آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701,702 بخش هیتر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام ،
هیتر من سوپر گرداک 952 هستش
میخوام میزان باد خروجی هیتر ، رو حالت مینیموم کمتر باشه

با تعویض ولوم و استفاده از یک ولوم با مقاومت بیشتر مشکلی پیش نمیاد ؟

درود

برای کاهش فشار باد نیاز به تعویض ولوم نیست .
یک پتانسیومتر ۲ مگا اهم به ولوم متصله که مینیمم فشار هوا رو تعیین و تعریف میکنه.
باید ولوم پمپ در حالت کمترین فشار باشه و سپس مقاومت پتانسیومتر فوق الذکر را بتدریج زیاد کنی تا مینیمم فشار هوا بمقدار دلخواه شما بشه .

اگه فشار هوا ناچیز و دمای هیتر در حالت زیاد باشه بسرعت سرخ میشه و قبل از آنکه سنسور دما بفهمه ، المنت بشدت سرخ میشه و لذا تکرار این حالت ، عمر المنت را کوتاه میکنه و در مدت کوتاهی باباش درمیاد.

لذا در فشار باد ناچیز ، مراقب باش حرارت هیتر را بمقدار زیانباری بالا نبری.

سپاس

آخرین ویرایش:

mehdi_asa

کاربر vip
کاربر
2017-09-14
118
131
سلام دوستان
هیتر گرداک ۹۵۲ پمپ خاموش نمیشه حتی تو حالت خاموش
کوپلر پایه ۱و ۲ رو اتصال دادم ولی همچنان روشن موند
تریاک ۱۳۴ و ای سی lm324 و کوپلر ۳۰۲۳رو هم عوض کردم ولی متاسفانه جواب نداد پمپ یه سره روشنه

afshin_new2

کاربر vip
vip
کاربر
2013-09-12
113
182
سلام خدمت اساتید.
یک عدد دستگاه گرداک ۹۵۲ آوردن که دوتا مشکل داره البته قبلا دست کاری شده.یک اینکه دمای هیتر قابل تنظیم نیس و باد پمپ درهر حالت یکسان هستن و کمو زیاد نمیشه حتی با تعویض ولوم هم درست نشد.دوم اینکه نمایشگر دسته هویه چند لحظه یبار روشن خاموش یا چشمک میزنه و احتمال میدم که همراه با چشمک زدن هویه هم قطعو وصل میشه.البته هویه گرم میشه ولی چون پشت سرهم قطعو وصل میشه احتمال میدم هویه هم قطو وصل می‌کنه.سه ترایاک t1-t2-t4 تعویض کردم سوخته بودن.دوتا مقاومت پر وات قسمت پمپ رو هم تعویض کردم.در قسمت کانکتور پمپ هم جای یک پتانسیومتر خالی شده که از پشت مدار یک مقاومت ۱۰۰ اهم گذاشتن.همچنان مشکل تنظیم باد و قطو وصل شدن هویه دارم.لطفا راهنمایی بفرمایید
img_20221123_124416_aje.jpg
[/URL][/IMG]

img_20221123_124353_1dmu.jpg
[/URL][/IMG]]

[video] [/video]

آخرین ویرایش:

hamid9873

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-23
254
176
کاشان
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952 بخش هیتر

سپاسگزارم از زحماتتون

hamid9873

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-01-23
254
176
کاشان
منم همین مشکلو دارم ترانس بزرگ سوخته از مقدارش اطلاعی ندارم که جایگزین کنم

saeidanw

کاربر
2013-05-05
5
4
سلام بر شما و با تشکر فراوان از زحمات شما.
من یک مشکل با هیتر دارم که با خواندن متون بالا هم چیزی دستگیرم نشد.
مشکل این هست که هیتر بیشتر از 125 درجه گرم نمیشه و حداکثر روی همین درجه میمونه . به نظر شما علت چی هست؟ لطفا راهنمائی فرمائید.
با تشکر مجدد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام بر شما و با تشکر فراوان از زحمات شما.
من یک مشکل با هیتر دارم که با خواندن متون بالا هم چیزی دستگیرم نشد.
مشکل این هست که هیتر بیشتر از 125 درجه گرم نمیشه و حداکثر روی همین درجه میمونه . به نظر شما علت چی هست؟ لطفا راهنمائی فرمائید.
با تشکر مجدد.

درود

عزیز ارجمند لااقل یه گزارشی یه توضیح مختصر میدادی.
آیا خودبخود و قبل از اقدامی اینجوری شد ؟
قطعا عیبی داشته و کارهایی کردی و نهایتا اینجوری شده.
قبل از این ایراد چه عیبی داشته و چکار کردی؟
ایا بعد از تعویض المنت این عیب ظاهر شده؟

یک پایه R21 و یک پایه R15 بهم متصلند که یک تکه سیم به یکی از این پایه ها متصل یا لحیم کن

سر دیگر تکه سیم را به پایه مثبت خازن C5 که ۴۷ میکرو هست متصل یا لحیم کن .

حالا ببین حرارت بالاتر میره؟
مراقب باش خیلی داغ نشه که صدمه ببینه .

سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeidanw

saeidanw

کاربر
2013-05-05
5
4
سلام مجدد بر استاد.
واقعیت این هست که این هیتر تقریبا هیچ کار نکرده در حدی که حتی فلز دور دسته هیتر هم تغییر رنگ نداده. هیچ تعمیر و تعویضی هم نشده. آخرین باری که کار کرد شاید 1 سال پیش بود که مشکل خاصی نداشت و بدون مشکل هم خاموش شد کلا بعد از حدود 10 سال از خرید این هیتر شاید 3 یا 4 بار روشن شده . ولی سه روز پیش که بعد از مدتها روشنش کردم این مشکل را داشت.
من بصورت اقماری جنوب کشور کار میکنم. حدود 14 روز دیگه که برگشتم خانه دستورات شما را اجرا میکنم و نتیجه را در همین جا اعلام خواهم کرد.
با تشکر فراوان.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
سلام مجدد بر استاد.
واقعیت این هست که این هیتر تقریبا هیچ کار نکرده در حدی که حتی فلز دور دسته هیتر هم تغییر رنگ نداده. هیچ تعمیر و تعویضی هم نشده. آخرین باری که کار کرد شاید 1 سال پیش بود که مشکل خاصی نداشت و بدون مشکل هم خاموش شد کلا بعد از حدود 10 سال از خرید این هیتر شاید 3 یا 4 بار روشن شده . ولی سه روز پیش که بعد از مدتها روشنش کردم این مشکل را داشت.
من بصورت اقماری جنوب کشور کار میکنم. حدود 14 روز دیگه که برگشتم خانه دستورات شما را اجرا میکنم و نتیجه را در همین جا اعلام خواهم کرد.
با تشکر فراوان.

درود

احتمالا همین موضوع که مدت طولانی بلااستفاده بوده و عواملی از جمله رطوبت محیط موثرتر بوده ، عامل خراب شده.
مدل دستگاه را گزارش نفرمودی.

سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saeidanw
بالا