آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: ویروسی شدن کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ادریس خان

کاربر
2014-12-10
168
74
تربت جام
سلام.سیستم من ویندوز 8 و نود 32 نسخه 8 بدون آپدیت.سیستم درگیری ویروسی شده که هر فلشی بزنی محتویات فلش نمیاره و باید از attrib -s -h تا آخر استفاده کنم.چکار کنم این ویروس کاملا پاک بشه.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
خب اول باید مدل دقیق ویروس مشخص بشه ولی ساده ترین کار این هست که ابتدا نود 32 رو آپدیت کنید و بعد اسکن کنید. اگر رفع نشد باز بفرمایید تا موارد دیگه رو راهنمایی کنم.
درضمن نود32 هم جدیدا زیاد خوب نیست. اگر بتونید کاسپرسکی نصب کنید بهتره.
این ویروس هم زیاد ویروس قوی نیست و راحت از بین میره با یک انتی ویروس خوب.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
برای پاکسازی بهتره از avira free جدید استفاده کنید . eset را پاک کنید و avira نصب کنید و بگذارید کل سیستم را اسکن کنه .

ادریس خان

کاربر
2014-12-10
168
74
تربت جام
سلام.ممنون از پاسختون.چند ماهی با کسپر کار کردم ولی زیاد گیر میده.ولی میخوام دوباره روی این سیستم امتحان کنم.امکانش هست شما آموزش آپدیت آفلاین بذارید و بهترین نسخه برا نصب معرفی بفرمائید با لینک دانلود.
ممنون

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
سلام دوست عزیز
احتمال اینکه کرنل سیستم عامل شما آلوده به ویروس شده باشد زیاد است . این ویروس روی هسته سیستم عامل نشسته و خودش را به عنوان یک فایل سیستمی برای ویندوز تعریف میکند . بخاطر همین ممکن است آنتی ویروس هم نصب کنید و حتی آپدیت هم بکنید این ویروس رو تشخیص نده.
بهترین کار اینه شما یکبار ویندوز سیستم رو عوض کنید و به محض تعویض ویندوز بدون اینکه وارد هیچکدام از درایو ها بشوید یا فلش وصل کنید از روی CD یک آنتی ویروس نصب و بعد آپدیت کنید. بعدش بگذارید سیستم رو فول اسکن کنه . قاعدتاً باید مشکل حل بشه و همه ویروس ها رو شناسایی کنه
این که میگم درایوی رو باز نکنید بخاطر این هستش که ویروس ها عموماً بعد از اینکه وارد یک سیستم می شوند ابتدا خودشان را در تمامی درایو ها کپی میکنند تا در صورت فرمت یک درایو ویروس از بین نرود . با تعویض ویندوز در اصل این ویروس در حالت غیر فعال درآمده است و به محض باز کردن درایو ویروس دوباره فعال میشه و ...
به نظر بنده این راه هم راه خوبی هستش .

موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا