آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

صدای تیک تیک هارد

tiktalk

کاربر
2010-07-26
12
17
سلام خسته نباشین _هارد مکستور80 دارم بالا نمیاد و بمحض روشن شدن تیک تیک میکنه برد عوض کردم درست نشد برای عوض کردن دیسک سخت چطوری عمل کنم که فاصله هد بهم نخوره

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
به راحتی.

اکثرا این صدا به این خاطر هست که هد در خوندن راه انداز سیلندر take off میکنه و هی این عمل رو تکرار میکنه ....

علت هم میتونه ضربه خوردن هارد--خرابی ای سی اصلی و یا حتی ای سی خود هد باشه .

نکته هم اینکه اول هد رو از روی سیلندر کامل کنار بکشید و دقت کنید کوچکترین تماسی با روی سیلندر نداشته باشید و حتما از دستکش پلاستیکی (از اینایی که رستورانا دارن) و یا دوتا پلاستیک فریزی دستتون کنید تا خش یا کثیفی روی سیلندر ننشینه و کولر هم خاموش باشه که گرد غبار معلق هوا روی سیلندر ننشینه.

نکته بعدی هم سعی کنید اگر هد رو از یه هارد دیگه باز میکنید ,همراه سینی زیر خودش جا بزنید.

و کامل دقت کنید به همون شیوه که باز میکنید ,ببندید.

اگه هارد از مشتری هستش ,دقت کنید اون برچسب پیچ مخفی رو تمیز بردارید که بعد از بستن نمای بدنه زشت نشه.

برای برسی بیشتر شما وقتی درپوش هارد رو باز کردید ,هارد رو به برق بزنید و ببینید عکس العمل مکانیک چیه و علت خرابی رو میتونید کشف کنید,ای سی هد مشخصه اگر بسوزه که احتمالش کم هست بیش از حد داغ میکنه ...

گاها در برخی موارد فلت های read ,write قطع بشن این مشکل پیش میاد.

tiktalk

کاربر
2010-07-26
12
17
:smilie_help::smilie_help::smilie_help:سلام xcardعزیز-هد رو باپیچ وسط باز میکنن یا باید کل قطعه فلزی باز بشه
میشه لطف کنی بگی چطور بازش کنم که صدمه نبینه پیچی رو قطعه فلزی ندیدم فقط وسط بازوی هد یه پیچ هست-ممنون از راهنمایی قبلیت

Xcard

کاربر
2010-06-18
85
359
(برد را باز کنید که در جا زدن قسمت رسیور برق هد راحت تر باشد.)

بزار یه توضیحی از ساختمان تعادل هد بدم که خودت بتونی تصمیم بگیری که چه چیزی باید باز شه.

قسمت انتهایی هد مابین دو تا سینی قرار میگیره که یکیش بالای انتهای هد و یکیش پایین انتهای هد هست و یک پیچ دو سو که بازوی هد رو نگه میداره...این پیچ خودش یه مهره هم هستش که پیچ مخفی ای که از درپوش باز میکنید درون همین پیچ میشه و درواقع نگهدارنده هد هستش.

حالا فرض میکنیم شما اهنربای بالایی رو باز کردید که در هارد مکستور 80 بدون پیچ هست و بعد قسمت رسیور برق و اطلاعات هد و سیلندر هست که با دو تا پیچ روی اسکلت پیچ شده و طرف دیگه بر روی برد قرار میگره ...بعد از باز کردن این دو تاپیچ و با کمی فشار این رسیور رو هم بالا میکشید.(دقت کنید فلت ها صدمه نبینه)بعد از این باید اون پیچ بازو را که گفتم باز کنید و هد رو جدا کنید(احتمالا کمی فشار میخواد چون به سینی پایینی به خاطر حالت اهنربایی چسیبده.

اگر خواستید راحتر کار کنید قبل از کنار کشیدن هد باید این دو تاپیچ ,مخصویا پیچ سمت راست سینی پایینی که بر روی اسکلت پیچ شده رو باز کنید چون اگر هد رو کنار بزنید و بعد بخواهید این پیچ رو باز کنید ,قسمت انتهایی هد بالای این پیچ قرار میگیره و دسترسی رو قطع میکنه و دوباره مجبور میشید هد رو به روی سیلندر ببرید که این کار به خاطر صدمات احتمالی پیشنهاد نمیشه.

بعد از این کار هم خواستید با اطمینان بیشتر کار کنید ,سیلند رو با باز کردن سه تا پیچ که به روی طوقه موتور نصب شده باز کنید و کنار بزنید که در موقع جا زدن هد احتمالا اگر دچار بی احتیاطی شدید به سیلندر اسیب نبینه....

موضوع مهم اینکه دقت کنید حتما از دستکش استفاده کنید و با حوصله کار کنید و تعویض هد هم همراه با ساختمان کلش یعنی سینی های پایینی و بالایی پیشنهاد میشه و الا اگر در دسترس نبود مشکلی نیست.

همونطور که باز میکنید به ذهن بسپارید که به همون نظم و دقت باید ببندید...پیچ ها رو جدا بزارید که اشتباه نکنید.

چند بار که با حصوله اقدام به تعمیر کردید و تجربه کسب کردید ,پروسه خیلی ساده میشه براتون و میتونید حرفه ای تر کار کنید.

tiktalk

کاربر
2010-07-26
12
17
سلام
بسیار آموزنده بود ممنون-با این تفاصیر به نظرت اگه به جای هد دیسک سخت جابجا کنیم راحت تر نیست؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Ya Xun

mehdiomnia

کاربر
2010-10-21
93
864
هارد من فس فس ميكنه
از وقتي ويندوز عوض كردم الان حدود دو ماهه وقتي با موس اسكول ميكنم فس فس صدا ميده مشكلش چيه ؟

بالا