آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: کار و مشخصات TVR-10471در پاور گرین 330وات

hamid346

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2016-02-18
713
897
سلام دوستان خسته نباشید.من یک پاور گرین دارم که روشن نمیشه و وقتی چک کردم متوجه شدم قطعه با مشخصات بالا ترکیده بود.دوستان لطف کنن راهنمایی کنن این قطعه چیست و کارش در مدار چیست و ایا میشه روشن نشدن پاور از این قطعه باشه؟؟؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
وریستور هست . وظیفه وریستور در مدارها مشخصه .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
وَریستورها که به عنوان مقاومت‌های وابسته به ولتاژ (Voltage Dependent Resistors) از آنها یاد می‌شود، قطعات الکتریکی هستند که وظیفه اصلی‌شان حفاظت از مدارهای الکترونیکی و سیستم‌های قدرت توسط جذب انرژی اضافی و تنظیم مقادیر ناخواسته ولتاژهای زودگذر (ناپایدار) است.

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
در ادامه فرمایش جناب AMD
ترکیدن وریستور نشانه ورود ولتاژ بالا به مداره و وریستور خودش رو قربانی میکنه تا به بقیه مدار آسیبی نرسه. در صورت نبودن وریستور هم مدار باید روشن شه مگه اینکه جای دیگه ای از مدار هم آسیب دیده باشه.
به عبارت دیگه دلیل روشن نشدن پاور شما، ترکیدگی وریستور نیست بلکه عامل دیگه ای داره که باید پیداش کنی. بعد از پیدا کردن و رفع عیب، برای حفاظت از مدار، وریستور مناسب تهیه و جایگزین کن.

My Dear

کاربر
2010-06-12
7
1
یه پاور گرین GP330A-HE دارم که روشن نمی‌شه.
یه ماسفت 10NK60Z ازش خراب شده بود با 10N60 تعویض کردم ولی باز تاثیری نداشت. ولتاژ 220 ولت را تا قبل از پل دیود داره ولی روی پایه‌های پل دیود ولتاژ در حد 4 ولت است. توی اولیه تثریبا هر چی قطعه بود تست کردم حتی خود پل دیود هم سالم بود. مشکل کچا می‌تونه باشه؟ ممنون می‌شم راهنمایی بفرمایید

Mersad1116

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-11-26
448
901
اصفهان
aqayetamir.ir
یه پاور گرین GP330A-HE دارم که روشن نمی‌شه.
یه ماسفت 10NK60Z ازش خراب شده بود با 10N60 تعویض کردم ولی باز تاثیری نداشت. ولتاژ 220 ولت را تا قبل از پل دیود داره ولی روی پایه‌های پل دیود ولتاژ در حد 4 ولت است. توی اولیه تثریبا هر چی قطعه بود تست کردم حتی خود پل دیود هم سالم بود. مشکل کچا می‌تونه باشه؟ ممنون می‌شم راهنمایی بفرمایید

سلام
اول این عکس هایی که گذاشتین شدیدا بی کیفیت هستن و هیچی پیدا نیست
دوم خدمتتون عرض کنم که 5vsb رو چک کنید ببینید هست یا نه
و اطلاع بدید
بی زحمت عکس با کیفیت هم بزارید که دوستان بتونن راهنمایی دقیق بکنن خدمتتون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: My Dear

My Dear

کاربر
2010-06-12
7
1
سلام
اول این عکس هایی که گذاشتین شدیدا بی کیفیت هستن و هیچی پیدا نیست
دوم خدمتتون عرض کنم که 5vsb رو چک کنید ببینید هست یا نه
و اطلاع بدید
بی زحمت عکس با کیفیت هم بزارید که دوستان بتونن راهنمایی دقیق بکنن خدمتتون

درود بر شما.
الان باز ولتاژ گرفتم یکی از پراب‌ها را به یکی از پایه‌های پل دیود و یکی دیگه را به نول ورودی زدم همه پایه‌های پل دیود 220 ولت AC را نشون دادن ولی ولتاژ DC نداشتن. ولتاژ5VSB را هم با همین ترتیبی که گفتم گرفتم صفر بود.

آخرین ویرایش:

My Dear

کاربر
2010-06-12
7
1
درود بر شما.
الان باز ولتاژ گرفتم یکی از پراب‌ها را به یکی از پایه‌های پل دیود و یکی دیگه را به نول ورودی زدم همه پایه‌های پل دیود 220 ولت AC را نشون دادن ولی ولتاژ DC نداشتن. ولتاژ5VSB را هم با همین ترتیبی که گفتم گرفتم صفر بود.

بالا