آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نداشتن تصویر در n61jq

HHRRBB

کاربر
2011-11-18
6
2
سلام
یه لپ تاب n61jq دارم که خواستم روش SSD بندازم ولی قاطی کرد و صفحه آبی نشون داد و چند بار ریست و خلاصه تصویر کلا پرید. الآن با هارد قبلی خودش روشن میکم ویندوز به صورت کامل بالا میاد ولی صفحه بطور کامل سیاه هست انگار کابل فلت و نزده باشی ، هیچ فرقی با خاموشی نمیکنه.
چنتا تاپیک اینجا خوندم و چیپ بایوس کلا عوض کردم البته دادم یکی از دوستان پروگرم کرد بر حسب مدل دستگاه ولی فرقی نکرد.
دوستان لطفا راهنمایی کنن ک مشکل از کجاست.
مدل مین و پشت دستگاه نوشته n61jq ولی رو خود مین نوشته n61ja , v2.1
آیا فایل بایوس این دوتا فرق داره؟
ممنون میشم اگه لازمه فایل بایوس مربوط به مینو برام بذارین.
ممنون از توجهتون

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام
یه لپ تاب n61jq دارم که خواستم روش SSD بندازم ولی قاطی کرد و صفحه آبی نشون داد و چند بار ریست و خلاصه تصویر کلا پرید. الآن با هارد قبلی خودش روشن میکم ویندوز به صورت کامل بالا میاد ولی صفحه بطور کامل سیاه هست انگار کابل فلت و نزده باشی ، هیچ فرقی با خاموشی نمیکنه.
چنتا تاپیک اینجا خوندم و چیپ بایوس کلا عوض کردم البته دادم یکی از دوستان پروگرم کرد بر حسب مدل دستگاه ولی فرقی نکرد.
دوستان لطفا راهنمایی کنن ک مشکل از کجاست.
مدل مین و پشت دستگاه نوشته n61jq ولی رو خود مین نوشته n61ja , v2.1
آیا فایل بایوس این دوتا فرق داره؟
ممنون میشم اگه لازمه فایل بایوس مربوط به مینو برام بذارین.
ممنون از توجهتون

سلام دوست عزیز،شما همکار هستید؟
اینکه فرمودید:"ا
لآن با هارد قبلی خودش روشن میکم ویندوز به صورت کامل بالا میاد ولی صفحه بطور کامل سیاه هست انگار کابل فلت و نزده باشی" ،یعنی صدای بالا اومدن ویندوز رو میشنوید؟
از خروجی اکسترنال تصویر دارید؟
دقت کنید ببینید در ال سی دی لپ تاپ تصویر دارید و بکلایت ندارید یا کلا تصویر ندارید؟
هارد SSD رو به چه صورت متصل کردید؟
فلت و کانکتور ال سی دی تست شده؟
موفق باشید

HHRRBB

کاربر
2011-11-18
6
2
سلام دوست عزیز،شما همکار هستید؟
اینکه فرمودید:"ا
لآن با هارد قبلی خودش روشن میکم ویندوز به صورت کامل بالا میاد ولی صفحه بطور کامل سیاه هست انگار کابل فلت و نزده باشی" ،یعنی صدای بالا اومدن ویندوز رو میشنوید؟
از خروجی اکسترنال تصویر دارید؟
دقت کنید ببینید در ال سی دی لپ تاپ تصویر دارید و بکلایت ندارید یا کلا تصویر ندارید؟
هارد SSD رو به چه صورت متصل کردید؟
فلت و کانکتور ال سی دی تست شده؟
موفق باشید

بله صدای ویندوز هم میاد، حتی فلش ک وصل میکنم صدای کانت یا دیسکانت میاد.
کلا نه تصویر هست نه بکلایت
خروجی هام تصویر ندارن بکلی.
هارد ssd رو زدم جای هارد خودش، صورت خاصی نداشت.
ممنون از پاسخ گویی

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
هارد ssd رو زدم جای هارد خودش، صورت خاصی نداشت.
سلام دوست عزیز،
منظورم از "به چه صورتی؟" اینه که دستگاه روشن یا Hibernate بوده یا کاملا خاموش بوده؟ با تبدیل متصل کردید یا اسلتش رو داره؟(که ظاهرا با تبدیل متصل کردید)
بفرمایید آی سی ec هم داره؟ اگه داره ،هر دو رو با هم و با فایل مطمئن پروگرم کنید،برای هر مدل مادربورد باید فایل بایوس خودش رو پروگرم کنید.
موفق باشید

HHRRBB

کاربر
2011-11-18
6
2
سلام دوست عزیز،
منظورم از "به چه صورتی؟" اینه که دستگاه روشن یا Hibernate بوده یا کاملا خاموش بوده؟ با تبدیل متصل کردید یا اسلتش رو داره؟(که ظاهرا با تبدیل متصل کردید)
بفرمایید آی سی ec هم داره؟ اگه داره ،هر دو رو با هم و با فایل مطمئن پروگرم کنید،برای هر مدل مادربورد باید فایل بایوس خودش رو پروگرم کنید.
موفق باشید

دستگاه کامل خاموش بود.
واقعیت نمیدونم آی سی ecداره یا نه
اگه راهنمایی کنید برا پیدا کردنش ممنون میشم

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
دستگاه کامل خاموش بود.
واقعیت نمیدونم آی سی ecداره یا نه
اگه راهنمایی کنید برا پیدا کردنش ممنون میشم

شماتیک این بورد رو نتونستم پیدا کنم،شما تصاویر واضح از دو طرف بورد آپلود کنید لطفا، این دو تا فایل بایوس که ضمیمه کردم رو هم امتحان کنید و نتیجه رو اعلام کنید

پیوست‌ها

• 1.6 مگابایت بازدیدها: 25
  • 1.5 مگابایت بازدیدها: 22

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
ابتدا هارد و DVD و وایرلس رو از لپ تاپ جدا کرده و اتصالات LCD رو هم جدا کنید .با استفاده از یک مانیتور و توسط پورت VGA سیستم رو تست کنید .با توصیفات شما ،سیستم مشکلی نداره و ویندوز رو لود می کنه و مشکل فقط در خروجی تصویر هست .کلیه کانکتورها و فلت ها رو بررسی کنید و از تا نخوردن و قطع شدن فلت ها مخصوصا در قسمت لولا اطمینان حاصل کنید .
موفق باشید .

بالا