آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: درخواست آموزش شبکه

ssmostafa

کاربر
2016-09-22
7
2
سلام
من یک گیم نت دارم 11 سیستم

میخوام جسارتا به من یاد بدید چگونه میتونم اون هارو به وسیله یک سوییچ 16 پورت tplink شبکه کنم که همه ی سیستم ها اینترنت هم داشته باشن مودم من هم tp link هستش و میخوام آپی ها دستی باشه خودم چیز هایی بلدم اما فکر میکنم کامل نیست سیستم اصلی خودم که ازش استفاده میکنم و هندی کافی سرور بر روی اون نصبه میخوام ip 192.168.1.10 باشه و کلاینت ها هر کدوم به ترتیب 192.168.1.101 الی آخر باشه در ضمن به وسیله کابل مودم رو مستقیما به سوییچ وصل کردم و برای هر سیستم از جمله سیستم خودم از سوییچ کابل گرفتم
ممنون

آخرین ویرایش:
2013-11-01
42
65
سلام بنده در حد مختصر شما را راهنمایی می کنم شاید به کارتان بیاید چون می خواهید ip مورد نظر شما به سیستم هایتان تعلق بگیرد باید سرویس dhcp را درون کانفیگ مودم غیر فعال بکنید و بر روی سیستم هایتان به صورت دستی ip ست کنید برای اینترنت دار کردن سیستم ها نیز می توانید کاننکشن را بر روی مودم ساخته و در مرحله بعد default gateway سیستم ها را ip مودم ست کنید و یا میتوانید کانکشن را بر روی سیستم خودتان تنظیم کنید و سپس انرا share کنید و واضح است که در این مورد default gateway سیستم ها ip سیستم شما می باشد و مودم نیز به سیستم شما متصل باشد در هر صورت ip باید در رنج ip مودم باشد از dns های 4.2.2.4 و 8.8.8.8 نیز می توانید استفاده کنید

آخرین ویرایش:

ssmostafa

کاربر
2016-09-22
7
2
منون بخاطر جواب غیر فعال کردن
سرویس dhcp در موردم چطوریه ؟ تو نت سرچ کردم چیزی دستگیرم نشد

2013-11-01
42
65
با سلام ip مودم را در مرورگر تایپ کرده و به صفحه تنظیمات ان بروید و سرویس را غیر فعال کنید بعید می دانم طریقه تنظیم مودم tplink در نت نباشد

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
سلام
جناب کریمی توضیح صحیح و کاملی به شما دادند. فقط یک توضیح کوچک من بدم که اگر dhcp را غیر فعال نکنید و ip سیستم را روی دستی خودتون تنظیم کنید بازم مشکلی پیش نمیاد ولی از اونجایی که ممکنه یک سیستم وارد شبکه بشه و بر روی حالت اتوماتیک قرار داشته باشه و در این حالت احتمال گرفتن یک IP تکراری و duplicated ip هست.
برای همین بهتره dhcp غیر فعال بشه.

بالا