آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل: ارور BE در ماشین لباسشویی 7 کیلویی سامسونگ مدل J1220T

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,892
تهران
درود خدمت همکاران عزیز

ماشین لباسشویی فوق به هنگام کار کردن ارور BE میدهد متاسفانه هرچه درون سایت گشتم نتونستم سرویس مانوال این مدل را پیدا کنم ولی از روی منوال مشابه نوشته بود مربوط به Motor TRIAC Short Error میباشد و دقیقا هنگامی که موتور میخواهد به چرخش درآید این ارور را میدهد ولی نکته جالب این است که گاهی اوقات موتور 2 دقیقه کار میکند بعد این ارور را میدهد . مشکل اینجاست که من متوجه نشدم که آیا منظور از Motor TRIAC یعنی خرابی ترایاک کنترل کننده موتور ویا اسم اینگونه موتورها میباشد .

در صورت امکان اگر نقشه و ایپرام لباسشویی مذکور را دارید لطفا دریق نفرمایید

MSL

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-11-20
333
1,892
تهران
درود
در تمام این سالها هروقت به مشکلی بر میخوردم با مراجعه به سایت و با مطرح کردن و مشورت کردن در سایت و با کمک دوستان و همکاران در سایت رفع مشکل میشد و خودم هم هر وقت مشکلی برای هریک از همکاران سایت پیش میومد تا اونجا که می تونستم کمکش میکردم ولی تو این چند روز هیچ کس سر به تاپیک این حقیر نزد . خب من هم چون از گلگی و ... بدم میاد میزارم رو حساب اینکه همکاران در گیر هیئت و.. بودند

به هر حال عیب برطرف شد در جواب پست شماره 1 خودم میگم منظور از ترایاک موتور یعنی خود موتور و نحوه برطرف کردن عیب بدین شرح میباشد

[hide]

1- از سالم بودن موتور و سیستم تاخو (کنترل سرعت )مطمئن شدم
2- مدار تاخو (کنترل سرعت ) را تا خود مایکام تست و از صحت و سلامت اون اطمینان پیدا کردم
3- مدار فرمان موتور را برسی کردم و متوجه شدم خازن SMD به لوکیشن C1 به ظرفیت 100 نانو اهمی شده بود (مشترک بین گیت و A2 ترایاک 1)
4- با تعویض خازن فوق مشکل برطرف شد ولی علت اصلی اهمی شدن خازن SMD پا برجا بود که با دقت زیاد متوجه جرقه های ریز بین ذغال و روتور شدم که گرد ذغال باعث میشد اتصال کوتاه بشه و ریپل زیادی رو خازن مذکور ایجاد شود (به حدی ریپل زیاد بود که موج سینوسی 2سر تاخو دارای نویز شدید بود) که با شستشو روتور و چک کردن ذغال ها عیب جرقه برطرف شد .
5 سیستم یک بار در حالت تست مد راه اندازی شد بدون عیب و یک بار هم در حالت 30 دقیقه بدون عیب راه اندازی شد و آماده تحویل به مشتری

[/hide]

امیدوارم تجربه اینجانب مورد استفاده سایر همکاران واقع شود

بالا