آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

مشكل عجيب پاور

xxcc

کاربر
2010-01-05
4
6
سلام من يك پاور 450 واتي دارم كه وقتي كامپيوتر رو روشن ميكني فن پاور كار ميكنه ولي سيستم بالا نميياد ايراد از كامپيوتر همنيست چون با تعويض پاور درست ميشه لطفا در مورد ايراد گفته شده راهنمايي كنيد.:smilie_help::smilie_help:

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
سلام من يك پاور 450 واتي دارم كه وقتي كامپيوتر رو روشن ميكني فن پاور كار ميكنه ولي سيستم بالا نميياد ايراد از كامپيوتر همنيست چون با تعويض پاور درست ميشه لطفا در مورد ايراد گفته شده راهنمايي كنيد.:smilie_help::smilie_help:
به نام خدا
سلام. فن پاور با 12 ولت کار میکند. اگر سیستم را راه اندازی نمیکند پس ولتاژهای دیگر مشکل دارند. ولتاژها را معمولا روی بدنه پاور مینویسند. آنها را چک کنید. در ضمن یک خازن 1000 یا 470 میکرو کنار هیت سینک ثانویه هست که اگر باد کرده باشد همین مشکل را بوجود می آورد. آن را تعویض نمایید و بقیه را هم چک کنید که باد نکرده باشند.
موفق باشید...

kami_in2000

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-02-04
558
2,880
QOM

با عرض سلام خدمت شما دوست عزیز و عرض تشکر از جناب اقای صابری جهت راهنمایی خوبشون .

علاوه بر خازنهایی که آقای صابری گفتند ، اگر ولتاژ خروجی که مقدار آنها روی بدنه پاور نوشته شده اند درست بود آنوقت مشکل شما میتواند از کمبود آمپر باشد چونکه اگر مقدار ولتاژ صحیح باشد ولی مقدار آمپر کافی نباشد دقیقآ همچین عیبی پیش می آید ، یعنی فن ها کار میکنند حتی سیستم روشن میشود ولی تصویر نمیدهد .

جهت رفع عیب شما میبایست خازنها و مقاومتهای خروجی را چک کنید علاوه بر آن دو عدد هیت سینک داخل پاور وجود دارند که روی هر کدام 3 عدد ترانزیستور قرار گرفته است که باید آنها را هم تست کنید و از سلامت آنها مطمئن شوید .

نکته ی مهم این است که معمولا روی هیت سینک ها دو عدد ترانزیستور هم شماره قرار دارد که معمولا یا هر دوی آنها میسوزد(یادچار نشتی میشوند) یا اگر یکی از آنها سوخته بود بهتر است هردوی آنها تعویض شود .

با تشکر .

xxcc

کاربر
2010-01-05
4
6
سلام آقا من اون 6 تا ترانزيستوري كه گفته بودين تست كردم كه كاملا سالم بودنند و در ضمن خازن هاي خروجي در ضاهر هيچ كدوم بادنكرده بود حالا اشكال از چيه ؟ باتشكر

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
سلام آقا من اون 6 تا ترانزيستوري كه گفته بودين تست كردم كه كاملا سالم بودنند و در ضمن خازن هاي خروجي در ضاهر هيچ كدوم بادنكرده بود حالا اشكال از چيه ؟ باتشكر
به نام خدا
سلام. شما همانطور که دوست خوبم هم فرمودند باید مقدار ولتاژهای خروجی را اندازه بگیرید. با مقایسه ولتاژ آنها با ولتاژ استاندارد آن وبررسی مسیر میتوانید عیب را پیدا کنید.

OSD

کاربر
2010-10-03
21
43
با سلام
دوستان من یه پاور دارم که تستش کردم داره برق 5 ولت استندبای رو میده ولی پاور روشن نمی شه هر چه میگردم نمی تونم تشخیص بدم ممکنه از کجا مشکل داشته باشه . اگه بتونید راهنمایی کنید ممنون میشم

بالا