آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نبود ولتاژ +5 روی دیباگر مادربرد ایسوس p5p43td

mohsen_n94

کاربر
2010-05-29
176
592
یزد
با سلام
مادربرد تصویر نمیده
دیباگر هم کد نمیده
دیباگر 4تا چراغ ولتاژ داره وقتی مادربرد استارت میخوره که +5 ولتش روشن نمیشه
چراغ ریست و... هم نداره دیباگر
یه مادربرد دیگه شبیه همین دارم که سالمه
حالا باید رو کدوم قسمت کار بشه؟
از آی او میتونه باشه یا چیپ یا..؟

آخرین ویرایش:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
قبل از هرکاری مین رو کاملا تمیز کن و مطمئن شو هیچ گونه خرابی از لحاظ سوختگی ضربه خوردگی نداشته باشه خلاصه از طریق حواس بویای .بینایی-لامسه :) چکش کن
بعد با یه پاور مطمئن بیرون از کیس بدونه هیچ قطعه اضافی فقط سی پی یو باشه ببین فرق میکنه .
روی چیپ و ای سی ای او به نوبت با دست فشار بهشون وارد کن و همون لحظه سیستم رو سویچ کن ببین فرق میکنه .
ولتاژ های بخش های زیر رو اعلام کن
ای او
کریستال ها
چیپ چنوبی و شمالی
مدار سی پی یو
رمها
ای سی بایوس
ای سی کلاک
موفق باشید

mohsen_n94

کاربر
2010-05-29
176
592
یزد
قبلا کاملا شستشو دادم و از لحاظ ظاهری کاملا بررسی شده مشکلی خاصی به نظر نمیاد
سی پی یو گرم میشه
گرمای چیپها هم به صورت طبیعیه و خیلی کمه
قطعه دیگه ای داغ نمیشه یا...
قبلا مادربرد داشتم با برداشتن آی سی صدا مشکل تصویر ندادنش حل شده واسه همین آی سی صدا رو برداشتم اما تغییری نکرد.
گفته بودید بیرون کیس با پاور دیگه تست کنم که اینکارو کردم قبلا، دوتا مادربرد که شبیه همن رو گذاشتن کنار هم و با شرایط یکسان روشنشون کردم یکیش هیچ مشکلی نداره و یکی این مشکل که گفتمو داره
فشار روی چیپها هم دادم و حتی هیت هم دادم و بعد روشن کردم فرقی نکرد
بایوس رو هم رایت کردم هم از روی مادربرر سالم گذاشتم روش فرقی نکرد و بایوس خودش رو روی مادربرد سالم گذاشتم سالم بود
ولتاژگیری رو زیاد وارد نیستم، اگه راهنمایی کنید چطور میتونم برسم به مسیر اون 5ولت بفهمم چی سر راهش خرابه ممنون میشم، اگر شماتیکی چیزی هست یا تاپیک یا مطلبی که راهنمایی باشه..

mohsen_n94

کاربر
2010-05-29
176
592
یزد
فک کنم معجزه ای چیزی شد
مادربردی که اینقد باهاش ور رفتم درست نشد
گذاشته بودم ی گوشه ای بعد ی روز رفتم بشینم اساسی روش کار کنم با استارت اول روشن شد خیلی نرمال کار میکنه چندین بار دیگه هم تست کردم با قطعات مختلف درست شده نمیدونم چرا..
مگه اینکه باز به دلخواه خودش روشن نشه..
اگر کسی احتمالی میده ک مشکل چی بوده ممنون میشم نظرشو بگه چون اگه عیب پیدا بشه بهتره

mohsen_n94

کاربر
2010-05-29
176
592
یزد
باز دوباره همونطور شد!
وقتی روشن میکنم مادربرد رو روشن میشه بعد 3 4 ثانیه خاموش و دوباره روشن میشه و دیگه هیچ عکس العملی نشون نمیده
احتمال میدادم از بایوس باشه بایوس مادربرد سالم رو روش گذاشتم فرقی نکرد
چ مشکلی میتونه باشه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amingpx

amingpx

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-05-29
551
1,137
خوزستان-
احتمالات زیادی میتونه باشه--ایسیهای هشت پایه کنار سوکت 24 پین شاید نیم سوز باشه--نشد ایسی رم رو از برد سالم جهت تست بذارید ببینید چی میشه---بعد از شست و شو 24 ساعت بذارید خشک بشه---از مشتری بپرسید چرا این مادربرد اینطور شده؟؟؟اگه افتادن مادربرد باشه میتونه کریستال خراب شده باشه--که شما عوض کنید--مورد اخر که داشتم بر اثر افتادن بود که دقیقا مشکلش همین بود--حالتی بود--یه دونه خازن اس ام دی کنار اسلات رم افتاده بود که با جایگذاری حل شد

آخرین ویرایش:
بالا