آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل در تغذیه 24 ولت دستگاه gysmi 165

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
با سلام خدمت اساتید ودوستان گرامی
دستگاه فوق وقتی باز شد مقاومت 47 اهم و آی سی اس ام دی با کد n55b آن سوخته بود که آی سی مربوطه پیدا نشد و دوستان پیشنهاد آی سی NCP1055ST100T و یا tny268را به جای آن کردند که تا الان اولی را پیدا نکردم و از آی سی tny176 که از لحاظ فرکانس با tny268 برابر است و توان پایین تری دارد استفاده کردم با اتصال دستگاه به برق خروجی دستگاه 52 ولت شده و در خروجی ترانس سوئچینگ هم 26ولت دارم که بعد از چند ثانیه کار کردن بدون بار دستگاه آمپر کشیده و فیوز می پرد.
به نظر شما این آمپرکشی به دلیل انتخاب نامناسب آی سی است؟
شناسایی آی سی در لینک زیر انجام شد
http://www.irantk.ir/irantk84158/
1.jpg
Ремонт

آخرین ویرایش:

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
چه تغییراتی باید در آی سی tny176 بدم تا عملکردی شبیه ncp1055 داشته باشه؟

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
دوستان واساتید در صورت امکان راهنمایی کنید

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
با سلام
قطعات قسمت 24 ولت را روی برد تست کردم و موردی که نشان از سوختگی باشه غیر از مقاومت 47 اهم و آی سی پیدا نکردم.ولی مشکل باید از جای دیگه ای هم باشه که آی سی و مقامت را سوزونده که من تا الان نتونستم اونا پیدا کنم . یک آی سی تقریبامشابه آی سی اصلی با کد ncp1053p100g جایگزین کردم که باز هم ولتاژ 26 را دارم و دستگاه بدون فن روشن میشه واگه سوکت فن وصل باشه روشن نمیشه واگر بعد از روشن کردن دستگاه سوکت فن را وصل کنم دستگاه خاموش شده ولی فن روشن میمونه. اگه تجربه خاصی در مورد این نوع از مشکلات در مورد تغذیه سوئچینگ دارید ممنون میشم در اختیارم قرار بدید.

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
با سلام

اگه فن دستگاه 24 ولت است بررسی کنین سالم باشد و از تغذیه مدار امپر نکشد

بهترین گزینه در اینگونه موارد نصب برد اسیلاتور بجای ای سی نایاب تغذیه است

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saraghaz

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
با سلام

با تشکر از راهنماییتون
آی سی جدید مشابه آی سی اصلی است و فقط جریان آن پایین تر است.که جریان اصلی 680maوجریان آی سی جدید 400ma است
در مورد طریقه اضافه کردن برد اسیلاتور اگه میشه راهنمایی کنید.ولی اگه بشه همین را درست کنیم بهتره.
فن را هم تست می کنم و نتیجه را اعلام می کنم

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
با سلام

فن را هم عوض کردم مشکل برطرف نشد.به نظر شما باید عیب را در قسمت آی سی سوئچینگ و اولیه ترانس جستجو کنم یا ثانویه ترانس سوئچینگ؟
زمانی که سوکت فن وصله وبعد دستگاه را روشن می کنم ولتاژ 24 کاهش زیادی پیدا کرده ورله وصل نمیشه و دستگاه روشن نمیشه و ولتاژ بین 2تا 8 ولت نوسان داره .ولی اگه دستگاه را روشن کنم و بعد سوکت فن را وصل کنم فن شروع به حرکت می کنه و ولتاژ از 26 به 25 ولت میرسه و دستگاه روشن باقی می مونه ولی آی سی داغ میشه اگه در این حالت سوکت فن را وصل نکنم مقاومت 47اهم هم سریع داغ میشه.

آخرین ویرایش:

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
با سلام
اساتید و دوستان گرامی لطفا در حل این مشکل کمک کنید.
هرچی که در این یک ماه تلاش کردم به جایی نرسیدم.حتی برد اسیلاتور هم استفاده کردم مشکل حل نشد.از اونجا که این قسمت از دستگاه یک نوع تغذیه سوئیچینگه حتما دوستانی هستند که با چنین مشکلاتی در تغذیه برخورد کرده باشند

آخرین ویرایش:

~H03in~

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-20
899
7,084
با سلام
برد اسیلاتور رو چظوری نصب کردین؟

ببینید یک پایه خروجیه اپتوکوپلر به زمین مدار میره یا نه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: saraghaz

saraghaz

کاربر vip
کاربر
2014-01-29
149
370
با سلام
برد اسیلاتور رو چظوری نصب کردین؟

ببینید یک پایه خروجیه اپتوکوپلر به زمین مدار میره یا نه؟

با سلام
برای اتصال برد اسیلاتور سیم مشکی را به منفی خازن صافی و سیم قرمز را به انتهای سیم پیچ اولیه ترانس سوئیچینگ متصل کردم و چون مسیر خروجی کوپلر در این برد مشخص نبود نتونستم سیم سبز را وصل کنم و از اون جا که این برد بدون سیم سبز هم قادر به کار کردن هست برد را بدون سیم سبز وصل کردم که در کمترین حالت مقدار ولتاژ به 56 ولت می رسید که با تغییر پتانسیومتر تا 60 ولت هم افزایش پیدا می کرد
این هم pdf نقشه دستگاه که در صفحه 6 قسمت تغذیه 24 ,15و5 ولت قرار داره ولی مسیر مشخصی که فتوکوپلر به آی سی تغذیه وصل بشه پیدا نکردم

مشاهده فایل‌پیوست 160_IND1-1.pdf

آخرین ویرایش:
بالا