آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل قطع وصل شبکه در گیم نت

ssmostafa

کاربر
2016-09-22
7
2
سلام و خسته نباشید
من یه گیم نت دارم با 10 سیستم ویندوز 64 بیت و 32 بیت مشکلاتی برام پیش میاد که هیچ کجا نمیتونم راه حلی براشون پیدا کنم
من 10 سیستم رو به وسیله هاب سویچ و کابل lan به همدیگه متصل کردم شبکه سیستم هارو هم بصورت ای پی دستی و هم اتوماتیک امتحان کردم
و همه آونهارو هم در گروه خانگی قرار دادم فایروان هم رو غیر فعال کردم

اما در شبکه اختلال ایجاد میشه با وجود اینکه در ظاهر شبکه وصله ولی ارطباتشون قطع میشه و مجبورم با Local Area Connection شبکه رو قطع و وصل کنم تا دوباره بتونن با هم ارتباط برقرار کنن بعضی وقتا هم رویه آیکون کارت شبکه علامت زرد میاد
حالا نمیدونم نحوه شبکه کردنم ایراد داره یا نیاز هست تنظیماتی رو تغییر بدم نمیدونم چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

ssmostafa

کاربر
2016-09-22
7
2
سلام
مدل [h=1]TP-LINK TL-SF1016D 16-Port 10/100Mbps Desktop Switch[/h]
خودمم حدس میزنم از سوییچ باشه اما مطمئن نیستم وگر نه عوض میکردم تو نت هم خیلی سرچ کردم برا تست سوییچ اما چیزی دستگیرم نشد

ssmostafa

کاربر
2016-09-22
7
2
آره دیگه آدم چه میدونه مارکی مثل tp_link هم به درد نمیخوره اما به هر حال کاریه که شده حالا اگه مطمئن بشم از سوییچ هست یه سوییچ دیگه میخرم اما میترسم برم هزینه کنم ولی ببینم مشکل از جایه دیگه هست و همین آشو همین کاسه

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
آره دیگه آدم چه میدونه مارکی مثل tp_link هم به درد نمیخوره اما به هر حال کاریه که شده حالا اگه مطمئن بشم از سوییچ هست یه سوییچ دیگه میخرم اما میترسم برم هزینه کنم ولی ببینم مشکل از جایه دیگه هست و همین آشو همین کاسه

ربطی به TP-LINK نداره . TPLINK هم هاب سویچ ارزون دارد و هم مدل های هوشمند گیگابیتی . شما به نظر خودت گفتی سویچ سویچه هر چی بگیرم جواب میده که اینطور نیست . هر چیزی حساب و کتاب داره .

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,708
درود
لطفا از سوئیچی که استاد عزیز فرمودند استفاده نمایید .
این مدل سوئیچها فوق العاده مرغوب می باشند و اگر پول بیشتر می خواهید خرج کنید cisco خریداری کنید .
گیم نت الان گیم نت سابق نیست که با یک سوئیچ کوچک کارمان راه بیفتد .

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,512
شوش شهر دانیال نبی (ع)
سلام دوست عزیز به صورت موقت آنتی ویروس ها را همه غیر فعال کنید
اما این رو بنده یکبار تجربه کردم اگر شما دو تا از سیستم ها تون به طور اشتباهی یک آی پی داده باشید با این مشکل هم روبه رو میشوید و فایر وال هم که فرمودید غیر فعال کرده اید .

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
ببینید بعضی سوییچ ها بعد از مدتی کار کردن کرش می کنند و حتما باید یکبار خاموش و روشن بشن تا کار کنن. و معمولا سوییچ های ارزان قیمت وقتی حجم دیتای زیادی ازشون رد میشه این مشکلات بر میخورند. شما اینبار وقتی دیتا قطع شد به جای اینکه کارت شبکه سیستم ها را فعال و غیر فعال کنید، یکبار سوییچ را خاموش و روشن کنید.
اگر مشکل حل شد قطعا ایراد از سوییچ هست.
غیر از مشکل بالا جهت بهتر شدن کیفیت کارتون پیشنهاد می کنم اگر اطراف کابل هاتون کابل برق هم کشیده شده اینها بر روی هم نویز میندازند سعی کنید از کابل sftp استفاده کنید که اطراف سیم ها محافظ داره و جلوی نویز رو میگیره. البته قیمت کابل های sftp زیاد هست. میتونید همون کابل ftp خیلی با کیفیت استفاده کنید.
بهترین کابل تو بازار legrand هست که فعلا همه کابل هاش sftp هست.

بالا