آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن لپتاپ ایسوس مدل X54C

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم. یه لپتاپ ایسوس مدل X54C به مشخصات برد K54C VER 2.1 آوردن که دستگاه روشن میشه اما تصویر در مانیتور و خروجی RGB دستگاه وجود نداره. دستگاه وفتی روشن میشه ، CPU گرم میشه اما خبری از چرخیدن فن برای خنک کردن نیست. فن مشکل نداره و فقط ظاهرا دستور خنک کردن براش ارسال نمیشه که کار کنه. بایوس دستگاه پروگرام شد با پروگرامی که در سایت موجود بود. جواب نداد. از بایوس خود دستگاه هم بکاپ گرفته بود و مجددا همونو روش انتقال دادم. بازم همون مشکلوجود داره. دوستان اگه نظری در این خصوص دارن ، بفرمایند که استفاده کنیم.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم. یه لپتاپ ایسوس مدل X54C به مشخصات برد K54C VER 2.1 آوردن که دستگاه روشن میشه اما تصویر در مانیتور و خروجی RGB دستگاه وجود نداره. دستگاه وفتی روشن میشه ، CPU گرم میشه اما خبری از چرخیدن فن برای خنک کردن نیست. فن مشکل نداره و فقط ظاهرا دستور خنک کردن براش ارسال نمیشه که کار کنه. بایوس دستگاه پروگرام شد با پروگرامی که در سایت موجود بود. جواب نداد. از بایوس خود دستگاه هم بکاپ گرفته بود و مجددا همونو روش انتقال دادم. بازم همون مشکلوجود داره. دوستان اگه نظری در این خصوص دارن ، بفرمایند که استفاده کنیم.

سلام دوست عزیز،
وضعیت ولتاژهای دستگاه را چک و اعلام بفرمایید،خصوصا آی او، و همینطور اس ام دی های رو و اطراف چیپ ها رو چک کنید ببینید اتصال کوتاه وجود دارد یا خیر؟
موفق باشید

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
وضعیت ولتاژهای دستگاه را چک و اعلام بفرمایید،خصوصا آی او، و همینطور اس ام دی های رو و اطراف چیپ ها رو چک کنید ببینید اتصال کوتاه وجود دارد یا خیر؟
موفق باشید
با سلام. ولتاژ های 5 ولت 3.3 روی دستگاه موجوده. پایه های I/O رو هم چک کردم. اکثر پایه ها ولتاژ 3.3 رو داشتن.

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
یه چیزی که نظرم رو جلب کرده اینه که وقتی دستگاه روشن میشه، علاوه بر چراغ پاور که روشن میشه، چراغ NUM LOCK و CAPS LOCK هم روشن می مونن. برا همین رفتم ولتاژ های روی پایه فلت کیبورد رو هم چک کردم. فقط یه پایه 3.3 رو داشت و مابقی صفر بودن. ولتاژ روی پایه فلت مانیتور رو هم چک کردم و 19 ولت روش موجود نبود.

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
با سلام. دوستان کسی در خصوص مشکل دستگاه من نمی خواد کمکی یا راهنمایی بکنه؟ یه عکس از المانهای اطراف cpu می ذارم. سلفی رو که مشخص کردم ، داغ میشه. با یه سلف دیگه هم تعویضش کردم. اون هم گرم میشه. شماتیک این مدل رو هم پیدا نکردم که بفهمم مشکلش چیه. مورد دیگه که متوجه شدم این هست که دستگاه تا زمانی که cpu به دمای بالا برسه ، روشن می مونه و وقتی که دمای cpu بیش از حد مجاز بشه، دستگاه خاموش میشه. منتظر راهنمایی هاتون هستم.

b0a95f9b-6d18-462f-8e22-c0ddd81b7762.jpg

آخرین ویرایش توسط مدیر:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
دوست عزیز شما کل برد رو دربیار و کاملا با تینر 10000 بشور ولی قبلش حتما باتری سکه ای رو دربیار
ضمنا از باتری هم ولتآژ بگیر یا کلا یه اک بنداز
بعد از شتسشو عجله نکن بزار کاملا خشک بشه
رم هاش اگه قابل تعویض بود تعویضش کن حتما
راستی فقط قطعات لازم رو وصل کن رم سی پی یو و در بعضی مواقع هم کیبورد رو میخواد مثل همین دو سه هفته پیش یه لب تاب اچ پی بود کاپس لوکش روشن بود و تصویر نمیداد جناب amd بایوس رو اپ کرد برام و زدمش باز تصویر نداد اما کیبورد رو وصل نکردم به محض اینکه کیبورد رو وصل کردم سریع به کاپس لوک نگاه کردم ولی اخطار نیومد تصویر داد! خلاصه یه تجربه بود
شما فلت نمایشگر رو وصل نکن و فقط قطعات اصلی رو وصل کن و به یه مانیتور دیگه ببین تصویر میاد
شما میگید چراغهای کیبورد روشن میشه شاید کیبورد اتصالی داشته باشه کلا درش بیار ببین چی میشه
ببین وقتی روشنش میکنی میتونی کا گرفتن دکمه های مربوط به چراغهای روشن اونا رو خاموش کنی
خاموش شدن سی پی یو هم عادی هست وقتی دما میره بالا
دستت رو روی چیپ ها بزار و یه کم فشار بده زیاد نباشه ببین بازم نتیجه ای حاصل میشه
ای سی بایوس هم برای اطمینان عوض کن
اگه مدل شما دارای bios i/o باشه باید اونم پروگرام بشه
خلاصه این کارها رو انجام بده و نتیجه رو اعلام کن

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
اگر cpu onboard مشکل دیسکانکتی پیدا کرده باید با bga ریسولد بشه . این مورد در دستگاه هایی که پردازنده انبرد هست به شدت شایع هست .

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
با سلام. دوستان کسی در خصوص مشکل دستگاه من نمی خواد کمکی یا راهنمایی بکنه؟ یه عکس از المانهای اطراف cpu می ذارم. سلفی رو که مشخص کردم ، داغ میشه. با یه سلف دیگه هم تعویضش کردم. اون هم گرم میشه. شماتیک این مدل رو هم پیدا نکردم که بفهمم مشکلش چیه. مورد دیگه که متوجه شدم این هست که دستگاه تا زمانی که cpu به دمای بالا برسه ، روشن می مونه و وقتی که دمای cpu بیش از حد مجاز بشه، دستگاه خاموش میشه. منتظر راهنمایی هاتون هستم.

مشاهده فایل‌پیوست 137808

سلام دوست عزیز،به نظر میاد اون سلفی که فرمودید داغ میکنه مربوط به مدار تغذیه سی پی یو هست،درسته؟ دراینصورت قبل از انجام هرکاری روی بورد ابتدا مدار تغذیه سی پی یو را تست کنید ببینید فت ها و خازنهای این مدار سالم هستند یا خیر؟(بدون وجود سی پی یو در سوکت تست بفرمایید) و سپس اگر مشکلی وجود نداشت با یه سی پی یو دیگه تست بفرمایید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
دوست عزیز شما کل برد رو دربیار و کاملا با تینر 10000 بشور ولی قبلش حتما باتری سکه ای رو دربیار
ضمنا از باتری هم ولتآژ بگیر یا کلا یه اک بنداز
بعد از شتسشو عجله نکن بزار کاملا خشک بشه
رم هاش اگه قابل تعویض بود تعویضش کن حتما
راستی فقط قطعات لازم رو وصل کن رم سی پی یو و در بعضی مواقع هم کیبورد رو میخواد مثل همین دو سه هفته پیش یه لب تاب اچ پی بود کاپس لوکش روشن بود و تصویر نمیداد جناب amd بایوس رو اپ کرد برام و زدمش باز تصویر نداد اما کیبورد رو وصل نکردم به محض اینکه کیبورد رو وصل کردم سریع به کاپس لوک نگاه کردم ولی اخطار نیومد تصویر داد! خلاصه یه تجربه بود
شما فلت نمایشگر رو وصل نکن و فقط قطعات اصلی رو وصل کن و به یه مانیتور دیگه ببین تصویر میاد
شما میگید چراغهای کیبورد روشن میشه شاید کیبورد اتصالی داشته باشه کلا درش بیار ببین چی میشه
ببین وقتی روشنش میکنی میتونی کا گرفتن دکمه های مربوط به چراغهای روشن اونا رو خاموش کنی
خاموش شدن سی پی یو هم عادی هست وقتی دما میره بالا
دستت رو روی چیپ ها بزار و یه کم فشار بده زیاد نباشه ببین بازم نتیجه ای حاصل میشه
ای سی بایوس هم برای اطمینان عوض کن
اگه مدل شما دارای bios i/o باشه باید اونم پروگرام بشه
خلاصه این کارها رو انجام بده و نتیجه رو اعلام کن
با سلام خدمت اساتید.ببخشید دیر جواب دادم.این چند روز خیلی گرفتار بودم.دوست عزیز تقریبا تمام مواردی رو که شما اشاره کردین من قبلا انجام دادم.منظور من از روشن بودن چراغهای مربوط به کیبورد بود که اطلاع دادم که شاید در عیب یابی کمک حال باشه.اما در هر حال کلیه وسایل جانبی از مینبورد جدا هست.

Sent from my HTC One M8 using Tapatalk

بالا