آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در دیر روشن شدن لپتاپ Z4070 بعد از پروگرام کردن بایوس

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
با سلام خدمت دوستان عزیز. لپتاپ فوق روشن میشد اما تصویر نداشت. از بایوس بکاپ گرفتم و دنبال نسخه سالم پروگرامش گشتم. اما چیزی پیدا نکردم. متوجه شدم مدل مادربورد این دستگاه با لنوو Z5070 یکی هست. بنابراین از پروگرام Z5070 استفاده کردم. دستگاه روشن شد و بالا اومد و در محیط ویندوز هم مشکلی نیست. دو مورد فقط توجه منو به خودش جلب کرد. اول اینکه در ستاپ دستگاه ، مدل دستگاه از Z4070 به Z5070 تغییر کرد. دوم اینکه از زمان فشار دادن دکمه پاور تا روشن شدن دستگاه نزدیک به 20 ثانیه طول میکشه. اگه دوستان نظری در این خصوص دارن، ممنون میشم راهنمایی بفرمایند.
مدل مادربورد:
ACLUA/ACLUB NM-A273
REV:1.0

ضمنا یکبار آی سی بایوس رو پاک کردم و همون بکاپ رو روش انتقال دادم. اما جواب نداد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: beal

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
آخرین بایوس اپدیتش رو از سایت سازنده بگیر و اپدیت کن ببین بهتر میشه یا نه . احتمال به خاطر EC هست .​

لنوو متاسفانه توی سایتش به صورت مستقل ورژن بایوس رو قرار نمیده. یه نرم افزار آپدیت آنلاین داره که اون هم میگه نسخه بایوس شما آخرین ورژن هست.ضمنا این مدل مادربورد برای بایوس تک آیسی هست.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
این مدل ec توی i/o هست . i/o این سری پروگرامبل هست . ببینید مشتری اگر مشکل نداره تحویل بدید . چون پیدا کردن ec و پروگرام اون کار پر دردسریه

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
این مدل ec توی i/o هست . i/o این سری پروگرامبل هست . ببینید مشتری اگر مشکل نداره تحویل بدید . چون پیدا کردن ec و پروگرام اون کار پر دردسریه​

بسیار سپاسگزارم.

بالا