آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

جنس چسب لامپ های کم مصرف چیست؟

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام

میتونی از چسب حرارتی استفاده کنی خوب هم جواب میده

سلام.
ممنون اما
چسب حرارتی یه ایراد داره اونم اینه که وقتی لامپ روشن میمونه و داغ میشه چسب حرارتی هم شل میشه.

md4683

کاربر vip
vip
کاربر
2013-03-28
163
475

سلام.
ممنون اما
چسب حرارتی یه ایراد داره اونم اینه که وقتی لامپ روشن میمونه و داغ میشه چسب حرارتی هم شل میشه.

لامپ کم مصرف آنقدر حرارت تولید نمیکنه که چسب رو شل کنه : میتونی از چسب دو قلو هم استفاده کنی من از هر دو نوع استفاده کردم هیچ گونه مشکل ویا برگشتی نداشته
در ضمن حباب بوسیله سیمهایی که به برد وصل میشه از جا کنده نمیشه

( اگر حباب ضعیف نشده باشه که آمپر بکشه گرم هم نمیشه که اگه گرم بشه عمرش دیگه سر اومده و مدت زیادی کار نمیده )

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
لامپ کم مصرف آنقدر حرارت تولید نمیکنه که چسب رو شل کنه : میتونی از چسب دو قلو هم استفاده کنی من از هر دو نوع استفاده کردم هیچ گونه مشکل ویا برگشتی نداشته
در ضمن حباب بوسیله سیمهایی که به برد وصل میشه از جا کنده نمیشه

( اگر حباب ضعیف نشده باشه که آمپر بکشه گرم هم نمیشه که اگه گرم بشه عمرش دیگه سر اومده و مدت زیادی کار نمیده )

دوست عزیز سلام
اسم موادی که خودکارخانه بر روی لامپ ها میریزند که مانند کچ هم هستند چیه؟

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,704
iRanTK.iR
درود

میتونید از چسب مزدای سفید کاسپین استفاده کنید ...

این عکسی که گذاشتم مربوط به نمونه خاکستری هست که خودم استفاده می کنم ...

Mazda.jpg

البته نمونه خاکستری و قرمز هم داره که نمونه قرمز تحمل دمای بسیار زیادی رو داره و بیشتر در واشربندی قطعات داخلی موتور ماشین هم استفاده میشه ....

SADAF22D

کاربر
2009-08-03
1
12
باسلام .چسب سفید رنگ همون خمیر سلکونی که دومدل هست تو بازار یکی خمیر سلکونی که روی ای سی سی پی یو میمالند دومی خمیر چسب سلکونی که برای چسباندن هئیت سینگ به تراشه می مالند وقتی می چسبد مثل سنگ محکم میشه

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
434
1,111
55
کبودراهنگ همدان
دوست عزیزم سلام، اگه تو کار تولید و بسته بندی و یا ... میخوای استفاده کنید براتون می صرفه ؟؟؟ که از این چسبا استفاده کنید .
طرز تهیه به این روشه که خدمتتان عرض می کنم:
شما به مغازه های رنگ فروشی مراجعه می کنید و عنوان می کنید که
1- رنگ پلی استر میخوام این رنگها در قوطی 1 کیلویی تا 40 کیلویی عرضه می شود ولی اصلش در بسته های 40 لیتری یا 40 کیلویی ارائه می گردد . قیمتشم خیلی وقته خبر ندارم ولی هر کیلویی حداقل 50 هزار تومان هستش!!!
2- در کنارش یه بسته خیلی کوچک بنام محلول خشک کن پلی استر تهیه می کنید.
3- پودر رنگ یا مل تهیه می کنید این پودر شبیه آرد نانوایی بوده و خیلی نرم می باشد و در رنگهای مختلف می فروشند.
رنگ.jpg
و اما طرز تهیه!
1- یه بطری نوشابه یا آب معدنی از نوع خانواده تهیه نموده و با چاقو آن را از وسط ببرید و یه ظرفی مثل لیوان درست کنید
2- یه چوب بستنی یا مدادی ، خودکاری و چیزی که بعنوان همزن استفاده کنید.
3- برای وسیله ای که می خواهید به مقدار لازم از رنگ پلی استر در یک ظرف پلاستیک که از قبل آماده کردید بریزید مثلا اندازه یه قاشق غذاخوری
4- به اندازه نصف قاشق غذا خوری پودر مل به آن اضافه نموده و بهم بزنید.(پودر را یک دفعه ای روی آن نریزید بلکه کم کم بریزید و مخلوط کنید)
5- مخلوط شما نه زیاد باید شل باشد و نه زیاد سفت !!! اگه زیاد شل باشد رو محل کارتان شره می خورد و باعث کثیفی قطعات الکترونیکی می شود و اگر سفت باشد کاردستی شما ترک می خورد و کیفیت خوبی نخواهد داشت
6- حالا که مخلوط را درست کردید 2 الی 3 قطره محلول خشک کن به آن اضافه نموده و مجددا مخلوط را با چوب بهم بزنید.تعداد قطره ها بستگی به تجربه شما خواهد داشت اگه تعداد آن زیاد باشد مخلوط شما فورا خشک شده و به کارتان نمیاد و اگه کم باشد زمان سفت شدن طولانی خواهد بود
اگه برای نتیجه کار عجله ندارید دیر خشک بشه بهتره !!! چون هم کیفیت کارتان بالا میره و هم قدرت چسبندگی آن بهتر خواهد شد.

در پایان یادآور می شوم که بنده از این محصول چند سال استفاده کردم و ازش راضی بودم . محصول تولیدی هم در برابر گرما به اندازه چسب دوقلو دوام دارد و هم در برابر نفوذ آب بطوریکه در آفتامات اتومبیل ، پشت دستگاه ایسیو ، و تولیدکنندگان لوازم برقی که می خواهند از دستگاهشان کپی برداری نشود از این محصول استفاده می کنند

و یه نکته دیگه اینکه پودر مل فقط برای ارزان تمام شدن محصول به کار می رود و یکی برای پنهان کاری وگرنه شما اگه مایه دار باشید از پلی استر خالص هم می تونید استفاده که بعد خشک شدن ، به رنگ شیشه درمیاد ! مانند دسته پیچ گوشتی های شیشه ای

آخرین ویرایش:

bahramikhah

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-09-15
434
1,111
55
کبودراهنگ همدان
و اما اگه می خواهید تفننی این کارو انجام بدید
در مغازه های ابزار و یراق فروشی یه چسب سنگ تهیه کنید
چسب سنگ یا Stone glue یکی از قوی ترین مدل های چسب ساخته شده است. این چسب های دو جزئی که با استفاده از سخت کننده به چسبندگی بسیار بالایی می رسند، در کار های صنعتی و خانگی مورد استفاده قرار می گیرند. از چسب سنگ برای چسباندن قطعات سنگی، سرامیکی و حتی فلزی استفاده می‌شود.
در هنگام استفاده از چسب سنگ باید دقت کرد که از چسب در شرایطی استفاده شود که محل اتصال تمیز و بدون گرد و خاک باشد.
برای استفاده از چسب سنگ یا همان Stone glue در نماهای بیرونی نیز می تواند در ابتدا کمی به آن پودر رنگ یا رنگ نقاشی اضافه کرد تا رنگ اولیه خاکستری مانند آن را تغییر داد.چسب2.jpg
روش استفاده این چسب مثل چسب دوقلوه هستش که باز می تونید توضیحات اضافی را از فروشنده بخواهید
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا