آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: خاموش شدن لپ تاپ dell مدلinspiron n5010

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
سلام وخداقوت.یه لپ تاپی آوردن بعد ازیکی دوثانیه بعد ازلوگو تصویرشطرنجی می شدوخطوط رنگی عمودی روی تصویرنمایان میشدبامانیتورخارجی تصویرسالم بودلپ تاپ رو جنرال سرویس کردم دیگه ازظرنجی شدن خبری نیست ولی بعداز30 الی 40ثانیه واردشدن به ویندوزلپ تاپ خاموش میشه؟
مشکل ازچیپ گرافیک میتونه باشه؟
یامشکل حرارتیه؟
ازبهترین خمیرسیلیکون استفاده کردم

پیوست‌ها

• 22.3 کیلوبایت بازدیدها: 90
آخرین ویرایش:

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
بایدچیپ هیت بشه ؟الان تصویرکاملا درست شده احتمالا مشکل حرارتی داشته باشه چجورحلش کنم

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام وخداقوت.یه لپ تاپی آوردن بعد ازیکی دوثانیه بعد ازلوگو تصویرشطرنجی می شدوخطوط رنگی عمودی روی تصویرنمایان میشدبامانیتورخارجی تصویرسالم بودلپ تاپ رو جنرال سرویس کردم دیگه ازظرنجی شدن خبری نیست ولی بعداز30 الی 40ثانیه واردشدن به ویندوزلپ تاپ خاموش میشه؟
مشکل ازچیپ گرافیک میتونه باشه؟
یامشکل حرارتیه؟
ازبهترین خمیرسیلیکون استفاده کردم

سلام دوست گرامی

اگر هنگام سرویس بیش از اندازه خمیر سیلیکون بر روی چیپ ها و یا cpu بزنید به طوری که خازنهای ریز این قطعات اغشته به خمیر سیلیکون شود این مشکل بوجود می اید

در سرویس دستگاه خصوصا استفاده از خمیر سیلیکون دقت کنید

موفق باشید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
در وهله اول هیت سینک ها رو بررسی کنید و مطمئن شوید که هیچ فاصله ای بین هیت سینک و چیپ و CPU وجود نداشته باشه .با نظر دوستمون در مورد زیاد بودن خمیر سیلیکون موافقم.چه خمیر سیلیکون بیش از اندازه ،خود مانعی در برابر انتقال حرارت هست .از خمیر سیلیکون مرغوب و به اندازه استفاده کرده و سیستم رو تست کنید . با بررسی حرارت هیت سینک ها می شه فهمید که کدوم چیپ حرارت غیر عادی و بیش از حد داره .همچنین حرارت CPU رو هم بررسی کنید .اگه اطراف چیپ ها با چسب پوشیده شده که هیچ ولی اگه چسب نداره ،ترجیحا مادربرد و زیر چیپ ها رو شستشو داده و همچنین داخل فن رو هم تمیز کنید تا انتقال حرارت به بیرون راحت تر انجام بشه .
موفق باشید .

mbagheri_464

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
548
309
ممنون ازدوستان خوبم.باشه اعلام نتیجه میکنم

بالا