آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: فشار زیاد به برق خانه،کولر پنجره ای جنرال

artenos

کاربر
2016-01-23
38
63
با سلام
یک دستگاه کولر پنجره ای دارم که بیش از 12 سال هست بدون هیچ مشکلی کار میکنه و تا به حال هیچ قطعه ای از آن عوض یا تعمیر نشده و حتی گاز گیری هم نشده.
مشکل اول: قسمت جلویی کولر زیادی خنک می شه و کولر زود به زود اف میکنه.سیم ترموستات رو کمی ازش فاصله دادم بعد از نیم ساعت کلا یخ زد.
مشکل دوم:در زمان روشن کردن کولر کاملا سالم روشن میشه و هیچ علامت غیر عادی در کارکرد کولر دیده نمیشه ولی زمانی که کولر اف میکنه و دوباره میخواد از حالت اف به حالت موتور برگرده ،مرحله اول برای چند لحظه صدای کولر خیلی کم میشه و به برق خونه فشار وارد می کنه(لامپ ها ضعیف میشن)بعد دوبهره به حالت فن(اف)برمیگرده و کمی بعد بدون هیچ مشکلی به حالت موتور میره.

با اهم متر سیم های کمپرسور رو تست کردم و سالم بودن،با خازن سنج خازن رو تست کردم و سالم بود،هر سال اول تابستون هم تمیز میشورمش.

(((((اگر راهنماییم کنید که مشکل از کجاست ممنون میشم)))))

Evercool

کاربر
2017-02-27
2
2
یه امپر بگیر زمان راه اندازی ببین امپرش چنده با امپر میشه فهمید کمبود گازو چندتا مشکل دیگرو .

Sent from my HUAWEI SCL-U31 using Irantk Forum mobile app

م.زبردست

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
در مرحله اول خازن حتی اگر سالم نشون می‌ده عوض کنید،مرحله دوم بعد ۱۲ سال احتمال خرابی داخل موتور
هست که حتما پیستونیه///// دستگاهت آمپر می‌کشه تا استارت کنه ونمیتونه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,421
5,467
با سلام
اول این که مارک و مدل کولر پنجره ایی رو نفرمودید.من یه مورد اسپیلت داشتم که تقریبا همینجور بود و بعد از بررسی فراوان مشخص شد که در مسیر پخش کننده اواپراتور صافی داره که به علت کار زیاد کمپرسور در طولانی مدت رسوبات روغن و شاید هم براده های احتمالی داخل کمپرسور باعث کیپ شدندش شده بود در نتیجه مسیر خروجی کمپرسور مسدود بود و کمپرسور بعد از چند دقیقه کار کردن فیوز میزد

بالا