آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی تغذیه سوئیچینگ تابلوهای روان

رسول21

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-09-04
200
409
درود

در این پست گفتی ۱،۷ اهم به ۲،۷ اهم و ۱۵۰ کیلو متصله.
اما اولا باید ۲،۷ کیلو باشه یعنی رنگ سوم باید قرمز باشه.
ثانیا باید رویهم ۴ تا ۱۵۰ کیلو باشه که داخل مدار تست میشه و اهم متر با رنج بالا میخواد و هیچوقت پاسخ ندادی تست کردی یا نه ؟
فقط کلی میگی همه رو تست کردی.

اگه عیبو پیدا نمیکنی به این دلیله که کار خودتو میکنی ولی اگه کار شما جواب میداد الان درست شده بود ، لذا کاری که میگم انجام بده و استدلال خودتو کنار بگذار .

تست اهمی رو با دقت انجام بده و تفاوت کوچک اهم نقاط و قطعات مشابه مهمه

سپاس

مهندس مقدار مقاومتهای قسمت سویچ درسته یهدسر همه رو ازاد کردم تست کردم
اهمتر هم victor vc97 دارم اتو رنج هست

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
مهندس مقدار مقاومتهای قسمت سویچ درسته یهدسر همه رو ازاد کردم تست کردم
اهمتر هم victor vc97 دارم اتو رنج هست

درود

سوالات رو چند بار تکرار کردم ولی پاسخ ندادی ؟
اگه پاسخ ها رو ندونم فقط میتونم سوال ها رو مدام تکرار کنم تا روزی که پاسخ بدی ولی خودت ببین پاسخ بده.

سپاس

رسول21

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-09-04
200
409
درود

سوالات رو چند بار تکرار کردم ولی پاسخ ندادی ؟
اگه پاسخ ها رو ندونم فقط میتونم سوال ها رو مدام تکرار کنم تا روزی که پاسخ بدی ولی خودت ببین پاسخ بده.

سپاس

چند روزی درگیر کارها بودم فرصت نشد برم سروقت این پاور
الان چند تا پاور اومده دقیقا همین مشکلو داره
خازنهای الکترولیت اهمشون بالا رفته بود که با تعویض مشابه خروجی پاور بالا امد
ولی 2.5 ولت هست
ولتاژ دو سر خازن تغدیه که مقدارش 47 میکرو هست 5.5 ولت هست
هر دو ترانزیستور 13009 بیرون از مدار چک شدند سالم بودند
مقاومتهای 150 کیلو اهم قسمت 13009 ها ومقومتهای 1.7 اهمی بیس 13009 ودیودهای بین ترانزیستور قدرت چک کردم سالم بودند
دو ترانزیستور کوچیک c1815 وهمینطور زنر 9 ولتی ها چک شدند سالم سالم
دیگه دارم دیوونه میشم
ای کاش اسکوپ داشتم
8 تومن در میاد اسکوپی که مد نظر دارم
اگه اسکوپ داشته باشیم راحت عیب پیدا میشه؟؟
دوستان کسی در مورد این پاور cl806 مذخرف که افت ولتاژ داره تجربه ای نداره

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
چند روزی درگیر کارها بودم فرصت نشد برم سروقت این پاور
الان چند تا پاور اومده دقیقا همین مشکلو داره
خازنهای الکترولیت اهمشون بالا رفته بود که با تعویض مشابه خروجی پاور بالا امد
ولی 2.5 ولت هست
ولتاژ دو سر خازن تغدیه که مقدارش 47 میکرو هست 5.5 ولت هست
هر دو ترانزیستور 13009 بیرون از مدار چک شدند سالم بودند
مقاومتهای 150 کیلو اهم قسمت 13009 ها ومقومتهای 1.7 اهمی بیس 13009 ودیودهای بین ترانزیستور قدرت چک کردم سالم بودند
دو ترانزیستور کوچیک c1815 وهمینطور زنر 9 ولتی ها چک شدند سالم سالم
دیگه دارم دیوونه میشم
ای کاش اسکوپ داشتم
8 تومن در میاد اسکوپی که مد نظر دارم
اگه اسکوپ داشته باشیم راحت عیب پیدا میشه؟؟
دوستان کسی در مورد این پاور cl806 مذخرف که افت ولتاژ داره تجربه ای نداره

درود

با این شیوه بسیار طبیعی هست که کلافه بشی و نتیجه نگیری
اولا یهو غیب میشی و بعد از مدتی حاضر میشی که رشته کار از دستم در رفته و فراموش کردم.

ثانیا عیب دستگاه قبلی رو رها میکنی و سراغ پاور جدید میری و همه زحمات قبلی رو به باد میدی .
بنظر میرسه زمانیکه قصد داری سراغ دستگاه دیگری بری غیبت طولانی میکنی که فراموش بشه.
قبلا هم اینکارو کردی .

ثالثا با توجه به الگوریتمی که به تعویض شانسی و تست قطعات خارج از مدار نیاز نیست معلوم نیست چرا زحمت میکشی که عیوب پیچیده اضافه کنی.

سپاس

آخرین ویرایش:

رسول21

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-09-04
200
409
درود

با این شیوه بسیار طبیعی هست که کلافه بشی و نتیجه نگیری
اولا یهو غیب میشی و بعد از مدتی حاضر میشی که رشته کار از دستم در رفته و فراموش کردم.

ثانیا عیب دستگاه قبلی رو رها میکنی و سراغ پاور جدید میری و همه زحمات قبلی رو به باد میدی .
بنظر میرسه زمانیکه قصد داری سراغ دستگاه دیگری بری غیبت طولانی میکنی که فراموش بشه.
قبلا هم اینکارو کردی .

ثالثا با توجه به الگوریتمی که به تعویض شانسی و تست قطعات خارج از مدار نیاز نیست معلوم نیست چرا زحمت میکشی که عیوب پیچیده اضافه کنی.

سپاس

مهندس همون پاور هست
البته چون پاورهای دیگه ای داشتم مجبور بودماونا رو هم باز کنم
سه تا هست همه یه مارک یه عیب
غیبت هم بخاطر مشغله بود قصد فراموشکاری نداشتم
بازم از حضور شما وتمام اعضا که مطالبو دنبال میکنند عذر خواهی میکنم
تو این سایت خیلی چیزا یاد گرفتم و خیلی پاور ها رو تونستم راه بندازم بطوریکه تعمیر پاور روتو کارام اضافه کردم
تو همین مدت غیبتم 50 عدد تعمیر داشتم که باید تحویل میدادم به لطف خدا وراهنمایی شما و دوستان همه شون تعمیر شدند البته اینو مدیون شما ودوستان هستم
خیلی مشتاق هستم با کمک شما علت این پاور ها رو کشف کنیم
من سراپا گوشم دستور بفرمایید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
مهندس همون پاور هست
البته چون پاورهای دیگه ای داشتم مجبور بودماونا رو هم باز کنم
سه تا هست همه یه مارک یه عیب
غیبت هم بخاطر مشغله بود قصد فراموشکاری نداشتم
بازم از حضور شما وتمام اعضا که مطالبو دنبال میکنند عذر خواهی میکنم
تو این سایت خیلی چیزا یاد گرفتم و خیلی پاور ها رو تونستم راه بندازم بطوریکه تعمیر پاور روتو کارام اضافه کردم
تو همین مدت غیبتم 50 عدد تعمیر داشتم که باید تحویل میدادم به لطف خدا وراهنمایی شما و دوستان همه شون تعمیر شدند البته اینو مدیون شما ودوستان هستم
خیلی مشتاق هستم با کمک شما علت این پاور ها رو کشف کنیم
من سراپا گوشم دستور بفرمایید

درود

پاوری که اخرین بار مطرح کردی چنین عیبی نداشت و ولتاژ vcc خیلی بالا بود و چند بار سوال تکراری کردم و عاقبت پاسخ ندادی .

و قبل از اولین پستی که مجددا حضور پیدا کردی آخرین پستم را بخون که تاکید کردم تا زمانیکه پاسخ منو ندی نمیتونم ارزیابی درستی از شرایط تغذیه شما داشته باشم که دیگه رفتی که رفتی و الان عیب تازه ای مطرح کردی.

قبلا هم برات استدلال کردم که برای طرح موضوع آزاد. و مختاریم اما برای ترک موضوع اجازه نداریم ، چرا؟

چون راهنما زحمت میکشه و وقتشو در اختیار مشکل شما میذاره و تعقیب کنندگان موضوع هم اوقاتی رو با امید به کسب اطلاعات موثر صرف میکنند و اگر موضوع را رها کنیم در حق راهنما و خوانندگان اجحاف کرده ایم.

ولی شما خیلی زود ناامید میشی و دوست داری موضوع را رها کنی .
اگه کار ساده ای باشه خودتون برطرف میکنید و قطعا پیچیده شده که مطرح فرمودید خصوصا که بشدت از روش تعویض شانسی و تست خارج از مدار استفاده میکنید و کافیه اشتباه کوچیکی اتفاق بیافته که با احتمال بسیار زیاد میافته و دیگه کار حضرت فیل میشه.
مثلا اگه پایه خازنی را جابجا نصب کنید چنین عیبی به این سادگی ها کشف نمیشه و از عوارض دستکاری بیمورد است.

مشکلی که در انجمن مطرح میکنید بمیزان صدها مورد معمولی بشما اطلاعات ناب میده و نباید تصور کنید چرا تعمیرش طولانی شده.

اصولا چنین مواردی بسیار بسیار ارزشمنده و اینکه عیب پیچیده ای نصیب شما شده باید خوشحال باشید اما شما کلافه میشی چون از بیراهه وارد میشی و حاصلی جز پریشانی نداره.

این تغذیه ساده ترین تغذیه است و با توجه به تحلیل و عیب یابی هزار برابر ساده تر هم شده و موضوع گنگی نداره و با استفاده از الگوریتم عیب یابی بسرعت میتونی عیب را کشف کنی ولی اینکارو نمیکنی و قطعه عوض میکنی و یا خارج از مدار تست میکنی و نتیجه ای که میگیری کاملا طبیعی است.

ایا از ابتدا تا انتهای الگوریتم استفاده کردی ؟
قطعا نه. چون بدنبال کسی هستی که بگه فلان قطعه رو عوض کن
اگه اصولی پیش میرفتی خیلی خیلی زودتر و بدون تعویض و دستکاری ، عیب برطرف میشد و بجای کلافه شدن لذت ها میبردی .

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
الان دوباره مراحل عیب یابی رو طبق الگوریتم میرم تا ببینم چی میشه

درود

دوباره نیاز نیست.
یکبار از ابتدا مراحل عیب یابی رو با دقت مطالعه کن و انجام بده اگه نتیجه نگرفتی گزارش کن.
از وسط شروع نکن.

سپاس

رسول21

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2009-09-04
200
409
درود

دوباره نیاز نیست.
یکبار از ابتدا مراحل عیب یابی رو با دقت مطالعه کن و انجام بده اگه نتیجه نگرفتی گزارش کن.
از وسط شروع نکن.

سپاس

طبق الگوریتم عیب یابی دو سر دیود که برای تغذیه ایسی میامد رو در اوردم
ولتاژ پاور بالا امد تا۶.۵ ولت شد
البته دل دل میزد
طبق الگوریتم اشاره به ایسی و قطعات ایسی اشاره میکرد
با تعویض ایسی پاور درست شد ولتاژ ۵ ولت بدون هیچ مشکلی اومد
سه تا پاور همینجوری بودن درست شد
تشکر از مهندس عزیز
اصلا فکرشو نمیکردم ایسی خراب باشه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
طبق الگوریتم عیب یابی دو سر دیود که برای تغذیه ایسی میامد رو در اوردم
ولتاژ پاور بالا امد تا۶.۵ ولت شد
البته دل دل میزد
طبق الگوریتم اشاره به ایسی و قطعات ایسی اشاره میکرد
با تعویض ایسی پاور درست شد ولتاژ ۵ ولت بدون هیچ مشکلی اومد
سه تا پاور همینجوری بودن درست شد
تشکر از مهندس عزیز
اصلا فکرشو نمیکردم ایسی خراب باشه

درود

درستش اینه که اصلا فکرشو نمیکردی الگوریتم جواب بده ؟
عزیزم بابام دراومد تا ابتدا تحلیل این تغذیه و سپس الگوریتم عیب یابی این تغذیه رو نوشتم ، اگه از ابتدا با دقت ازش استفاده میکردی کلافه هم نمیشدی و سریعتر هم درست میشد .

ولی به خودت گفتی وقتی صاحب الگوریتم هست و جواب میده ، چرا دیگه الگوریتم رو بخونم و انجام بدم ؟

اما باور کن با الگوریتم عیب یابی خیلی زودتر نتیجه میگیری
چون درسته که خودم نوشتم ولی الان مدت زیادی ازش گذشته و فراموش کردم و ممکنه اشتباه کنم.

زمانیکه الگوریتم را نوشتم داشتم این تغذیه رو تحلیل میکردم و بهش کاملا مسلط بودم و با وسواس و دقت فوق العاده زیادی تنظیم کردم و لذا هرچند بعید نیست اشتباهی کرده باشم اما مطمئنم مو به درزش نمیره ، خصوصا که اگر خطایی هم اتفاق افتاده باشه بسیار بسیار کمتر از خطای الانم هست .

بابت انعکاس نتیجه که موجب اعتماد علاقمندان نسبت به الگوریتم عیب یابی میشه و از حجم و تعداد پاسخ های من کم میکنه ، سپاسگزارم
.

بالا