آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: همکاری برای مادر برد ایسونیک Esonic

شعبانيان

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-12-24
745
7,070
تهران
tvserviceiran.com
همکاری برای مادر برد ایسونیک
Esonic

سلام
دو تا مادر برد هست
دو تا مادر برد برای تعمیر اوردن
یکیشون که در عکس میبینید روشن میشود ولی بالا نمیاد و ارور 88 رو میده و قطعاتی را که تعویض کردم فرقی نکر و دور انها علامت زدم
نظرتان چی هست
DSC01181.jpg

DSC01182.jpg

وضیعت ولتاژ ها ناپایدار هست حطی چبپست هیچ گرمایی نداره

دومین مین همه چیش سالم هست ولی کارت گرافیک که بهش میزنیم از کارت گرافیک تصویر نداریم و اول روشن شدن ارور 38 و بعد هم 00 میدهد
DSC01183.jpg

در ضمن قطعاتی که علامت زدم با هم جابجا کردم غیر از I.O که نو زدم
DSC01184.jpg
البته در تلگرام مورد بحث هست با گفتم که نظر اساتید چی میتونه باشه

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام همکار گرامی،
لطفا طبق قوانین سایت برای هر مادربورد با مشکل خودش تاپیک جداگانه بسازید،
-در مورد مادربورد اول (کد 88) این کد معمولا برای عدم ارتباط صحیح بین سی پی یو و پل شمالی است، احتمالا در پایه های سوکت سی پی یو یا پل شمالی دیسکانکتی وجود دارد، اگر امولاتور سی پی یو دارید با آن چک کنید وگرنه با وارد آوردن فشار بر روی پل شمالی و سی پی یو ببینید تغییری در کد دیباگر به وجود می آید یا خیر؟
-در مورد مادربورد دوم ابتدا اسلت گرافیک را با تینر یا اسپری خشک شستشو داده و تمیز نمایید ،بعد از خشک شدن کامل تست کنید اگر مشکل برطرف نشد فت ها و خازنهای مدار تغذیه گرافیک که در کنار اسلت گرافیک میباشند را چک نمایید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

شعبانيان

VIP+ افتخاری
کاربر
2006-12-24
745
7,070
تهران
tvserviceiran.com
سلام همکار گرامی،
لطفا طبق قوانین سایت برای هر مادربورد با مشکل خودش تاپیک جداگانه بسازید،
-در مورد مادربورد اول (کد 88) این کد معمولا برای عدم ارتباط صحیح بین سی پی یو و پل شمالی است، احتمالا در پایه های سوکت سی پی یو یا پل شمالی دیسکانکتی وجود دارد، اگر امولاتور سی پی یو دارید با آن چک کنید وگرنه با وارد آوردن فشار بر روی پل شمالی و سی پی یو ببینید تغییری در کد دیباگر به وجود می آید یا خیر؟
-در مورد مادربورد دوم ابتدا اسلت گرافیک را با تینر یا اسپری خشک شستشو داده و تمیز نمایید ،بعد از خشک شدن کامل تست کنید اگر مشکل برطرف نشد فت ها و خازنهای مدار تغذیه گرافیک که در کنار اسلت گرافیک میباشند را چک نمایید.
موفق باشید

سلام و تشکر
متاسفانه تمام کارهایی که گفتین را انجام دادم ولی هیچ اتفاق خاصی بروز نکرد و عیب های هردو پا برجاست

بالا