آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: خرید کارت گرافیک مناسب p5kplse

mohamadzi

کاربر
2012-09-19
6
0
سلام
motherboard=asus p5kpl-se
cpu=intel pentium dual core e5200
ram=2G
برای این کانفیگ قدرتمندترین کارت گرافیکی که میشه نصب کرد چقدره؟
پاورم الان 330 گرین اما اگر نیازبه ارتقا باشه هم موردی نیست- فقط حداکثر کارت گرافیکی که میشه استفاده کرد چی هست؟-ممنون

mohamadzi

کاربر
2012-09-19
6
0
ممنون از پاسختون
اگر بخوام باهمین پردازنده کار کنم به نظرتون چ گرافیکی میتونه خوب باشه؟

ی سوال دیگه هم اینکه g210 به نظرتون بهترهسgt520 ؟ ( البته میدونم موجود نیست اما دسته دوش منظورم)

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
فکر کنم بودجتون کمه . بودجتون را بگید تا راهنمایی کنم .

saman26

کاربر
2016-11-16
1
1
با ااین مشخصات شما کارت گرافیک 512 بگیری جوابگو سیستم هست اما باید ببینی برای چه کاری میخوای اگر برای گیم یه خورده پیشرفته تر بخوای کارت گرافیک 1 گیگ عالیه یعنی برای این سیستم با این اطلاعات بالاتر از 1 ارزش نداره بگیسری البته جوابگو همه چیزت هست مگر دیگه کارهای گرافیکی سطح بالا بخوای انجام بدی که اونم دیگه با این سیستم نمیشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nekooee

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
با ااین مشخصات شما کارت گرافیک 512 بگیری جوابگو سیستم هست اما باید ببینی برای چه کاری میخوای اگر برای گیم یه خورده پیشرفته تر بخوای کارت گرافیک 1 گیگ عالیه یعنی برای این سیستم با این اطلاعات بالاتر از 1 ارزش نداره بگیسری البته جوابگو همه چیزت هست مگر دیگه کارهای گرافیکی سطح بالا بخوای انجام بدی که اونم دیگه با این سیستم نمیشه

مقدار حافظه اولین فاکتور برای انتخاب کارت گرافیک نیست . ولی متاسفانه تو بازار ما گرافیک را به گیگ میشناسن . چیپ گرافیکی یا همون پردازنده گرافیکی مهمه . اگر اون ضعیف باشه هر چی حافظه کنارش بگذارند . هیچ کمکی نمیکنه . لطفا این موارد را در انجمن رعایت کنید .

mohamadzi

کاربر
2012-09-19
6
0
باتشکر از دوستان
من همون GT520 دسته دوم رو به قیمت 70 تومان گرفتم خوبم کارمیکنه حداقل برای کارهای معمولی و گیم سطح پایین

فقط جسارتا درمورد صحبت قدرت چیپ گرافیکی- منظور اینه که سه فاکتور کلاک و پهنای باس و میزان حافظه باهم اثر گذارهستند؟ مثلا
این gt520 ی گرافیک 1گیگ با باس 64 بیت و کلاک 900 مگاهرتز که می تونه 14.4گیگابایت رو پردازش کنه. این میتونه معیار کیفیت کارت گرافیک باشه؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
تا پردازنده گرافیکی مناسب نباشه بقیه موارد مهم نیست . فقط و فقط پردازنده گرافیکی رده پائین 64 بیت هستند . بار اصلی بر دوش پردازنده گرافیکی کارت گرافیک میباشد . هم در مبحث پردازنده و هم در مبحث پردازنده گرافیک معماری بسیار مهمه .

بالا