آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل یکسره شدن پمپ باد هیتر گرداک 952

jalal86

کاربر vip
vip
کاربر
2013-11-08
25
59
درود photo_2016-11-06_01-49-22.jpg

jalal86

کاربر vip
vip
کاربر
2013-11-08
25
59
استاد عزیز من دو سیم سنسور راروی برد شورت کردم اما پمپ باد همچنان روشن می ماند
وقتی هیتر خاموش میشود نمایشگر درجه حرارت خاموش می شود ولی پمپ باد نه

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729

درود

عزیزم اگه سوالی برات نامفهومه یا نمیتونی پاسخ سوالو بدی اشکالی نداره بگو نمیتونم جواب بدم

ولی اینکه پاسخ اینهمه سوال منو با عکس دادی درست و پسندیده نیست .
با این وضعیت پاسخگویی فقط 3 راه داری

1- یا هر وقت باهاش کار کردی و کارت تموم شد از برق بکشی یا کلیدی براش بذاری
2- یا به تعمیرکار مراجعه کنی
3- یا منتظر باشی اگه علم غیب پیدا کردم عیبشو بگم که طولانی میشه
من چجوری از روی عکس بفهمم جواب سوالام چیه ؟

البته ممکنه دوستانی این عیب را تجربه کرده باشن و فورا بهت بگن ولی من در عمرم فقط یک گرداک دیدم اونم مدل دیگه بوده و این عیبو نداشته
خدا خیرت بده

سپاس

آخرین ویرایش:

jalal86

کاربر vip
vip
کاربر
2013-11-08
25
59
درود

قبلا این جمله کوتاه را بارها گفتی که خاموش نمیشه فقط اضافه کردی صبر هم کردی که منم میدونم تابحال حتما صبر هم کردی خاموش نشده ولی پاسخ سوالام چی شد؟

آیا تست کردی و این جمله پاسخ تسته
اگه پاسخ تسته ، چطور تست کردی خاموش نشد ؟
همیشه برای پاسخگویی ابتدا بگو چطور تست کردی بعد نتیجه را اعلام کن چون ممکنه کاری کرده باشی که مد نظرم نبوده .
1- بگو چجوری دو سر سنسور را پیدا کردی و چی رو شورت کردی و پمپ خاموش نشد ؟
بخصوص که میگی اطلاعات و تجربه کافی نداری

2- یک سر سنسور از طریق مقاومتی به پایه 10 یک آی سی رفته
پایه 10 فوق الذکر را به پایه 11 آی سی متصل کن ببینی پمپ خاموش میشه یا نه ؟ )

دقیق بخون چی گفتم بعد پاسخ دقیق هم بده

3- ضمنا بگو سنسور هم عوض شده یا نه ؟
4- پتانسیومترهای داخلی را دستکاری کردی یا نه ؟
5- اگه علاوه بر تعویض هیتر هر کاری دیگری کردی بگو
مدل دستگاه را هم اعلام کن .

من اینهمه با دقت و صراحت سوال میکنم بلکه پاسخ سوالامو بدی ولی فقط میگی خاموش نمیشه

سپاس
دوباره سلام
جواب سوالات شما
1-2دو سر سیم سنسور که دو سیم نازک قرمز وسیاه می باشد را روی برد جامپر زدم ولی پمپ همچنان روشن ماند.در ضمن دو ایسی روی برد وجود دارد که یکی از سیم های سنسور به هر دو ایسی راه دار وشماره پایه های ایسی ها شماره گذاری نشده اند که تشخیص دهم پایه 10 و11 کدامند.
3-سنسور عوض نشده وایا راهی برای تست سنسور وجود دارد که خراب ان معلوم شودبا اهم متر؟
4-پتانسیو مترهای داخلی را دستکاری نکرده ام.البته کمی انها را چرخاندم ولی وقتی نتیجه ای حاصل نشد دوباره به حالت اولیه برگرداندم.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
دوباره سلام
جواب سوالات شما
1-2دو سر سیم سنسور که دو سیم نازک قرمز وسیاه می باشد را روی برد جامپر زدم ولی پمپ همچنان روشن ماند.در ضمن دو ایسی روی برد وجود دارد که یکی از سیم های سنسور به هر دو ایسی راه دار وشماره پایه های ایسی ها شماره گذاری نشده اند که تشخیص دهم پایه 10 و11 کدامند.
3-سنسور عوض نشده وایا راهی برای تست سنسور وجود دارد که خراب ان معلوم شودبا اهم متر؟
4-پتانسیو مترهای داخلی را دستکاری نکرده ام.البته کمی انها را چرخاندم ولی وقتی نتیجه ای حاصل نشد دوباره به حالت اولیه برگرداندم.

درود

عزیزم دستگاه عیب نداره عیب اینجاست که نمیدونی چجوری پایه آی سی ها رو میشمرن و میخوای دستگاه الکترونیکی تعمیر کنی.
جسارت شما حرف نداره کاش من هم یک jalal86 بودم

لااقل با الفبای الکترونیک ( از جمله نحوه شمارش پایه آی سی ) آشنا میشدی بعد اقدام به تعمیر میکردی .
اما اگه نمیتونی پایه آی سی رو بشمری اشکال نداره اما چرا اینهمه سوال کردم نگفتی الکی سوال نکن نمیتونم شماره پایه آی سی را مشخص کنم

عزیزم لااقل میگفتی اول نحوه مشخص کردن شماره پایه آی سی را بگو بعد سوال کن.

پتانسیومتر را دستکاری کردی و اشکال همینه
نقشه این مدل را نداریم و شمارش پایه آی سی رو هم نمیدونی لذا چجوری بهت بگم کدوم پتانسیومترو بچرخون
در هر صورت پتانسیومتری که با دو مقاومت سری شده و به پایه 9 متصله تنظیم نیست
باید این پتانسیومتر را یه ذره بچرخونی کمی صبر کنی اگه درست نشد کمی بیشتر بچرخون بازم صبر کن اونقدر تکرار کن تا درست بشه.

موفق باشی

آخرین ویرایش:

jalal86

کاربر vip
vip
کاربر
2013-11-08
25
59
مشکل خاموش نشدن پمپ باد هیتر gordak 952 با تعویض ترایاک به شماره bt136 حل شد.photo_2016-11-06_01-49-082.jpg

jalal86

کاربر vip
vip
کاربر
2013-11-08
25
59
درود

عزیزم دستگاه عیب نداره عیب اینجاست که نمیدونی چجوری پایه آی سی ها رو میشمرن و میخوای دستگاه الکترونیکی تعمیر کنی.

لااقل با الفبای الکترونیک ( از جمله نحوه شمارش پایه آی سی ) آشنا میشدی بعد اقدام به تعمیر میکردی .
اما اگه نمیتونی پایه آی سی رو بشمری اشکال نداره اما چرا اینهمه سوال کردم نگفتی الکی سوال نکن نمیتونم شماره پایه آی سی را مشخص کنم

عزیزم لااقل میگفتی اول نحوه مشخص کردن شماره پایه آی سی را بگو بعد سوال کن.

پتانسیومتر را دستکاری کردی و اشکال همینه
نقشه این مدل را نداریم و شمارش پایه آی سی رو هم نمیدونی لذا چجوری بهت بگم کدوم پتانسیومترو بچرخون
در هر صورت پتانسیومتری که با دو مقاومت سری شده و به پایه 9 متصله تنظیم نیست
باید این پتانسیومتر را یه ذره بچرخونی کمی صبر کنی اگه درست نشد کمی بیشتر بچرخون بازم صبر کن اونقدر تکرار کن تا درست بشه.

موفق باشی
کاش بودید...
اصلا من نفهم،کودن،احمق،ولی بی احترمی شما که یک استاد هستید جای خود داردوخوشحالم که مشکلم را خودم حل کردم بدون کوچکترین تجربه ای در این زمینه وتنها با چند سرچ ساده،استاد گرامی
رتبه افتادگی از کیمیا بالاترست
قطره ناچیز را گوهر تنزل می کند

بالا