آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: درخواست راهنمایی در خرید مولتی متر مستک ms8360 برای کار تعمیرات سخت افزار pc & LopTop

alibahman47

کاربر
2016-10-06
70
92
درود به همه دوستان عزیزم در فروم سخت افزار

قصد خرید یک مولتی متر مستک را دارم که تلرانسش خیلی پایین باشد و جوابگوی کار تعمیرات pc & loptop باشد(ولتاژ گیری دقیق و تست خازن دقیق و ...) و رنج عددی آن بیشتر باشد که بتواند مقادیر بزرگ تر را نشان برهد و کمتر به OL بخورد.

در حال حاظر یک ملتی متر Dec 330 دارم که خیلی سریع و دقیق نیست و خصوصا در تست ولتاژگیری مشکل دارد.

از یکی از بهترین تعمیرکارهایی که می شناختم پرسیدم و ایشون :
Masteck ms8360

24.jpg

دقت کنید که ۵ رقم را نشان میدهد !!!!

چون فعلا تهران نیسم به خودشون دسترس ندارم و الان برای خریدش تو وب سرچ کردم ولی دقیقا همون نمونه رو پیدا نکردم.

نمونه زیر رو پیدا کردم که خوب auto range است که خیلی خوبه ولی چهار رقم را نشان میدهد.
25.jpg

لطفا اگه کسی تو این زمینه اطلاعی داره بگه که این دو مدل (بجز از لحاظ دستی و اتوماتیک بودن)چه فرقی باهم دارند ؟اگه کسی فروشگاه ایرانی رو سراغ داره که اون مورد بالا (اولی )رو داشته باشه ،لطف کنه و معرفی کنه ؟

لطفا مورد دیگه ای رو معرفی نکنید .میخوام وظعیت این مدل رو بدونم کی یکی هست و تو بازار هست !

فرستاده شده از SM-J510F

آخرین ویرایش:

alibahman47

کاربر
2016-10-06
70
92
پاسخ : درخواست راهنمایی در خرید ملتی متر مستک ms8360 برای کار تعمیرات سخت افزار pc & LopTop

به نظرتون بین مدل های زیر کدوم بهتره ؟
مارک masteck:
Ms8360g
Ms8240c
کدوم ؟ و چرا ؟

یه مدل تو رنج ۱۶۰ تا ۲۰۰ میخوام.

فرستاده شده از SM-J510F

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
پاسخ : درخواست راهنمایی در خرید ملتی متر مستک ms8360 برای کار تعمیرات سخت افزار pc & LopTop

یک بار برای همیشه هزینه کنید و هیوکی بگیرید . دقتی که هیوکی داره هیچ کدوم از این برند های چینی ندارند .

alibahman47

کاربر
2016-10-06
70
92

یک بار برای همیشه هزینه کنید و هیوکی بگیرید . دقتی که هیوکی داره هیچ کدوم از این برند های چینی ندارند .
ضمن تشکر از پاسخ شما در حال حاظر در یک مرکز فروش و تعمیرات pc & loptop مشغول به کارم که کارگاهش یک ملتی متر زیر
27.jpg

و یکی هم Dec 330 دارند.
اولی که کلا هیچ ولی dec330 هم مشکل پیدا کرده و ولتاژ رو اشتباه نشون میده .
بهشون گفتم و بودجه خرید رو ۱۶۰ تا ۲۰۰ اعلام کردند و این رو هم بزور قانعشون کردم.
(چون بیشتر سرویس هاشون به فروش و تعویض ختم میشه زیاد روی ابزار تعمیرات هزینه نمیکنن کما اینکه این مسله خیلی مهم است ولی خوب بیشتر از این نشد !)

بهرحال در این رنج هم استاد سابقم این مدل رو پیشنهاد دادن‌.
حالا بنظرتون کدوم بهتره ؟
Ms8360g
Ms8240c

صرفا برای کار روی مدار کامپیوتر و لپ تاپ و پاور pc ،فقط
اگه بتونین گزینه بهتر رو یهم بگید خیلی ممنونتون میشم.

فرستاده شده از SM-J510F

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران

من با این دو مدل کار نکردم . کلا سمت وسایل اندازه گیری دقیق چینی نمیرم . چون روی نتیجه کارم تاثیر میگذاره
باز این [h=3]Instek GDM-357 یک سرو گردن بهتره[/h]

alibahman47

کاربر
2016-10-06
70
92

من با این دو مدل کار نکردم . کلا سمت وسایل اندازه گیری دقیق چینی نمیرم . چون روی نتیجه کارم تاثیر میگذاره
باز این [h=3]Instek GDM-357 یک سرو گردن بهتره[/h]

اونی که شما گفتید
30.jpg

مدل ms8240c
31.jpg

مدل ms8360g
32.jpg

یک مدل دیگه از همون مارکی که شما گفتید ، نظرت راجب این چیه ؟
33.jpg

جسارت نباشه ولی اونی که شما معرفی کردی روی کاغد مشخصاتش پایینتره !

نهایتا بنظرتون کدوم ؟

فرستاده شده از SM-J510F

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
صحبت از دقت کار هست . در عمل این چینی ها جواب ندادن .

alibahman47

کاربر
2016-10-06
70
92
حق با شماست.کالا هاشون کلا کیفیت ندارند !
در مورد مدل 398 نطرتون چیه؟ بهتره ؟

فرستاده شده از SM-J510F

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
مهندس رسولی در یک تاپیک مقایسه خوبی از محصولات مثل مولتی متر واسیلسکوپ گذاشته بودند . بگردید پیدا میکنید .
تو تعمیرات دقت دستگاه مهمه . من اکثر چینی ها باهاشون کار کردم . ویکتور و یاکسون و ...
خیلی خیلی دقیق نیستند . شما هم باید مثل من و دیگر اساتید انجمن باید چندین سال کار کنی تا لزوم داشتن و خرید دستگاه دقیق را متوجه بشی .
این وسایل عصای دست تعمیرکاران هستند . FLUKLE و هیوکی و یک پله پایین تر از این ها GW INSTEK انتخاب های خوبی هستند .

alibahman47

کاربر
2016-10-06
70
92
مهندس رسولی در یک تاپیک مقایسه خوبی از محصولات مثل مولتی متر واسیلسکوپ گذاشته بودند . بگردید پیدا میکنید .
تو تعمیرات دقت دستگاه مهمه . من اکثر چینی ها باهاشون کار کردم . ویکتور و یاکسون و ...
خیلی خیلی دقیق نیستند . شما هم باید مثل من و دیگر اساتید انجمن باید چندین سال کار کنی تا لزوم داشتن و خرید دستگاه دقیق را متوجه بشی .
این وسایل عصای دست تعمیرکاران هستند . FLUKLE و هیوکی و یک پله پایین تر از این ها GW INSTEK انتخاب های خوبی هستند .
ممنون از استاد عزیز.
یه سوال دیگه راجب اون دوتا فیوز پشت مولتی متر !
شنیدم که میگن در خرید مولتی متر باید دقت کرد که موردی رو بگیری که فیوز هاش تو بازار یافت بشن !

داستان این فیوز ها چیست ؟روی دقت کار هم تاثیر دارند ؟

فرستاده شده از SM-J510F

بالا