آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بوق سلامت دارم +کد 26 دارم ولی تصویر ندارم GA-p43T-ES3G

jakmilyouner

کاربر
2008-06-04
7
1
باسلام خدمت اساتید محترم
من یه مادربرد گیگا مدل GA-p43T-ES3G دارم که روشن میشه تک بوق میزنه تمام قطعات تست کردم سالمه بجز گرافیک که روی سیستم های دیگه نمیاد
گرافیک رو عوض کردم همونه کد 26 سی پی یو حرارت طبیعی د اره پل شمالی و جنوبی هم کمی گرمه طقریبا همه چی درسته مادربرد دوال بایوسه اما گرافیک های نو که میندازم کاملا سرده انگار اسلات گرافیک اصلا فاز نداره هیچ ضایعه فیزیکی هم نیست روی برد خیلی عجیبه؟
فقط چیزی که ذهنم مشغول کرده چطور گرافیک روی خودش سوخته؟ راهنمایی کنید ممنونم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
همون اطراف اسلات pcie را تست کنید . خود اسلات هم ممکنه دیسکانکتی داشته باشه با دقت پایه های اسلات در زیر مادربرد را یکبار ریسولد کنید . فاز تغذیه و قطعات اطراف اسلات pcie را چک کنید از سلامت خازنها و دیگر المان ها اطمینان حاصل کنید .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
المان هایی که باید تست بشوند را مشخص کردم
1290.jpg

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام دوست عزیز اول از همه برد رو شستشو بدی و از لحاظ ظاهری دنبال مشکل بگرد و اگه همه چیز اوکی بود و مشکل ظاهری نداشتی قبل از دستکاری مادربرد حتما بایوس رو اپدیت کن . اگه مشکل پا برجا بود ی عکس با کیفیت از اسلات و اطراف ان قرار بده تا بهتر راهنمایی کنم.

jakmilyouner

کاربر
2008-06-04
7
1
ممنون از راهنمای شما دوستان برد رو کامل شستشو دادم و امتحان کردم همونه بوق سلامت + سریع علامت های دیباگر C1بعدC3بعد25بعد26 و دیگه هنگ میکنه رو کد 26 بدونه تصویر
بعد از لحاظ ظاهری چیزی ندیم بجز زیر اسلات گرافیک با ذربین نگاه کردم دیدم جای خازن کوچولوی SMDکنده شده میشه مال اون باشه؟ با عکس براتون ارسال میکنم فقط مشخصات خازن رو بهم ابلاغ بفرمایید که تهیه کنم ممنون

jakmilyouner

کاربر
2008-06-04
7
1
سلام سروران عزیز ، هرکاری کردم بوق سلامت میده کد دیباگر C1بعدC3بعد25بعد26 میده ولی تصویر نمیده
اما اگر میشه راهنمایی کنید که بدونه پروگرامر چطوری بایوس رو پروگرام کنم
ولی بعید می دونم از بایوسش باشه

آخرین ویرایش:

jakmilyouner

کاربر
2008-06-04
7
1
البته الان زیاد سربسرش گذاشتم مانیتور یک لحظه سیاه میشه و بعد no signal میزنه یعنی خاموش و روشن میشه یا به اصطلاح چشمک میزنه ؟؟؟ ((فقط صفحه مشکی))

بالا