آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل یکسره شدن پمپ باد هیتر گرداک 952

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
استاد من حدودا صد وپنجاه عدد تغذیه سوییچینگ ۵ولت ۴۰ امپر دارم که خروجی ندارند البته اکثر اونها مشکلشون ساده هست مثل سوختگی ترانزیستور قدرت یا سوختگی دیود شاتکی که به راحتی قابل حله ولی تعدادی از اونها با اینکه قطعه خرابی توشون پیدا نکردم کار نمی کنند و خیلی مشتاقم که بدونم چرا و شخصی رو حاذق تر از شما نیافتم که این مشکل رو حل کنه اگر امکانش هست بفرمایید تا یک تاپیک ایجاد کنم تا بررسی بشه

Sent from my SM-J500F using Tapatalk

درود

اون تغذیه هایی رو مطرح کن که نقشه اونا رو دراختیار داری

سپاس

آخرین ویرایش:

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
ممنون تقریبا شبیه هم هستند کلا سه مدله که تو جزییات با هم تفاوت دارند.نقشه ندارند ولی فکر کنم بتونم نقشه رو روی کاغذ بکشم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
ممنون تقریبا شبیه هم هستند کلا سه مدله که تو جزییات با هم تفاوت دارند.نقشه ندارند ولی فکر کنم بتونم نقشه رو روی کاغذ بکشم

درود

تعمیر و تسلط هر کدوم برات مهمه با دقت نقشه درست و حسابی اون نمونه را بکش تا در فرصت مناسب تحلیل و مراحل عیب یابی را مطرح کنم و یکی دو تا نمونه هم با هم تعمیر کنیم.

ولی قول نمیدم کی بتونم.
تحلیل و عیب یابی گرداک چند روز زمین گیرم کرد و از همه کارام عقب افتادم .
فقط عجله نکن

سپاس

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
درود

تعمیر و تسلط هر کدوم برات مهمه با دقت نقشه درست و حسابی اون نمونه را بکش تا در فرصت مناسب تحلیل و مراحل عیب یابی را مطرح کنم و یکی دو تا نمونه هم با هم تعمیر کنیم.

ولی قول نمیدم کی بتونم.
تحلیل و عیب یابی گرداک چند روز زمین گیرم کرد و از همه کارام عقب افتادم .
فقط عجله نکن

سپاس
چشم استاد ممنون شاید دو سه روز بکشه تا نقشه رو تهیه کنم بعد از تهیه تاپیک رو ایجاد میکنم و نقشه رو در اختیارتون قرار میدم.ولی با تسلطی که شما دارید بعید میدونم چند ساعت بیشتر وقتتون رو بگیره

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
چشم استاد ممنون شاید دو سه روز بکشه تا نقشه رو تهیه کنم بعد از تهیه تاپیک رو ایجاد میکنم و نقشه رو در اختیارتون قرار میدم.ولی با تسلطی که شما دارید بعید میدونم چند ساعت بیشتر وقتتون رو بگیره

درود

تحلیلی که در تاپیک تحلیل گرداک مطرح کردم فقط رونویسی کن ببین چقدر طول میکشه.
حالا تمرکز لازم و بررسی خطای نگارشی و تهیه تصاویر لازم و غیره را هم بهش اضافه کن .
بخصوص که تغذیه مورد اشاره شما پیچیده تره و تهیه و مطالعه دیتاشیت آی سی های آن ضروری و مزید بر علت است

در صورت امکان ابتدا تصویر چند نمونه متفاوت که مورد نظر شماست ارسال کن و آی سی های آنرا اعلام کن که اگه بتونم یکی از آنها را تهیه کنم و بشما اطلاع بدم که نقشه اون مدل را بکشی تا نمونه هم در اختیار داشته باشم و قادر به انجام تست های لازم باشم و به این ترتیب تحلیل و تست صحت تحلیل در زمان کمتری مقدورم بشه .

سپاس

آخرین ویرایش:

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
چشم استاد امروز حتما انجام میدم.یک مدل هست که خیلی پر مصرفه و همه جا یافت میشه تصاویر و مدل اون رو براتون ارسال میکنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
چشم استاد امروز حتما انجام میدم.یک مدل هست که خیلی پر مصرفه و همه جا یافت میشه تصاویر و مدل اون رو براتون ارسال میکنم

درود

اگه چند مدل مهم داری تصویر همگی را ارسال کن که محدودیت کمتری برای پیدا کردن نمونه داشته باشم و نمونه ای که تونستم پیدا کنم اعلام کنم که نقشه اونو بکشی

سپاس

hamid.elec

VIP+ افتخاری
کاربر
2014-08-22
571
2,006
آبیک-قزوین
درود

اگه چند مدل مهم داری تصویر همگی را ارسال کن که محدودیت کمتری برای پیدا کردن نمونه داشته باشم و نمونه ای که تونستم پیدا کنم اعلام کنم که نقشه اونو بکشی

سپاس

استاد تاپیک رو ایجاد کردم و تصاویر رو قرار دادم
استاد اگر ادرس مرحمت کنید نموته رو خودم براتون پست میکنم تا فقط زحمت تحلیل و بررسی به دوش شما باشه پیدا کردن نمونه وقتتون رو نگیره
http://www.irantk.ir/irantk85618/#post494336

manooch86

کاربر
2015-09-16
1
1
منم همین مشکل پیش امده ..بعلت زیاد شدن جریان برق تیریاک سوخته و باد بصورت ثابت چه کلید روشن باشه چه خاموش یکنواخت باد کار میکنه .... معمولا امپر بیش از باعث میشه المنت زوب میشه اتصالی و یهو امپر بالا حتی بعضی از قسمتهای مدار پریده سوخته جدا شده

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
منم همین مشکل پیش امده ..بعلت زیاد شدن جریان برق تیریاک سوخته و باد بصورت ثابت چه کلید روشن باشه چه خاموش یکنواخت باد کار میکنه .... معمولا امپر بیش از باعث میشه المنت زوب میشه اتصالی و یهو امپر بالا حتی بعضی از قسمتهای مدار پریده سوخته جدا شده

درود

بزرگوار یه اسمی رسمی !!
با جملات دست و پاشکسته ، گزارشی که فقط معلومه چیری معلوم نیست.

اولا باید در تاپیک مجزایی مطرح کنی و همینجا آدرس را بمن اطلاع بدی.

ثانیا باید مارک و مدلو شرح عیب و اقداماتی که کردی گزارش کنی .

مضافا که اگه گرداک است نحوه عیب یابی گرداک تقدیم شده که باید گزارش کنی پاسخ هر مرحله چی بوده؟

https://www.irantk.ir/threads/85277-...Aر#page=3

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا