آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل یکسره شدن پمپ باد هیتر گرداک 952

Shmstudio

کاربر
2020-08-15
1
2
31
سلام دوستان من یه گورداک952 دارم خود به خود فشار باد پمپ کم شد هرکار کردم درست نشد ولوم رو عوض کردم اما کم و زیاد نمیشه وقتی ولوم هست پمپ زو قدرت زیاده و وقتی نیست رو قدرت کم اصلا قابل تنظیم نیست

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727
سلام دوستان من یه گورداک952 دارم خود به خود فشار باد پمپ کم شد هرکار کردم درست نشد ولوم رو عوض کردم اما کم و زیاد نمیشه وقتی ولوم هست پمپ زو قدرت زیاده و وقتی نیست رو قدرت کم اصلا قابل تنظیم نیست

درود

میتونی از عیب یابی که تقدیم شده استفاده کنی.
این اشکال مربوط به مقدار اهم ولوم هست که باید ۵۰۰ کیلو یا ۱ مگا اهم استفاده کنی که ولومی با مقاومت کمتر استفاده کردی .

ولوم چند کیلو اهمی استفاده کردی ؟

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727

درود

رها کردن موضوع ، علاوه بر بی احترامی به پاسخگو و راهنما ، ضمنا تاپیک را ناقص و مطالعه تعقیب کنندگان موضوع را بی ثمر و بی حاصل میکنه و مستحق برخورد است ‌

لذا پاسخ سوالی که در پست قبل مطرح شده اعلام فرمایید.

سپاس

samarayaneh

کاربر vip
کاربر
2010-04-30
183
171
سلام
منم همین مشکلو دارم دقیقا.ینی هیترو خاموش میکنم پمپ یسره کار میکنه .حتی وقتی دمای هیتر بعده چند دقیقه به ۵۰ میرسه هیتر خاموش میشه ولی پمپ یسره کار میکنه.ترایاکشو عوض کردم نشد.مشکل از چی میتونه باشه

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,727
سلام
منم همین مشکلو دارم دقیقا.ینی هیترو خاموش میکنم پمپ یسره کار میکنه .حتی وقتی دمای هیتر بعده چند دقیقه به ۵۰ میرسه هیتر خاموش میشه ولی پمپ یسره کار میکنه.ترایاکشو عوض کردم نشد.مشکل از چی میتونه باشه

درود

اگر گرداک و یا یاکسان هست الگوریتم عیب یابی که تقدیم شده استفاده کنید و شانسی قطعه ای عوض نکنید و عیب یابی دشوارتر و و صدمات و خسارات آن بیشتر و دستگاه به ضایعاتی نزدیکتر میشه.

سپاس

سپاس

ali969

کاربر
2010-01-30
52
38
هیتر بدون مشکل کار میکنه فقط پمپ بادش موقع خاموش شدن هیتر خاموش نمیشه ودرجه میزان باد قابل کنترله
در ضمن هیتر نو هست دو هفته ای میشه که کار میکنه
با سلام و با اجازه مدیر : دوست عزیز لطفا تمام سیمهایی که از دسته به برد میره رو چک کن ببین قطعی نداره ...

آخرین ویرایش:

alireza@2013

کاربر vip
کاربر
2020-07-12
4
3
سلام دوستان
هیتر من خیلی ایراد جالبی داره که نمیتونم پیداش کنم مقاومت ۲۱ قطع شده بود و هیتر روشن نمیشد با تعویض اون هیتر کار کرد ولی موقع خاموش شدن تریستور ۱ جرقه میزنه پایه هاش به هم و درجه حرارت هم برعکس کار میکنه جالبه

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
هیتر کرداگ ۹۵۲-A سرعت بادش ضعیف شده چند ماهه بزور روی درجه اخر میزارم اندازه درجه دو سابق باد میزنه و با بدبختی ازش استفاده میکنم یبار بازش کردم ولوم پتانسیومتر سالم بود سیمهای داخل دسته قطعی ندارن مسیر اب بنده از شلنگ تا مخزن.ترایاکا سالم هستن کلا بقیه فسمت ها درست کار میکنن ولتاژ سر سوکت پمپم از ۹۰تا ۲۱۵یا چر خش ولوم ایر تغییر میکنه ،خود پمپو باز کردم واشرا های لاستیکی همه سالم بودن جای نشتی نبود سیم پیچ دو طرف بوبین ظاهری سالم و هم اهم هستن ازین سری قدیمی هست که پمپش قویه مشکل زمانی ایحاد شد که یک روز در حد نیم ساعت یبند اییسی های روی یه مدارو باش بلند میکردم البته فاصله سری از دسته هیتر رعایت شده بود که باد پس نزنه خلاصه فرداش که روشنش کردم ابتدا دیدم صدای ویز ویز پمپ میاد خیلی ضعیف و باد نداره بعد کلی کنکاش و باز کردن فهمیدم هسته مگنتی داخل پمپ لرزش نمیکه و بلا فاصله یطرفه به یکی از دو سیم پیچ مایل میشه، هسته رو در اوردم دیدم روش پلاستک نازکی داره که حالت خال زدکی پیدا کرده هر کاری کردم باز ایراد تکرار میشد تا نهایت یه لایه وارنیش هم سایزش گرفته و روش کشیدم و چسبوندم از اون موقع دیگه نمیچسبونه ولی قدرت پمپ در همین حد هست .مثل حالتی که یه روترو در مرکز استاتور قرار نداره و قفل میشه اینم اینطوری بود ایا راهی هست خیلی گرون شده و قدرت خوبی ندارن

آخرین ویرایش:

majid-af

کاربر
2017-03-26
1
1
: مشکل یکسره شدن پمپ باد LUKEY852D

با سلام
من یه هیتر lukey 852d دارم که دسته هیتر آتیش گرفت سوخت یه دسته هیتر گرفتم عوض کردم ولی به محض زدن به برق پمپ کار می‌کنه و صفحه نمایش رو دما 50 مونده راستش دو عدد تریاک bta08-600c داشت که عوض کردم قبلش به برق میزدم المنت دسته سریع سرخ میشد در حد سوختن ولی سریع از برق می‌کشیدم .لطفا راهنمایی میکنید .الان دو عدد تریاک عوض کردم ولی دیگه هیتر داغ نمیشه.و مقاومت18اهم داغ می‌کنه .باید چیکار کنم و پوتانسیومتر روی سگمنت نمی‌دونم دستکاری شده یا نه.با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali969

ali969

کاربر
2010-01-30
52
38
با عرض سلام: بنده یه مشگل روی هیتر گورداک 952 دارم متاسفانه نه المنت روشن میشه و نه سون سگمنت جلو حرکت میکنه فقط باد کم و زیاد میشه ...در ضمن دو تا قطعه خراب داشت تویض کردم bt 143 و bta08 ولی فرقی نکرد ...نمیدونم قطعه نو خریدم ولی وقتی bta134 روی مدار یکسره میشه بدون کلید ولی برمیدارمش از روی برد با کلید خاموش روشن میشه و بدون کنترل سون سگمنت و حرارت المنت چون بردش دست نخورده نمیخوام شخم بزنم لطفا راهنمایی کنید ممنونم

بالا