آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشكل در كيلومتر موتور سكليت كوير طرح ويو

Karim_A

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-02-23
392
1,903
بندر صيادي
سلام دوستان
كيلومتر موتور طرح ويو آمپر بنزين و آمپر كيلومتر كار نميكنه باز كردم يه خازن باد كرده بود تعويض كردم بقيه قطعات مشكلي نديدم
ولي بازم كار نميكنه عكس ميزارم لطفا دوستان اگه تجربه دارن راهنمايي كنند
با تشكر
photo_2016-09-10_06-47-46.jpg

دز کیت

کاربر
2017-02-25
1
0
یه تصویر واضح از مقومتهای کنار نمایشگر امپر بنزین بفرست

Motavasselol

کاربر
2021-09-14
1
0
30
درود بر دوستان عزیز
من هم دقیقاً همین مشکل رو با کیلومتر طرح ویو دارم.
حتی مقاوت رو هم عوض کرده‌ام دو بار! باز مشکلی هست ظاهراً.
کلاً کسی می‌دونه چرا این کیلومترها زیاد خراب می‌شن؟
مشکلی از سیم‌کشی یا اتصالی در سیم‌های موتور نیست؟

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام
موتورسیکلت من هم کویر رادیسون هست باکیلومتر الکترونیکی الان آمپربنزین درست کارمیکنه اماکیلومترشمار(سرعت سنج)درحین حرکت کارنمیکنه فقط هنگامیکه سووییچ رابازمیکنم عقربه یک بار میادتاآخربعدمیخوابه سنسور روی میل توپی راهم تست کردم بایکی دیگه تفاوتی نکردیعنی عیب از خودکیلومترشمارهست آیاتعمیرمیشه؟خواستم بازکنم قطعات رو وپشت برد راچک کنم دیدم عقربه میشکنه اگربخوام بازش کنم حال اینکه آیا تعمیرمیشه وبعداینکه اگرعقربه کیلومترراناچارا شکستم یدک واسش گیرمیاد؟

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzin318

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام
معمولا وقتی باطری ازمدارخارج بشه و موتورراروشن کنیداین عیب روکیلومترمیوفته بخاطراینکه باطری ولتاژراحداکثرروی12-13ولت تثبیت میکنه که بدون باطری وقتی موتورراباگاززیادروشن کنیم ولتاژازاون حدتجاوزمیکنه وباعث میشه دیود زنر ومقاومت مربوط به ورودی ولتاژVCCبسوزن باهم که اشاره کردیدمقاومت را2نوبت عوض کردیدکه احتمالانوبت دوم هم بخاطرخرابی همون دیودزنرمربوطه باعث خرابی وسوختن مقاومت شده پس دیودزنرراهم تست کنیداگرسوخته بودانشاالله باتعویض اون ونهایت یک مقاومت دیگه مشکل برطرف میشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzin318

Samooel1980

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
سلام
موتورسیکلت من هم کویر رادیسون هست باکیلومتر الکترونیکی الان آمپربنزین درست کارمیکنه اماکیلومترشمار(سرعت سنج)درحین حرکت کارنمیکنه فقط هنگامیکه سووییچ رابازمیکنم عقربه یک بار میادتاآخربعدمیخوابه سنسور روی میل توپی راهم تست کردم بایکی دیگه تفاوتی نکردیعنی عیب از خودکیلومترشمارهست آیاتعمیرمیشه؟خواستم بازکنم قطعات رو وپشت برد راچک کنم دیدم عقربه میشکنه اگربخوام بازش کنم حال اینکه آیا تعمیرمیشه وبعداینکه اگرعقربه کیلومترراناچارا شکستم یدک واسش گیرمیاد؟
سلام مجدد فیلم بازکردن کیلومتر و جداکردن عقربه رو در اینترنت ویوتیوب مشاهده کردم که اون شخص بااستفاده ازقاشق چایی خوری که2تا قاشق رو مثل اهرم وتایلیور گذاشت زیر عقربه و باکمک اهرم کردن عقربه از زیر براحتی عقربه را سالم در اوردوبعدرسیدبه برد اصلی کیلومتر

بالا