آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم شناسایی فلش در لپتاپ emachin acer e-727

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

naser.qos

کاربر
2015-10-17
42
311
[FONT=IRANSansWeb !important]باسلام[/FONT]
[FONT=IRANSansWeb !important]دوستان گرامی [/FONT]
[FONT=IRANSansWeb !important]عدم شناسایی فلش در لپتاپ emachin acer e-727 مدل برد هم pawf5 la-4855p rev 1.0
در صورتیکه شناسایی موس و گیم پد به راحتی انجام میشود
[/FONT]
[FONT=IRANSansWeb !important]
در مورد این مدل لپتاپ با دومورد مشکل مشابه مواجه شدم که هر دوی این لپتاپ های مشکل عدم شناسایی پورت usb رو داشتن که اقدام به تعمیر نمودم (مشکل لحیم سردی و شکستگی پورت)ولی متاسفانه بعد از تعویض سوکت ها و دریافت 5 ولت با مشکل تازه ای مواجه شدم
[/FONT]

[FONT=IRANSansWeb !important]
[/FONT]

[FONT=IRANSansWeb !important]بدین صورت که بعد از تعمیر هر دو مورد، usb لپتاپ های مورد نظر به خوبی با اتصال موس یا کیبورد یو اس بی و حتی گیم پد کار میکنند و مشکلی ندارند ولی به محض وصل کردن هرگونه فلش یا هارد اکسترنال با ارور usb not recognized یا عدم شناسایی درایور مواجه میشم
[/FONT]
البته خودم فکر میکردم که علت پایین بودن آمپر خروجی 5 ولت برای پورت هاست که از جاهای مختلف برد 5 ولت جداگانه برایش هدایت کردم ولی فرقی نکرد حتی با منبع تغذیه 5 ولت براش فراهم کردم بازم نشد که نشد......
[FONT=IRANSansWeb !important]اقدامات انجام شده پس از تعمیر [/FONT]
[FONT=IRANSansWeb !important]حتی از d+ d- رزرو روی اسلات وایرلس و camera استفاده کردم اما آنها هم همینگونه بودند[/FONT]
[FONT=IRANSansWeb !important]سوکت ها چندین بار با نوع مرغوب از روی برد اصلی ایسر جایگزین شده[/FONT]
[FONT=IRANSansWeb !important]نصب انواع ویندوز، از اکس پی گرفته تا بره یالا(10)[/FONT]
[FONT=IRANSansWeb !important]آپدیت بابوس به کررات........[/FONT]
[FONT=IRANSansWeb !important]فقط نکته جالب اینجاست که در برخی زمانهای نادر هنگامی که با مینی ویندوز xp بوت میکنم فلش رو یه بار میاره ولی نه همیشگی[/FONT]
[FONT=IRANSansWeb !important]واقعا اگر کسی با مورد مشابه برخوردی کرده یا راه حلی داره ممنون میشم راهنمایی بفرمایین
[/FONT]
== شماتیک مشابه را نیز برای علاقه مندان پیوست کردم==
[FONT=IRANSansWeb !important]سپاس از یاری دوستان[/FONT]
[FONT=IRANSansWeb !important]پیروز باشید[/FONT]

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز،
آی سی U28 و D23 را چک و تعویض نمایید (tps2061 و CM1293 )
اگر مشکل برطرف نشد مقاومتهای r311 و r325 را چک کنید، آی سی کلاک u16 و درنهایت چیپ ICH

موفق باشید

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

naser.qos

کاربر
2015-10-17
42
311
سلام دوستان
متاسفانه به علت وقت ندادن مشتری ، همچنین انجام اقدامات ذکر شده فوق(راهنمایی دوستان)
نتیجه ای حاصل نشد...
مادربرد را تحویل مشتری محترم دادم و ایراد را در چیپ(MCH or U11) خلاصه کردم
سپاس از همه ی عزیزان

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
از اینکه نتیجه را اعلام نمودید سپاسگزارم.
موفق باشید .
تاپیک بسته می شود.

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا