آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عدم نمایش تصویر در LCD و ایجاد 8 بوق در لپ تاپ Dell مدل Inspiron N5010

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
سلام خدمت دوستان و همکاران گرامی ؛

بنده امشب اومدم یکبار دیگه با دقت LCD رو از لحاظ سالم بودن با روش نگه داشتن دکمه D چک کنم و مطمئن بشم
اما اینبار بنظرم حتی از چند دفعه گذشته هم کمرنگ تر و کم نور تر بود
به سختی میشد تغییر رنگ ها رو تشخیص داد . تازه یکی دو مرتبه هم هرررچی دقت کردم اصلاً همون بک لایت تار و کم رنگ رو هم ندیدم
قاب پشت LCD رو باز کردم . فلت رابط برد TFT با مادربرد رو خواستم تست بگیرم ببینم سالمه یا نه . یه چند تایی از پین ها اتصال نمیداد به سر دیگه فلت
پین ها خیییلی ریز هستن . سوکت رابط اتصال به مادربرد از این سوکت هایی هستش که حالت نر و مادگی هستن و سر فلت هم یه حالت فلزی هستش که از بالا به سمت پایین با فشار دست جا میخوره . (منظورم از اون فلت های پلاستیکی که معمولاً سر آبی رنگ دارن نیست .جنس این فلت چیز دیگه است . نمیدونم چیه . یه حالت خاصیه که راحت تا میشه و رنگش خاکستری هستش)
میترسم من اشتباه کرده باشم و خوب ارتباط رو بررسی نکرده باشم که نتیجه عدم اتصال گرفتم . خیلی ریزه پین ها . یه چیزی حدود 4 تا 5 تا پین رو دیدم که اتصال نداشتن
نمیدونم دوباره باید بررسی کنم فکر کنم.
کسی از همکارا نظری نداره ؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
بهتره اول از سلامت فلت کاملا مطمئن بشید .چون با این شرایطی که فرمودید، حتی اگه تصویر درست هم داشته باشید موقتی هست .بنظر بنده فلت رو در اولویت قرار بدید .
موفق باشید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak
بالا