آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: تعمیر پاور سرور مدل hp DPS-800GB A

kalo

کاربر
2007-08-12
1
3
مشکل شما برد کنترلر پاور هست آی سی درایور روی بردقسمت ۱۲ ولت ۱۰۰۲ .
این آی سی پیدا نمیشه در ایران.
من حدود ۱۰ تایی از این پاور داشتم فقط ۲ تا ازشون درست شد که اون هم برای خازن خروجی بود .به نظر من به علت پیچیدگی و نبود قطعات این مدل ها تعمیرشون به صرفه نیست

mahdi_138

کاربر
2013-12-15
50
100
51
کرمان
درود
طبق فرمایش جناب nishgon64 وقتی شما ولتاژ 3.3 و 5 را دارید، (در پاوری که همه ولتاژها از یک ترانسفورماتور خارج میشوند) به این معنی است که در اولیه مدار و قسمت Hot هیچ مشکلی ندارید. ارتباط بعد از دیود خط 12 ولت را قطع بفرمایید اگر در خروجی دیود ولتاژ کامل داشتید، مشکل از خازن ها و مصرف کننده های(فن و آیسیهای با تغذیه 12 ولت) بعد از دیود می باشد. ولی اگر در خروجی دیود ولتاژ کامل نداشتید مشکل از خود دیود مسیر 12 ولت است.

mh.najafi90

کاربر
2012-03-30
4
2
سلام
من هم همین مشکل رو ذارم کسی به نتیجه نرسیده منم کمک کنه با تشکر

keyhanava

کاربر
2019-06-29
66
115
شیراز
پاسخ : تعمیر پاور سرور

سلام. ممنون از توجه شما دوست عزیز.
این هم یک سری عکس از این پاور:

مشاهده فایل‌پیوست 138271مشاهده فایل‌پیوست 138272مشاهده فایل‌پیوست 138273مشاهده فایل‌پیوست 138275

این هم عکس Pin out برای راه اندازی پاور:

مشاهده فایل‌پیوست 138276

با اتصال پین 31 و 34 به هم پاور روشن میشود. نیازی به اتصال پین 30 و 12V+ نیست. اون اتصال برای استفاده از حداکثر Load پاور هست.
پاور خرابی که من دارم طبق توضیحاتی که دادم ظاهرا روشن میشه و فن ها کار میکنند. اما خروجی 12 ولت 0.35 رو نشون میده.
بقیه ولتاژها رو دارم. 3.3 و 5 ولت رو.

ممنون میشم کسی که تجربه تعمیرش رو داره یا دانش این کار رو داره کمکم کنه. برای شارژ باتری ماشین ازش میخوام استفاده کنم.

چه عجب یکی هم پیدا شد که اینجا پاور سرور دم دست داره اتفاقا منم یکیش افتاد دستم همین مدل اچ پی بود ولی اصلا نفهمیدم کدوم پایشو تحریک کنم تا پاور فعال بشه
مشکل پاوری که من داشتم هم این بود که روشن میشد فن یه دور میزد دیگه کار نمیکرد
خلاصه هیچ منبعی پیدا نکردم دیتاشیت بگیرم
قطعات رو از اول دونه دونه در اووردم تست کردم به یک خازن ام کا تی رسیدم همون اول مدار بود که سوخته بود
ترانسفورماتور رو در اووردم تست کردم چون میتونه مشکل دار بشه
خازن ها رو تست کردم
اپتوکوپلر تست کردم
دیود ها رو هم تست کردم
بالاخره مشکل حل شد ولی به سختی شما مشکل ولتاژ پایین داری برو سر اول مدار شروع کن در بیار تست بگیر قطعه معیوب پیدا میشه ولی دنبال هیچ راهنمایی از اینترنت نگرد که نیست اچ پی فوق العاده انحصار طلبه

keyhanava

کاربر
2019-06-29
66
115
شیراز
در ضمن احتمال سوختن ای سی ها و قطعات اس ام دی توی این برند خیلی خیلی پایینه فقط اگر ماسفت و رگلاتور یا اپتوکوپلر که بازم احتمال خرابی خیلی کمی داره این مدل پاور ها برا جز جزعش مدار محافظ گزاشتن

mh.najafi90

کاربر
2012-03-30
4
2

من 3 تا از این پاور ها رو دارم یکیش به قول شما وقتی روشن میکردی فن یه دور می زد می خوابید.که وقتی بازش کردم یکی از خازن هاش مشکل داشت تعویض کردم مشکل روشن شدنش حل شد ولی ولتاژ 12 ولتش مشکل داره و کلا 0.3 ولت نشون میده در حالی که بقیه ولتاژ هاش ایرادی نداره.2 تای دیگه م که دارم همین مشکل رو داره فقط 12 ولت رو نداره که گفتم از بچه هایی که تجربه بیشتری دارن بپرسم شاید به جواب برسم

mehdijam

کاربر
2013-03-31
1
0
تهران

من 3 تا از این پاور ها رو دارم یکیش به قول شما وقتی روشن میکردی فن یه دور می زد می خوابید.که وقتی بازش کردم یکی از خازن هاش مشکل داشت تعویض کردم مشکل روشن شدنش حل شد ولی ولتاژ 12 ولتش مشکل داره و کلا 0.3 ولت نشون میده در حالی که بقیه ولتاژ هاش ایرادی نداره.2 تای دیگه م که دارم همین مشکل رو داره فقط 12 ولت رو نداره که گفتم از بچه هایی که تجربه بیشتری دارن بپرسم شاید به جواب برسم
سلام. من میتونم پاورتون رو تعمیر کنم. اگه تمایل دارید اطلاع بدید

akbarebrahim

کاربر
2010-08-29
6
4
خیل راحت این پاور راه می افته یه خازن 47 uf زیر برد یه جایی داره لحیم میشه پاور مثل روز اولش کار میکنه حدود 30 تا پاور از اینها دارم هیچکدوم مرگ ندارن فقط این خازن باید لحیم شه زیر برد اونم بخاطر اینکه خازن اصلیه خراب و بدلیل سخت بودن خارج کردن اون از مدار زیرش لحیم میشه کار میکنه جای دقیقش هم کسی خواست تلگرام پیام بده عکس بگیرم بفرستم براش شماره تلگرام من 9125796612

jac

کاربر vip
vip
کاربر
2008-04-20
490
1,733
سلام
در صورتیکه فقط ولتاژ 12 ولت نبود ایراد از ترانزستور با شماره a1244 است که روی بردی که سوکت فن داره قرار گرفته در صورت تست سلامت بازم تعویض گردد
برای مشابه هم تو گوگل بزنید a1244 transistor
ترانزیستور از نوع npn

پیوست‌ها

• 127.3 کیلوبایت بازدیدها: 173
  • 19.9 کیلوبایت بازدیدها: 177
آخرین ویرایش:
بالا