آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی گرداک 952 و یاکسان 701,702 بخش هیتر

alisame

کاربر vip
کاربر
2013-01-28
74
147
درود

یا باید نقشه ارسال کنی یا از شباهت با نقشه موجود انجمن مطمئن بشی درغیراینصورت کاری ازم ساخته نیست.
بدون نقشه چطور نحوه تست هر بخش سیستم را توصیه کنم؟
اظهار نظر کیلویی که شاید شبیه باشه یا احتمالا شبیه هست یا حمالشون شبیه است ، ثمری نداره.

سپاس
در پست 95 همین قسمت یکی از دوستان همین مدار رو قرار دادند که از سوی شما راهنمایی شدند .متاسفانه نقشه در نت هم نیافتم .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
در پست 95 همین قسمت یکی از دوستان همین مدار رو قرار دادند که از سوی شما راهنمایی شدند .متاسفانه نقشه در نت هم نیافتم .

درود

عیب دستگاه وی مربوط به یک بخش خاص بود ولی عیب دستگاه شما کلی است و میگی خودش روشن میشه و بعد از زمان خاص بکلی خاموش میشه.
ضمنا پاسخ سوال اخیر را هم ندادی.

سپاس

آخرین ویرایش:

alisame

کاربر vip
کاربر
2013-01-28
74
147
درود

عیب دستگاه وی مربوط به یک بخش خاص بود ولی عیب دستگاه شما کلی است و میگی خودش روشن میشه و بعد از زمان خاص بکلی خاموش میشه.
ضمنا پاسخ سوال اخیر را هم ندادی.

سپاس
استاد این دستگاه فقط در اولین بار وصل به برق روشن و بعد از نیم دقیقه خاموش میشه و تا زمانیکه دو شاخه از برق کشیده نشده همه چیز به درستی کار میکند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
استاد این دستگاه فقط در اولین بار وصل به برق روشن و بعد از نیم دقیقه خاموش میشه و تا زمانیکه دو شاخه از برق کشیده نشده همه چیز به درستی کار میکند

درود

اولا سومین باره به سوالم تاکید میکنم ، چرا پاسخ سوال منو نمیدی؟
ثانیا چقدر مبهم گزارش میکنی
۱- میگی تا زمانیکه از برق نکشی درست کار میکنه ، یعنی توقع داری ار برق بکشی و درست کار کنه ؟!!!
۲- و فرمودی اگر اولین بار به برق میزنی نیم دقیقه کار میکنه و خاموش میشه
یعنی دومین بار و سومین بار به برق بزنی جور دیگه عمل میکنه ؟ دراینصورت چرا نگفتی دومین و سومین بار چکار میکنه
مضافا که نمیتونه هر دو حالت ۱ و حالت ۲ درست باشه و لذا گزارش شما بسیار مبهم و ناصحیح است

عزیزم اگه دو جمله بیشتر توضیح میدادی و روشن و شفاف گزارش میکردی و به عرایضم توجه میکردی و پاسخ سوالم را میدادی ، سودی عاید من نمیشد و بنفع خودت بود و خودت زودتر نتیجه میگرفتی.
آیا منصفانه است چند برابر شما تایپ کنم تا شما با مطالعه سطحی و با زحمت کمتری به مقصودت برسی .
اگه بازم پاسخ ندی حقیقتا دیگه برای چهارمین بار به سوالم تاکید نمیکنم و ناگزیر به توقف پاسخگویی میشم.

سپاس

آخرین ویرایش:

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,849
10,533

سلام
فکر نکنم این هیتر مشکلی داشته باشه .هیتر من از روز اول به همین صورت بوده که با هر بار اتصال دوشاخ به برق حدود 30 ثانیه موتور باد کار می کنه

alisame

کاربر vip
کاربر
2013-01-28
74
147
درود

اولا سومین باره به سوالم تاکید میکنم ، چرا پاسخ سوال منو نمیدی؟
ثانیا چقدر مبهم گزارش میکنی
۱- میگی تا زمانیکه از برق نکشی درست کار میکنه ، یعنی توقع داری ار برق بکشی و درست کار کنه ؟!!!
۲- و فرمودی اگر اولین بار به برق میزنی نیم دقیقه کار میکنه و خاموش میشه
یعنی دومین بار و سومین بار به برق بزنی جور دیگه عمل میکنه ؟ دراینصورت چرا نگفتی دومین و سومین بار چکار میکنه
مضافا که نمیتونه هر دو حالت ۱ و حالت ۲ درست باشه و لذا گزارش شما بسیار مبهم و ناصحیح است

عزیزم اگه دو جمله بیشتر توضیح میدادی و روشن و شفاف گزارش میکردی و به عرایضم توجه میکردی و پاسخ سوالم را میدادی ، سودی عاید من نمیشد و بنفع خودت بود و خودت زودتر نتیجه میگرفتی.
آیا منصفانه است چند برابر شما تایپ کنم تا شما با مطالعه سطحی و با زحمت کمتری به مقصودت برسی .
اگه بازم پاسخ ندی حقیقتا دیگه برای چهارمین بار به سوالم تاکید نمیکنم و ناگزیر به توقف پاسخگویی میشم.

سپاس
با سلام و عرض پوزش بابت بیان ضعیفم .استاد خدمتتون عرض کردم.هر بار که دو شاخه رو به برق میزنم بدون وصل کلید هیتر،پمپ باد برای 30 ثانیه کار می کند سپس قطع می شود .اگر دوشاخه کشیده شود و دوباره به برق وصل کنیم باز همین حالت 30 ثانیه کار دستگاه انجام شده و قطع می شود .بعد از قطع شدن باد پمپ ؛دستگاه مشکلی ندارد و مثل گورداک کار می کند.می خواستم بدونم این حالت در این مدل طبیعی است یا نه؟

alisame

کاربر vip
کاربر
2013-01-28
74
147
سلام
فکر نکنم این هیتر مشکلی داشته باشه .هیتر من از روز اول به همین صورت بوده که با هر بار اتصال دوشاخ به برق حدود 30 ثانیه موتور باد کار می کنه
با سلام دستگاه شما از همین مدل هست؟ایا با وصل دو شاخه به برق ال ای دی قسمت باد روشن شده و بعد از 30 ثانیه خاموش می شود؟چون این مدل رو برای اولین بار تعمیر می کنم اینرو به نسبت گورداک ایراد میدونم و در این مدل طبیعیست؟

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,849
10,533
با سلام دستگاه شما از همین مدل هست؟ایا با وصل دو شاخه به برق ال ای دی قسمت باد روشن شده و بعد از 30 ثانیه خاموش می شود؟چون این مدل رو برای اولین بار تعمیر می کنم اینرو به نسبت گورداک ایراد میدونم و در این مدل طبیعیست؟

سلام
دستگاه من lucky 850 هستش. شکل ظارهریش با نمونه شما خیلی شبیهه ولی مدارات داخلش کلا متفاوته

با هر بار اتصال به برق 30 ثانیه پمپ باد کار می کنه و خاموش میشه

alisame

کاربر vip
کاربر
2013-01-28
74
147
سلام
دستگاه من lucky 850 هستش. شکل ظارهریش با نمونه شما خیلی شبیهه ولی مدارات داخلش کلا متفاوته

با هر بار اتصال به برق 30 ثانیه پمپ باد کار می کنه و خاموش میشه
در زمان خاموشی در این دستگاه پمپ صدای ریزی می دهد.در مورد دستگاه شما هم همینجوره؟

بالا