آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل یکسره شدن پمپ باد هیتر گرداک 952

ali969

کاربر
2010-01-30
52
38
با سلام و اجازه از استاتید محترم دوست عزیز پمپ هیتر بسیار حساسه و وقتی اینطوری میشه راهی جز تعویض نداره ...میتونی از سایت دیوار اوراقی پیدا کنی
هیتر کرداگ ۹۵۲-A سرعت بادش ضعیف شده چند ماهه بزور روی درجه اخر میزارم اندازه درجه دو سابق باد میزنه و با بدبختی ازش استفاده میکنم یبار بازش کردم ولوم پتانسیومتر سالم بود سیمهای داخل دسته قطعی ندارن مسیر اب بنده از شلنگ تا مخزن.ترایاکا سالم هستن کلا بقیه فسمت ها درست کار میکنن ولتاژ سر سوکت پمپم از ۹۰تا ۲۱۵یا چر خش ولوم ایر تغییر میکنه ،خود پمپو باز کردم واشرا های لاستیکی همه سالم بودن جای نشتی نبود سیم پیچ دو طرف بوبین ظاهری سالم و هم اهم هستن ازین سری قدیمی هست که پمپش قویه مشکل زمانی ایحاد شد که یک روز در حد نیم ساعت یبند اییسی های روی یه مدارو باش بلند میکردم البته فاصله سری از دسته هیتر رعایت شده بود که باد پس نزنه خلاصه فرداش که روشنش کردم ابتدا دیدم صدای ویز ویز پمپ میاد خیلی ضعیف و باد نداره بعد کلی کنکاش و باز کردن فهمیدم هسته مگنتی داخل پمپ لرزش نمیکه و بلا فاصله یطرفه به یکی از دو سیم پیچ مایل میشه، هسته رو در اوردم دیدم روش پلاستک نازکی داره که حالت خال زدکی پیدا کرده هر کاری کردم باز ایراد تکرار میشد تا نهایت یه لایه وارنیش هم سایزش گرفته و روش کشیدم و چسبوندم از اون موقع دیگه نمیچسبونه ولی قدرت پمپ در همین حد هست .مثل حالتی که یه روترو در مرکز استاتور قرار نداره و قفل میشه اینم اینطوری بود ایا راهی هست خیلی گرون شده و قدرت خوبی ندارن

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
با سلام و اجازه از استاتید محترم دوست عزیز پمپ هیتر بسیار حساسه و وقتی اینطوری میشه راهی جز تعویض نداره ...میتونی از سایت دیوار اوراقی پیدا کنی
اخه خود پمپ بوبین ها سالمه اون هسته مگنتی وسط یکم مشکل داشت ولی خودم بیشتر حس میکنم خوب نمیتونه مگنت داخل پمپ لرزش کنه و تولید باد کنه اگه باز شده هیترو دارین برام عکسشو بزارین شاید لاستیکهای و واشراش خراب شدن یت بد سر هم شدن..البته یه پمپ نو هم گذاشتم روش تو مغازه یکی از دوستان باز یه کم بادش از پمپ خودش بیشتر بود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali969

ali969

کاربر
2010-01-30
52
38
با درود : دوست عزیز طبق فرمایش خودت مگنت وسط اسیب دیده و قابل ترمیم اصلا نیس ...شما وقتی پمپو باز کنی مشخصه کدوم لاسیتک پارگی داره اگه پارگی و درست جا زده باشی بازهم مشگل داشته باشه اقدام به خرید کن ...قابل تعمیر نیس فقط تعویض در ضمن تمام شلنگها و اتصالات که به پمپ هستشو دقیق نگاه کن اگه یکم هوا بده باد شما کم میشه
اخه خود پمپ بوبین ها سالمه اون هسته مگنتی وسط یکم مشکل داشت ولی خودم بیشتر حس میکنم خوب نمیتونه مگنت داخل پمپ لرزش کنه و تولید باد کنه اگه باز شده هیترو دارین برام عکسشو بزارین شاید لاستیکهای و واشراش خراب شدن یت بد سر هم شدن..البته یه پمپ نو هم گذاشتم روش تو مغازه یکی از دوستان باز یه کم بادش از پمپ خودش بیشتر بود

آخرین ویرایش:

بدلجه

کاربر vip
کاربر
2009-05-03
7
5
سلام همکاران محترم هیترلوکی دارم کار نمیکنه وپمپ بادهمینطورکارنمیکنه کسی برای روشن شدن پمپ بادچندولت لازم است یا کسی شماتیک هیترLOKEY852Dروداره ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

محمد عشقی

کاربر vip
vip
کاربر
2020-10-03
2
2
38
سلام خسته نباشید
هیتر هویه کوییک ۷۰۶ فقط المنت داغ می کنه اصلا باد نداره صفحه نمایش دما نشان میده و تغییر می کنه
تریاک و ترانزیستور tip122 سالم
ممنون از دوستان

sajjadmajjad

کاربر
2014-12-17
1
1
سلام دوستان من یه super gordak 952 دارم که وقتی دکمشو خاموش می کنم پمپش خاموش نمیشه (البته معمولا پمپه تق تق روشن خاموش میشه با وجودی که دکمه خاموشه) tb136 رو تعویض کردم ولی تغیر نکرد
hHS98rV

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام دوستان من یه super gordak 952 دارم که وقتی دکمشو خاموش می کنم پمپش خاموش نمیشه (البته معمولا پمپه تق تق روشن خاموش میشه با وجودی که دکمه خاموشه) tb136 رو تعویض کردم ولی تغیر نکرد
hHS98rV

درود

وقتی دو شاخه رو به برق میزنی پمپ بدون کلید هم روشن میشه ؟

سپاس

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49
باسلام استاد بنده تعمیر کار موبایل هستم از این گونه مدارات انچنان سر در نمیارم
چهار پایه فیش CN12)دقیقا متوجه نشدم
در ضمن فشار باد خوبه وقابل کم وزیاد شدنه فقط خاموش نمیشه
درود
عزیزان
درود
همکاران بزرگوار 
هیتر کرداک دارم که مشکل روشن نمیشد به کسی دادم که برام درست کنه که نچندان درست نکرد بلکه قطعاتو برداشت از شما خواهش میکنم روی برد هیتر خودتون نگاه کنید که مقاومتی که نشونه گذاشتم ببینی چند کیلو و یا چه رنگهای دارد خدا خیرت بده این زحمتو برای رضای خدا بکش دعا گو هستم 
سپاسگذارم

IMG-20210516-WA0002.jpg

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

درود
عزیزان
درود
همکاران بزرگوار 
هیتر کرداک دارم که مشکل روشن نمیشد به کسی دادم که برام درست کنه که نچندان درست نکرد بلکه قطعاتو برداشت از شما خواهش میکنم روی برد هیتر خودتون نگاه کنید که مقاومتی که نشونه گذاشتم ببینی چند کیلو و یا چه رنگهای دارد خدا خیرت بده این زحمتو برای رضای خدا بکش دعا گو هستم 
سپاسگذارمIMG-20210516-WA0002.jpg

Shahinfalcon

کاربر
2022-01-24
5
3
36
سلام بر اساتید. هیتر گرداک 952 دارم. موقعی که به برق میزنم بدون روشن کردن کلید دستگاه‌، پمپ باد خود به خود کار میکنه و دمای ۵۰ درجه داره. تو حالت کلید خاموش میزان باد با ولوم کم و زیاد میشه ولی قطع نمیکنه. وقتی هم کلید رو روشن میکنم همه چی درسته ولی وقتی خاموش میکنم پمپ باد که باید بعد از خنک شدن المنت از کار بیافته قطع نمیشه و یکسره کار میکنه تا از برق در بیارم. لطفا راهنماییم کنید. تو مکانی هستم که دسترسی به تعمیر کار ندارم. تا حدی اطلاعات الکترونیک دارم

بالا