آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701,702 بخش هیتر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952 بخش هیتر

مهندس بزرگوارصدرصد ایسی برنامه هویه سوخته با ایسی برنامه هیتر جابجا کردم متوجه شدم که ایسی برنامه سوخته .مهندس جان گفتم هزینه هر چی باشه تقدیم میکنم هر طوری میشه کمکم کنید یا برنامه اش باشه یا ایسی باشه هر طوری باشه ممنونم

درود

بزرگوار اولا اینقدر پول به رخ نکش
این دستگاه چیه که هزینه اش باشه ؟
در هر صورت اینجا کسی اجرت نمیگیره و هرچند هر کاری ازت بخوان که تکرار نکنی ، بدتر و شدیدتر تکرار میکنی اما توصیه میکنم دیگه صحبتی از هزینه نکن ثمری نداره.

ثانیا چنین دستگاهی بیشتر از یک آی سی میکرو نداره لذا چطور یکیشو عوض کردی و میخوای دومین آی سی میکرو را عوض کنی ؟

شماره آی سی که عوض کردی چیه؟
اگه هویه بدرستی کار میکنه آی سی میکرو کنترلر سالمه.
نقشه هیتر شما رو ندیدم و ندارم و بدون نقشه هم نمیتونم کمکی کنم ، شما هم نمیتونی گزارش مفیدی تنظیم کنی .

سپاس

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

.

آخرین ویرایش:

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

.

آخرین ویرایش:

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

درود

بزرگوار اولا اینقدر پول به رخ نکش
این دستگاه چیه که هزینه اش باشه ؟
در هر صورت اینجا کسی اجرت نمیگیره و هرچند هر کاری ازت بخوان که تکرار نکنی ، بدتر و شدیدتر تکرار میکنی اما توصیه میکنم دیگه صحبتی از هزینه نکن ثمری نداره.

ثانیا چنین دستگاهی بیشتر از یک آی سی میکرو نداره لذا چطور یکیشو عوض کردی و میخوای دومین آی سی میکرو را عوض کنی ؟

شماره آی سی که عوض کردی چیه؟
اگه هویه بدرستی کار میکنه آی سی میکرو کنترلر سالمه.
نقشه هیتر شما رو ندیدم و ندارم و بدون نقشه هم نمیتونم کمکی کنم ، شما هم نمیتونی گزارش مفیدی تنظیم کنی .

سپاس
اقا مهندس
حقیقت امر اینه که روز های اول که با شما در مورد هیتر کمک خواستم و به هر دلیلی به نتیجه نرسیدم و شما به من گفتید من نمیتونم به شما کمکی کنم خیلی نا امیدم کردی و چون فشار کاری زیادی روی من بود نتونستم وقت بزارم و خودم هیتر و تعمیر کنم و مجبور شدم از تعمیرکاری کمک بگیرم و هیترو تعمیر کنه من هیتر را به تعمیرکاری دادم نا گفته نماند که خودم هویه را تعمیر کردم و هیچ مشکلی نداشت ولی هیتر فقط پمپ یادش کار میکرد ولی گرما نمی داد به تعمیکار گفتم فقط گرمای هیتر را تعمیر کن مهندس جان بعد از یک هفته تازه خودم براش یک پنانسومتر پانصد کیلو بهش دادم دوتا تریاک بهش دادم ولی بعداز یک هفته به من میگه که ایسی برنامه هویه را با ایسی برنامه هیتر عوض کردم تا از هیتر استفاده کنی باید یک عدد ایس برنامه برای هویه بگیری منم باورم شد ولی هیتر و روشن میکنم درجه گرمایش تا سیصد بیشتر نمیره .مهندس جان از شما خواهش دارم که جواب این سوالمو بدید هیتر و هویه کرداک دیجیتال چندتا ایسی برنامه دارد؟ میخواهم بدونم به من درست گفتنمهندس بزرگوار به هر دلیل به خاطر اینه اذیت شدی از صمیم قلبم ازتون معذرت میخواهم منو ببخشید
باتشکر

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765

اقا مهندس
حقیقت امر اینه که روز های اول که با شما در مورد هیتر کمک خواستم و به هر دلیلی به نتیجه نرسیدم و شما به من گفتید من نمیتونم به شما کمکی کنم خیلی نا امیدم کردی و چون فشار کاری زیادی روی من بود نتونستم وقت بزارم و خودم هیتر و تعمیر کنم و مجبور شدم از تعمیرکاری کمک بگیرم و هیترو تعمیر کنه من هیتر را به تعمیرکاری دادم نا گفته نماند که خودم هویه را تعمیر کردم و هیچ مشکلی نداشت ولی هیتر فقط پمپ یادش کار میکرد ولی گرما نمی داد به تعمیکار گفتم فقط گرمای هیتر را تعمیر کن مهندس جان بعد از یک هفته تازه خودم براش یک پنانسومتر پانصد کیلو بهش دادم دوتا تریاک بهش دادم ولی بعداز یک هفته به من میگه که ایسی برنامه هویه را با ایسی برنامه هیتر عوض کردم تا از هیتر استفاده کنی باید یک عدد ایس برنامه برای هویه بگیری منم باورم شد ولی هیتر و روشن میکنم درجه گرمایش تا سیصد بیشتر نمیره .مهندس جان از شما خواهش دارم که جواب این سوالمو بدید هیتر و هویه کرداک دیجیتال چندتا ایسی برنامه دارد؟ میخواهم بدونم به من درست گفتنمهندس بزرگوار به هر دلیل به خاطر اینه اذیت شدی از صمیم قلبم ازتون معذرت میخواهم منو ببخشید
باتشکر

درود

بزرگوار اگه انسان وارد مجموعه ای میشه باید به مقرراتش احترام بگذاره و اگه مقررات غیرانسانی و ناصحیحی داره نباید واردش بشه.

من در انجمن مسئولیت و منافعی ندارم ولی اگه همکاری میکنم باید بدونم وظیفه دارم به مقرراتش احترام بگذارم.

همانطور که شما نیاز به اطلاعات فنی داری دیگران هم نیاز دارن
لذا اگه مطالب هیتر در تاپیک نامرتبطی مطرح بشه ، متقاضی چطور پیداش کنه ؟

بنابرین بهت بارها و بارها تاکید کردم در تاپیک هیتر مطرح کن و در اون تاپیک نامرتبط ادامه نده ولی گویا به دیوار توصیه میکردم و مدام دهن کجی کردی و به کرات همونجا ادامه دادی و لذا منم دلیلی برای پاسخگویی نداشتم و شایسته بود بعد از این رفتار ، حتی در این تاپیک هم پاسخگو نباشم.

صرفنظر از مورد فوق ، به سوالات هیچیک از پست های من توجهی نمیکنی چرا؟
چون اساسا حرمتی برای کسی قائل نیستی .
در پست اخیر سوال کردم شماره آی سی ها چیه ؟
چرا پاسخ نمیدی ؟

وقتی پاسخ نمیدی و جز بی حرمتی و آشفتگی نمی بینم ، با پاسخگویی بشما درواقع حق دیگر متقاضیان را ضایع و زایل میکنم.
اگه سوالی رو متوجه نمیشی نباید بی پاسخ بگذاری و باید بگی متوجه نشدم

ولی باوجودیکه حضرتعالی نیاز به پاسخگو داری معذالک پاسخ سوالشو نمیدی و انتظار داری پاسخگویی که هیچگونه نیازی به حضرتعالی نداره پاسخ بده ؟!

سپاس

آخرین ویرایش:

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49

درود

بزرگوار اگه انسان وارد مجموعه ای میشه باید به مقرراتش احترام بگذاره و اگه مقررات غیرانسانی و ناصحیحی داره نباید واردش بشه.

من در انجمن مسئولیت و منافعی ندارم ولی اگه همکاری میکنم باید بدونم وظیفه دارم به مقرراتش احترام بگذارم.

همانطور که شما نیاز به اطلاعات فنی داری دیگران هم نیاز دارن
لذا اگه مطالب هیتر در تاپیک نامرتبطی مطرح بشه ، متقاضی چطور پیداش کنه ؟

بنابرین بهت بارها و بارها تاکید کردم در تاپیک هیتر مطرح کن و در اون تاپیک نامرتبط ادامه نده ولی گویا به دیوار توصیه میکردم و مدام دهن کجی کردی و به کرات همونجا ادامه دادی و لذا منم دلیلی برای پاسخگویی نداشتم و شایسته بود بعد از این رفتار ، حتی در این تاپیک هم پاسخگو نباشم.

صرفنظر از مورد فوق ، به سوالات هیچیک از پست های من توجهی نمیکنی چرا؟
چون اساسا حرمتی برای کسی قائل نیستی .
در پست اخیر سوال کردم شماره آی سی ها چیه ؟
چرا پاسخ نمیدی ؟

وقتی پاسخ نمیدی و جز بی حرمتی و آشفتگی نمی بینم ، با پاسخگویی بشما درواقع حق دیگر متقاضیان را ضایع و زایل میکنم.
اگه سوالی رو متوجه نمیشی نباید بی پاسخ بگذاری و باید بگی متوجه نشدم

ولی باوجودیکه حضرتعالی نیاز به پاسخگو داری معذالک پاسخ سوالشو نمیدی و انتظار داری پاسخگویی که هیچگونه نیازی به حضرتعالی نداره پاسخ بده ؟!

سپاس
عزیز
به جان خودم من برای هر موجود زنده ای بی احترامی نکردم و نخواهم کرده ولی این سوءتفاهم از ندانستن من شاید باشه که هست من هر جا صحبت های جنابعالی را دیدم زیر همان تاپیک سوالمو پرسیدم و دیگر نمیدونم باید کجا جوابشو بنویسم من بارها از شما معذرت خواهی کردم ولی شما ناراحت انگار به جنگ دشمن اومدی و با من با عصبانیت جواب میدید مهندس جان نمی‌خواهی کمک کنی ایراد ندارد بالاخره دنیا خیلی بزرگه
سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765

عزیز
به جان خودم من برای هر موجود زنده ای بی احترامی نکردم و نخواهم کرده ولی این سوءتفاهم از ندانستن من شاید باشه که هست من هر جا صحبت های جنابعالی را دیدم زیر همان تاپیک سوالمو پرسیدم و دیگر نمیدونم باید کجا جوابشو بنویسم من بارها از شما معذرت خواهی کردم ولی شما ناراحت انگار به جنگ دشمن اومدی و با من با عصبانیت جواب میدید مهندس جان نمی‌خواهی کمک کنی ایراد ندارد بالاخره دنیا خیلی بزرگه
سپاس

درود

جدا تصور میکنی برای دیگران احترام قائلی ؟
باوجودیکه تاکید کردم چرا به سوالاتم پاسخ نمیدی و باوجودیکه در پست قبل مجددا سوال کردم شماره آی سی ها چیه ولی باز هم پاسخ ندادی ، با این وجود تصور میکنی احترام قائلی ؟
رفتار شما شبیه اینه که همراه با اردنگی عذرخواهی میزنی ؟

بزرگوار رفتار انسان خیلی مهمتر از کلامه .
بصورت کلامی عذرخواهی میکنی و عملا دهن کجی؟

ضمنا در تاپیک نامرتبط بارها و بارها توصیه کردم دیگه اینجا ادامه نده ، ولی مدام ادامه دادی .
واقعا وقتی در تاپیک نامرتبط میگفتم اینجا پاسخ نده متوجه نمیشدی که اونجا پاسخ ندی ؟!
خصوصا که اولین پست را در همین تاپیک و مرتبط با هیتر مطرح کرده بودی .

سپاس

kaywan206

کاربر
2018-01-11
71
49
من روزهای اول اشتباه کردم که از شما سوال پرسیدم ویگر پیام شما را نخواهم خواند و تا حالا انسانی مثل شما ندیدم که اسم خودشو استاد مهندس بزاره .البته کیلوی چون استادی که بخواهد اعصاب شاگردشو خراب کنه و هیچ درسی بهش یاد نده بنظر شما اسمشو چی باید گذاشت.
واقعا مملکتی که حکومت این باشه استادشم یکی مثل شماست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

رحمت رجایی

کاربر
2014-06-06
363
1,257

آفرین

ازآنجاکه برای تحریک گیت از منبع مستقلی استفاده نکردیم و خواستیم از همان منبع A1A2 استفاده کنیم لذا فقط امکان عبور جریان از گیت فقط از یکطرف میسره و درحالت بعد عبور جریانی از GA1 ممکن نیست و بهمین دلیل پایه A1A2 سه تا از ترایاک های نقشه گرداک مورد تحلیل اشتباهه و جابجا مشخص شده .

لذا برای اینکه هر 4 حالت ترایاک را تست کنیم باید از منبع مستقلی برای GA1 استفاده کنیم تا در هر حالت منبع A1A2 ، عبور جریان GA1 به دو صورت ممکن بشه که مجموعا به 4 صورت قابل تست بشه

درواقع تقریبا از جهاتی ( G , A1 , A2 ) بترتیب شبیه ( کلکتور امیتر بیس ) بطوریکه تحریک بیس از طریق پتانسیل کلکتور مقدور ولی از طریق امیتر محال

سپاس
سلام استاد ازمایش مشابهی با برق ac روی ترایاک انجام دادم ولی اینبار دو سر a1 و a2 را به ورودی لامپ سری 220 برق شهر زدم و یک مقاومت از گیت به a2 زدم که لامپ روشن شد ولی وقتی مقاومت را بین گیت و a1 قرار دادم اتفاقی نیوفتاد در اینجا هم میشود طبق توضیحات نتیجه گرفت چون بین گیت و a1 اختلاف پتانسیلی وجودندارد جریانی بین انها عبور نمیکند و ترایاک روشن نمیشود و در نتیجه لامپ هم روشن نمیشود ؟

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,765

سلام استاد ازمایش مشابهی با برق ac روی ترایاک انجام دادم ولی اینبار دو سر a1 و a2 را به ورودی لامپ سری 220 برق شهر زدم و یک مقاومت از گیت به a2 زدم که لامپ روشن شد ولی وقتی مقاومت را بین گیت و a1 قرار دادم اتفاقی نیوفتاد در اینجا هم میشود طبق توضیحات نتیجه گرفت چون بین گیت و a1 اختلاف پتانسیلی وجودندارد جریانی بین انها عبور نمیکند و ترایاک روشن نمیشود و در نتیجه لامپ هم روشن نمیشود ؟

درود

بله همینطوره
در کپی عرایضم که در پست خود منعکس فرمودی همین موضوع تاکید شده که t1 شبیه امیتر هست و لذا همانطور که جریان بیس از طریق امیتر ترانزیستور های تیپ مثبت و منفی ، قابل تامین نیست در ترایاک نیز تامین جریان گیت از طریق t1 میسر نمیشه.

البته این عبارت که اختلاف پتانسیلی بین گیت و t1 وجود نداره صحیح نیست ولی تامین جریان گیت از طریق t۱ ناممکنه.

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا