آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: فوری فوری سوزاندن فیوز المنت و دسته هیتر کوئیک 700

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
984
همدان کوی ولیعصر
با سلام مشکل سوزاندن فیوز المنت و دسته هیتر کوییک 700
فیوز پشت دستگاه به همراه امنت هیتر میسوزد قسمت الکترونیکی مدار هیتر چک شده -تریستور و -ای سی 555- bta12 -مقومت اجری 5 وات خارن 1000 25 ولت تعویض شده قطعات سالم و قطعات شکوک تعویض شده ولی عیب برطرف نشده لطفا اساتید راهنمایی کنید

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
با سلام مشکل سوزاندن فیوز المنت و دسته هیتر کوییک 700
فیوز پشت دستگاه به همراه امنت هیتر میسوزد قسمت الکترونیکی مدار هیتر چک شده -تریستور و -ای سی 555- bta12 -مقومت اجری 5 وات خارن 1000 25 ولت تعویض شده قطعات سالم و قطعات شکوک تعویض شده ولی عیب برطرف نشده لطفا اساتید راهنمایی کنید

با سلام و خسته نباشید خدمت شما

ابتدا کمپرسور را چک کنید که باد خروجی دارد یا خیر

اگر کوعیک 700 شما آنالوگ باشد برای وضعیت هیتر و یا همان المنت یک چراغ قرمز تعبیه شده که داعم در حال چشمک زدن باید باشد اگر آن چراغ چشمک نزند و داعم روشن باشد و یا دیر خاموش روشن شود باعث سوختن المنت و همچنین فیوز میشود
توصیه میکنم برای جلو گیر از سوختن المنت هیتر را به برق 110 لامپ سری با لامپ 200 وصل کنید

برای حل مشکل سوختن المنت و فیوز هم پتانسیومتر مربوط به دما را تعویض و یا با اسپری خشک ناهید پاف کنید و ولوم را بچرخانید
مشکل حل میشود

همین مشکل را چند روز پیش داشتم

موفق باشید:khandehhh:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
پتاسومتر هم تعویض شد اما مشکل پا برجاست
اقداماتی که انجام دادید را بگین و همچنین عکس از برد قرار بدهید
این نکته رو هم فراموش نکنید که تمام قطعاتی که تعویض کردید روی برد به خصوص ای سی 555 که همچین اشتباهی رو انجام دادم مال خودش رو جایگزین کنید و یا حتما همان شماره با حرف پیشوند قرار بدهید سپس تست کنید به احتمال 99 درصد مشکل شما با تعویض پتانسیومتر حل شده و با جایگزاری قطعات خود برد مشکل حل خواهد شد

منتظر اعلام نتیجه شما دوست عزیز هستم

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
984
همدان کوی ولیعصر
همه این کارها رو که فرمودید انجام دادم ولی باز مشکل دارم

کار های انجام شده : تعویض ای سی 555--- تعویض ترایاک bta12 ---تعویض مقاومت آجری سر راه ترایاک --- تعویض ترایاک bt 136--- تعویض پتاسیومتر سر راه قسمت حرارت- -----تعویض خازن 1000 25 برگرداندن بقیه قطعاتی که سالم بودند در ضمن بعد از این کارها لازم به ذکر است که ولتاژ خروجی سوکت هیتر گرفته که در مواقعی جریان و ولتاژ افزایش پیدا کرده و با تغییر ولوم هیچ تغییری نمی کند ثابت می ماند همین عیب باعث سوختن المنت و فیوز پشت دستگاه می گردد

WP_20150811_007[1].jpg

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
همه این کارها رو که فرمودید انجام دادم ولی باز مشکل دارم

کار های انجام شده : تعویض ای سی 555--- تعویض ترایاک bta12 ---تعویض مقاومت آجری سر راه ترایاک --- تعویض ترایاک bt 136--- تعویض پتاسیومتر سر راه قسمت حرارت- -----تعویض خازن 1000 25 برگرداندن بقیه قطعاتی که سالم بودند در ضمن بعد از این کارها لازم به ذکر است که ولتاژ خروجی سوکت هیتر گرفته که در مواقعی جریان و ولتاژ افزایش پیدا کرده و با تغییر ولوم هیچ تغییری نمی کند ثابت می ماند همین عیب باعث سوختن المنت و فیوز پشت دستگاه می گردد

مشاهده فایل‌پیوست 137355

سلام شرمنده پست شما رو ندیدم
به حرف من توجهی نکردید
تمام قطعات خوش را جایگزین کن و با المنت تست کن ببین درست شده یا نه
نتیجه رو اعلام کن

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,729
درود

اگه از تعویض شانسی خسته و ناامید شدی دیگه بهیچ عنوان چیزی عوض نکن و دستکاری هم نکن و فقط پاسخ من و اساتید عزیز را بده تا عیب دستگاه اضافه تر و پیچیده تر نشه و قطعه معیوب را پیدا کنیم .

اگه نقشه دستگاه را نمیتونی تهیه و ارسال کنی نقشه پایه های ترایاکی که به هیتر متصله بکش که به چه قطعاتی منتهی شده
هرچه کاملتر بکشی بهتره
نظر به سادگی دستگاه که کشیدن نقشه آن دشوار نیست ، بهتره نقشه کامل بکشی که برای دفعات بعدی هم بسیار مفیده و کار قابل توجهی برای دیگر متقاضیان هم انجام دادی .
دراینصورت با توجه به اینکه بنظر میرسه آنالوگه و مشکلات احتمالی میکرو کنترلر و تهیه فایل مربوطه منتفی است لذا بدون تردید درست میشه نگران نباش

ضمنا بفرمایید المنت خودش چند ولتی بوده ؟

سپاس

آخرین ویرایش:
بالا