آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن تصویر g62

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام خدمت عزیزان
یه لب تاب g62-55se هست که مشکل تصویر داره
مانیتور جدابهش وصل کردم تصویر میداد و کار میکرد منتهی روی پورت vga اما مانیتور خودش تصویر نداره حتی بکلایت هم روشن نمیشه با یه مانیتور خراب که تصویر داره ولی پنلش شکسته تست کردم تصویر نیاورد با یه سالم هم از رو یه لب تاب دیگه باز کردم تصویر نداد روی فلت شک کردم تست بوق گرفتم سالم بود ولی برای مطئمن شدن هم یه دونه گیر اوردم و فلت تازه رو هم وصل کردم بازم همینطوری بود
الان هم لحیم سردی سوکت رو گرفتم ولی هنوز اماده نشده واسه تست
میخواستم ببینم دوستان نظری ندارن ؟
نقشه راهنما رو هم دارید لطف کنید بزارید ممنون میشم
DSC_0058.jpgDSC_0057.jpg
در اخر هم یه نکته رو بگم که وقتی روی مانیتور جدا تصویر داره تو بایوس مشکلی نداره ولی میخوام برم تو ویندوز صحفه ابی رو میاره و اخطار گرافیک رو میاره فکر کنم atimpag.sys بود دقیق یادم نیست قبلا رو بعضی از لب تاب ها این اخطار رو دیده بودم اما با نصب درایور جدید حل میشد یا اصلا گرافیک باید نصب نباشه.
احساس میکنم از چیپ گرافیک باشه ولی یه چیزی ذهنم رو مشغول کردم اگه چیپ گرافیک هم باشه باید روی مانیتور جدا هم تصویر نباشه

منتظر نظر شما اساتید هستم
با سپاس

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
ممنون جناب amd عزیز
الان پست رو که گذاشتم تست کردم تصویر نداد بعد رفتم کنار چیپ گرافیک تست بازر زدم نصف خازن های روی چیپ بوق داد و مسیر همون سمت هم روی مین هم بوق خفیف میداد یه جوری که انگار حلق مولتی متر رو گرفتن که نزاره داد بزنه :kiwi-fruit:
عکسش رو گذاشتم و میخواستم مطمئن بشم یه هیت بزنم حل شد که شد نشد میفرست خود مشتری ببره تعمیرش کنه دستگاهش رو ندارم چیپ رو عوض کنم
DSC_0058.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdifull

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
قبل از هیت داد . برد را پری هیت بده . برد تاب بر نداره .

shayan234

کاربر
2011-03-08
320
3,811
آبادان
با سلام
دوست عزيز همونطور كه همكاران گفتن بر طبق پيامي كه ميده ايراد از چيپ گرافيكه ، البته از يه حالت هم قافل نشو ! مطمئن شو كه از بكلايت نباشه!
موفق باشي

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
رد: پاسخ : نداشتن تصویر g62

با سلام
دوست عزيز همونطور كه همكاران گفتن بر طبق پيامي كه ميده ايراد از چيپ گرافيكه ، البته از يه حالت هم قافل نشو ! مطمئن شو كه از بكلايت نباشه!
موفق باشي
ممنون از شروع به بازکردنش همونجا تست بکلایت رو انجام دادم تصویر نداشت اما امروز بعد از هیت دادن چیپ تصویر رو خود مانیتور میاد اما بکلایت داره ! در حالی که با یه مانیتور دیگه هم تست کردم همینطوری بود تصویر میاد اما بکلایت نداره
الان مغازه نیستم ولی شنبه دیگه صدرصد اعلام میکنم اگه مشکلی پیش نیاد
با سپاس از همگی

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
پاسخ : رد: پاسخ : نداشتن تصویر g62

ممنون از شروع به بازکردنش همونجا تست بکلایت رو انجام دادم تصویر نداشت اما امروز بعد از هیت دادن چیپ تصویر رو خود مانیتور میاد اما بکلایت داره ! در حالی که با یه مانیتور دیگه هم تست کردم همینطوری بود تصویر میاد اما بکلایت نداره
الان مغازه نیستم ولی شنبه دیگه صدرصد اعلام میکنم اگه مشکلی پیش نیاد
با سپاس از همگی

قبل از تحویل مشتری حتما تست کامل بگیرید . اگر 8 دقیقه زیر برنامه furmark جواب داد . تحویل بدید . چون با هیت عموما موقت فیکس میشه .

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
سلام دوست عزیز .
همانطور که اساتید گفتند ، بهترین گزینه ممکن تعویض چیپ می باشد و به نظر بنده ریبال کردن هم شاید خیلی جوابگو نباشد .
اگر با این شرایط تحویل بدهید ، قطعا" بعد از یک هفته برگشت خواهد خورد .
موفق باشید .

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
ممنون از راهنمایهاتون عزیزان
من همیشه قبل از تعمیر این چنین دستگاهها که نیاز به ریبال داره با مشتری حرف میزنم و شفاف سازی میکنم در صورت رضایت این کار رو میکنم
نمونش حدود 1 ماه پیش یه دل 5110 بود که مشکل چیپ داشت با مشتری هماهنگ کردم قبول کرد فعلا هم تا الان برگشت نخورده شکر خدا ولی قبل از تحویل دادن به مشتری چندتا کلیپ فول اچ دی رو میزارم پلی بشه یکی دو روز کاملا میزارم روشن بمونه و این کلیپهای فول اچ دی رو پخش کنه اگه مشکلی نداشت تحویلش میدم .
قبلا رو همین کلیپ ها لب تاب هایی بودن که بعد از چند ساعت کار دوباره همین مشکل رو داشتن که دیگه دادم مشتری برای تعویض چیپ
انشالله شنبه رفتم ببینم مشکل بکلایت رو حل میکنم دوستان اگه رو فلت و سوکت ال سی دی 19 ولت داشته باشم ولی بکلایت نداشته باشم مشکل از چیپ هست درسته ؟
حتی ال سی دی سالم بزارم ؟
چون وقتی لب تاب رو تازه باز کردم و شروع به عیب یابی کردم فکر کنم رو پایه های سوکت بود 19 ولت داشت حالا انشالله دوباره ولتاژ گیری میکنم ببینم چی میشه
راستی اون برنامه furmark رو دانلود کردم ممنون از شما AMD عزیز و اقا محسن و تمام عزیزان

بالا