن استفاده نکردم حالا ک تغذیه قابلی شد دلم نیومد بی استفاده باشد و خازن های خروجی رو ک ۲۵ ولت ۱۰۰۰میکرو بود رو با ۳۵ولتی تعویض کردم .اگر یادتون باشد اول هم گفتم ای سی lm358 تغذیه بنده ایراد داره ولی فکر نکردم ربطی ب کار بنده داشته باشه البته lm358نداشتم بجاش با سیم کشی از lm324استفاده کردم بنده تنها کاری ک کردم از طریق مقاومت ۱۰ اهمی ک گفتم ک با سعی و خطا ب دست اوردم ولتاژ vcc رو تا ۲۵ولت بالا آوردم و دیگه کل کار ب روش تایپیک فوق بوده
سپاس

درود

لطف داری عزیزم
ازآنجاکه تغذیه شما ۱۲ ولته و از آی سی آپ امپ هم استفاده کرده و تفاوت هایی با تغذیه مورد نظر این تاپیک داره و با این وجود به مقصود رسیدی
لذا هر چند اطلاعات و تجربیات مطروحه در گزارش نهایی شما بمیزان قابل قبولی مفید و موثره اما اگر مارک و مدل و مشخصات منبع را اعلام و کلیه تغییراتی که اعمال کردی گزارش کنی بنحو چشمگیری با ارزش تر خواهد شد و البته اگر فرصت نداری همین مقدار هم مفید و موثره و باارزشه

سپاس و تقدیر

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

درود

لطف داری عزیزم
ازآنجاکه تغذیه شما ۱۲ ولته و از آی سی آپ امپ هم استفاده کرده و تفاوت هایی با تغذیه مورد نظر این تاپیک داره و با این وجود به مقصود رسیدی
لذا هر چند اطلاعات و تجربیات مطروحه در گزارش نهایی شما بمیزان قابل قبولی مفید و موثره اما اگر مارک و مدل و مشخصات منبع را اعلام و کلیه تغییراتی که اعمال کردی گزارش کنی بنحو چشمگیری با ارزش تر خواهد شد و البته اگر فرصت نداری همین مقدار هم مفید و موثره و باارزشه

سپاس و تقدیر[/QUO
نیمی از نقشه رو روی کاغذ کشیدم مابقی ک ب اپ امپ متصل هست رو هم می کشم و با جزئیات در همین تایپیک اعلام و تقدیم میکنم البته شاید چند روز طول بکشه
سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

درود

لطف داری عزیزم

سپاس و تقدیر[/QUO
نیمی از نقشه رو روی کاغذ کشیدم مابقی ک ب اپ امپ متصل هست رو هم می کشم و با جزئیات در همین تایپیک اعلام و تقدیم میکنم البته شاید چند روز طول بکشه
سپاس

درود
مرهم جراحت میکنی صاحبدل​
ازآنجاکه نقشه مورد وعده ، جان تازه ای به تاپیک حاضر خواهد بخشید،
لذا در راستای تقدیر از زحمات حضرت عالی ، تحلیل بخش تکمیلی شامل LM358 را تنظیم و تقدیم خواهم کرد.

سپاس

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

درود
مرهم جراحت میکنی صاحبدل​
ازآنجاکه نقشه مورد وعده ، جان تازه ای به تاپیک حاضر خواهد بخشید،
لذا در راستای تقدیر از زحمات حضرت عالی ، تحلیل بخش تکمیلی شامل LM358 را تنظیم و تقدیم خواهم کرد.

سپاس

سلام استاد ی نگاه ب این لینک بکنید اگر درست ترسیم میکنم ادامه بدم البته اینجوری ک دارم پیش میرم فکر کنم یک کاغذ ۱۲متری برای ترسیمم کافی باشه
http://up.iranblog.com/files/1544551646.jpg

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

Poomm;5[/QUOTE گفت:
درود بهترین راه اینه که کپی نقشه فعلی را تهیه کنید و موارد متفات را در آن حذف و اضافه و اصلاح کنید

سپاس

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762

سلام استاد ی نگاه ب این لینک بکنید اگر درست ترسیم میکنم ادامه بدم البته اینجوری ک دارم پیش میرم فکر کنم یک کاغذ ۱۲متری برای ترسیمم کافی باشه
http://up.iranblog.com/files/1544551646.jpg

درود

خیلی خوبه فقط با قلم پر رنگ کشیده بشه
ضمنا میتونی از نقشه این تاپیک پرینت بگیری و همین نقشه را اصلاح کنی که هم راحت تر هستی و هم واضح تر میشه
اما اگه مقدور نبود بهمین شکل که میکشی هم خوبه

سپاس و تقدیر

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران

سلام نقشه تایپیک بسیار تفاوت داره از لحاظ سیم کشی و باید بیشتر خطوط پاک شوند ک وقت گیر تر هست خودم بکشم زود تر تکمیل میشه و خطای احتمالی ک چیزی یادم بره نداره
خیلی خوبه فقط با قلم پر رنگ کشیده بشه
با مداد میکشم بعد پرنگ میکنم منظور این بود از لینک ک قابل خواندن باشه برای شما یک چیز تمام نقشه رو ترسیم کنم یا فقط ای سی ها رو بکشم اگر ای سی ها باشه ک چیزی ازش نمونده دیگه
سپاس

بالا