آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701,702 بخش هیتر

ali.mkn

کاربر
2019-03-22
4
8
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952 بخش هیتر

سلام به حضور حضار محترم:50000000:
من در حال اندازه گیری ولتاژ پمپ هوا هیتر بودم درحالی که داشت کار میکرد یهو پراب ولت متر دو سرش به هم خورد ویه جرقه زد
فیزشو عوض کردم ولی وقتی هیتر رو خاموش میکنم پمپ هنوز روشنه دما پایین میاد ولی خاموش نمی شه
وقتی هیتر روشنه یا خاموشه با ولم هم نمیتونم شدت باد رو تنظیم کنم
اون مقاومت اجری که تو مدارهست و مقاوت بالاییش و دیودی که بالاش هست خیلی داغ میکنه
(درضمن روی بردی که دارم بجای کارخونه از ترایاک 136 استفاده شده ولی تو نقشه ای که تو سایت گذاشتین از 134 استفاده کرده.

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
پاسخ : تحلیل و عیب یابی گرداک 952 بخش هیتر

سلام به حضور حضار محترم:50000000:
من در حال اندازه گیری ولتاژ پمپ هوا هیتر بودم درحالی که داشت کار میکرد یهو پراب ولت متر دو سرش به هم خورد ویه جرقه زد
فیزشو عوض کردم ولی وقتی هیتر رو خاموش میکنم پمپ هنوز روشنه دما پایین میاد ولی خاموش نمی شه
وقتی هیتر روشنه یا خاموشه با ولم هم نمیتونم شدت باد رو تنظیم کنم
اون مقاومت اجری که تو مدارهست و مقاوت بالاییش و دیودی که بالاش هست خیلی داغ میکنه
(درضمن روی بردی که دارم بجای کارخونه از ترایاک 136 استفاده شده ولی تو نقشه ای که تو سایت گذاشتین از 134 استفاده کرده.

درود

احتمالا ترایاک پمپ سوخته
اما برای اطمینان قطعی
ورودی کوپلر کنترل کننده ترایاک پمپ را شورت کن اگر روی پمپ بی اثر بود دراینصورت ترایاک پمپ سوخته.
ضمنا مراحل عیب یابی تقدیم شده چرا استفاده نکردی ؟

سپاس

t44

کاربر
2019-03-28
2
4
با عرض نهایت ادب واحترام به مدیران وعزیزان انجمن
وسپاس بیکران به درگاه الهی بابت وجود عزیز گرانقدری همچون استادغزال .واقعا تشکر میکنم .وبرایت نهایت سلامت وشادابی وسرور را ارزومیکنم

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
با عرض نهایت ادب واحترام به مدیران وعزیزان انجمن
وسپاس بیکران به درگاه الهی بابت وجود عزیز گرانقدری همچون استادغزال .واقعا تشکر میکنم .وبرایت نهایت سلامت وشادابی وسرور را ارزومیکنم

درود بر شما دوست پر مهرم
امیدوارم سالی سرشار از عزت و صحت و طراوت و تطویر داشته باشی​

سپاس

mr.ayoobi

کاربر
2011-04-04
2
4
با سلام خدمت استاد گرامی. هیتر من یاکسون 886d+
وقتی هیتر رو در ابتدا روشن میکنم به دمای مورد نظر مثلا ۴۵۰ میرسه اما بعد از حدود تقریبا دو سه دقیقه یا زودتر یا دیرتر موقع کار یهو خود به خود دماش کم میشه تا میرسه به زیر ۱۰۰ و وقتی کامل سرد شد دوباره برخی مواقع دماش میره بالا و برخی مواقع هم نمیره دیگه
ممنون میشم راهنماییم کنید

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
وقتی هیتر رو در ابتدا روشن میکنم به دمای مورد نظر مثلا ۴۵۰ میرسه اما بعد از حدود تقریبا دو سه دقیقه یا زودتر یا دیرتر موقع کار یهو خود به خود دماش کم میشه تا میرسه به زیر ۱۰۰ و وقتی کامل سرد شد دوباره برخی مواقع دماش میره بالا و برخی مواقع هم نمیره دیگه

درود

بدون نقشه نمیتونم راهنمایی کنم .
اگه دوستان تجربه داشته باشن راهنمایی میکنن.

سپاس

azarbai

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-03-13
306
689
تبریز - آذربایجان

احتمالا مشکل از تریاکی هست که المنت رو درایو میکنه اما باید تعویض و تست کنید

2012-03-12
18
28
سلام یه هیتر مارک متفرقه دارم AOYUE 909 دارم

الان بعد خاموش کردن هیتر دیگه قدرت باد مثل قبل نست درواقع فقط پمپ بایک لرزش کم کارمیکنه
وقتی روشنه عایه فقط وقت خاموشی برای خنک کردن بادبشدت کمه
نقشه اش هم یافت تمیشه
آنالوگه
یه راهنمایی که بذهنتون میرسه شاید کارساز باشه
لازم به ذکره دو پایه ترایاک 1و2 رو که بهم متصل میکنم همه چیز درسته هم روشن شدن هم موقع خاموشی باد هیتر زیاده تا قطع شه
ولی ایا این راه حله ؟
برد تماما مداراش جداشده بوده که دوباره سرهم بندیش کردم

آخرین ویرایش:

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام یه هیتر مارک متفرقه دارم AOYUE 909 دارم

الان بعد خاموش کردن هیتر دیگه قدرت باد مثل قبل نست درواقع فقط پمپ بایک لرزش کم کارمیکنه
وقتی روشنه عایه فقط وقت خاموشی برای خنک کردن بادبشدت کمه
نقشه اش هم یافت تمیشه
آنالوگه
یه راهنمایی که بذهنتون میرسه شاید کارساز باشه
لازم به ذکره دو پایه ترایاک 1و2 رو که بهم متصل میکنم همه چیز درسته هم روشن شدن هم موقع خاموشی باد هیتر زیاده تا قطع شه
ولی ایا این راه حله ؟
برد تماما مداراش جداشده بوده که دوباره سرهم بندیش کردم

درود

وقتی نقشه نداری چطور سر هم بندی کردی
احتمالا اشکالی داره

اگه با اتصال ترایاک رفع میشه میتونی از کلیدی استفاده کنی که همزمان با خاموش کردن ، دو پایه ترایاک را شورت کنه

سپاس

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!

درود و صباح الخیر..
و کسب اجازه و عرض اردات خدمت استاد غزال عزیز...
گاهی کثیفی و فرسودگی پتانسیومترهای روی پانل اینحالت را بوجود میاورد.
ابتدا با اسپری 600 و اگر عیب برگشت تعویض پتانسیومتر.
بدرود..

بالا