آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: درست کار نکردن کولر گازی پنجره ای سامسونگ مدل AWT19FHB کنترل دار

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
کولر گازی سامسونگ که به مشتری به صورت عادی کار میکرده ولی یکی از روزها بعد الظهر که هوا خیلی گرم بود یه جور حالت ضعیفی نشون میداد و سردی نداشت . بعد خاموش کردن و روشن کردن در شب باز به حالت عادی روشن شده ولی از فرداش دیگه کار نکرده . با وصل کردن به برق و زدن کلید پاور کولر روشن میشود ولی نه فن کار میکند نه کمپروسور . با زدن کلید MODE و بردن به فن و انتخاب سه حالت فن در هیچ مورد فن نمیچرخد . و با بردن به حالت کولر و حالت خشک باز هم فن کار نمیکند .
چند بار دکمه MODE را فشار دادم که یکدفعه فن کار کرد ولی سردی نداشت دوباره چند بار دکمه ها را زدم و تغییر دادم ایندفعه فن روشن نشد ولی کومپرسور کار کرد و سرد شد . بعد از چند بار زدن دکمه ها کولر و فن باهم کار کرد . حدود 20 دقیقه روشن گذاشتم که انگار صدای کمروسور بیشتر میشد با لرزش بیشتر و بعد خاموش کردم . امروز هم مثل حالت دیروز الان دکمه پاور رو میزنی روشن میشه ولی نه فن میچرخه نه سردی داره . اگه ممکنه راهنمایی کنید .
20160821_185243.jpg20160821_185320.jpg

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
کولر دیگه با همین مدل اومد که کمپروسورش کار نمیکنه . ولی فن کار میکنه . برای تست کردن خازن کمروسور را تعویض کردم . مدل قبلی هم فقط فن کار میکنه . شاید از خازن باشه . البته خازن دوپایه رو نتونستم پیدا کنم . خازن سه پایه دارم . برای تست کردن مشکلی پیش نمیاد .؟ ظرفیت و ولتاژ خازن یکی است . اگه ممکنه راهنمایی کنید برای پایه C و Herm و Fan خازن سه پایه کدوم سیم ها رو وصل کنم .؟ در خازن مال خودش که دوپایه است یکی از پایه ها 4 تا سیم ( قرمز - مشکی - آبی - جفت قرمز ) وصل بود و یکی دیگه فقط یک سیم که سفید رنگ است ؟ با تشکر

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
با تعویض هردو خازن کمپروسور و فن الان کولر روشن و کار میکنه هم کمپروسور هم فن کار میکنه .
وقتی درحالت کولر است به کویل دست میزنی از تمامی کویل فقط حدود 15 سانت از وسط سرد است بالا و پایین خیلی سرد نیست ( انگار زورش به سرد کردن تمامی کویل نمیرسه ) آیا این حالت طبیعی است . چون با این حالت هم از خروجی هوای خنک میاد . و اتومات هم میزنه با تشکر

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام
با تعویض هردو خازن کمپروسور و فن الان کولر روشن و کار میکنه هم کمپروسور هم فن کار میکنه .
وقتی درحالت کولر است به کویل دست میزنی از تمامی کویل فقط حدود 15 سانت از وسط سرد است بالا و پایین خیلی سرد نیست ( انگار زورش به سرد کردن تمامی کویل نمیرسه ) آیا این حالت طبیعی است . چون با این حالت هم از خروجی هوای خنک میاد . و اتومات هم میزنه با تشکر

سلام
داغ بودن کمپرسور فکر نمیکنم غیر عادی باشه
اما کمپرسور را از پر بودن گاز چک کنید
بالا