آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خرابی قسمت تست دیود مولتی متر Victor VC97

الکامپ زرین

کاربر vip
کاربر
2014-03-19
48
174
اینم ازعکس
من تاالان دوتادک330خریدم وخراب شدنشون هم براثراشتباه خودم بوده ولی این ویکتوربااین همه معروفیتش هنوزاستفاده نشده خراب شد!

2.jpgyftp_1.jpg
http://uupload.ir/files/yftp_1.jpg
http://uupload.ir/files/b4li_2.jpg
http://uupload.ir/files/zhkc_3.jpg
http://uupload.ir/files/qzfy_4.jpg

آخرین ویرایش:

XSS

کاربر
2008-02-10
3
16
یه چیزی که خیلی من رو اذییت میکنه اینه که نمیدونم چه کاریو اشتباه انجام دادم که باعث شد این مولتی متر بسوزه، شایدم از اول مشکل دار بوده، چون اینجوری که متوجه شدم هم من و هم جناب الکامپ زرین از یک فروشگاه خرید کردیم و اینکه هر دو مولتی متر یک مشکل پیدا کردن قضیه رو بو دار میکنه.

من یادمه درست قبل از اینکه مولتی متر خراب شه، اون رو روی حالت فرکانس سنج گذاشته بودم و داشتم به دوستی فرکانس برق شهر رو نشون میدادم و بعد از اینکه مقدار اون (50 هرتز) رو بهش نشون دادم و برگشتم رو حالت تست دیود دیدم که این مشکل پیش اومده.
آیا اینکه مولتی متر رو در حالت فرکانس‌سنج قرار بدیم و پراپ‌های اونو بطور مستقیم داخل پریز برق کنیم کار اشتباهیه؟ ممکنه این مورد باعث صدمه دیدن مولتی متر شده باشه؟

آخرین ویرایش:

الکامپ زرین

کاربر vip
کاربر
2014-03-19
48
174
یه چیزی که خیلی من رو اذییت میکنه اینه که نمیدونم چه کاریو اشتباه انجام دادم که باعث شد این مولتی متر بسوزه، شایدم از اول مشکل دار بوده، چون اینجوری که متوجه شدم هم من و هم جناب الکامپ زرین از یک فروشگاه خرید کردیم و اینکه هر دو مولتی متر یک مشکل پیدا کردن قضیه رو بو دار میکنه.

من یادمه درست قبل از اینکه مولتی متر خراب شه، اون رو روی حالت فرکانس سنج گذاشته بودم و داشتم به دوستی فرکانس برق شهر رو نشون میدادم و بعد از اینکه مقدار اون (50 هرتز) رو بهش نشون دادم و برگشتم رو حالت تست دیود دیدم که این مشکل پیش اومده.
آیا اینکه مولتی متر رو در حالت فرکانس‌سنج قرار بدیم و پراپ‌های اونو بطور مستقیم داخل پریز برق کنیم کار اشتباهیه؟ ممکنه این مورد باعث صدمه دیدن مولتی متر شده باشه؟

اول که من وشماتنهانبودیم ویکی دیگه هم ازدوستان درسایت eca دقیقاهمین مشکل روداشتن!
حالابماندکسان دیگری که درسایت فعالیت ندارن وماازشون خبری نداریم!
خیالت راحت مشکل ازکارشمانبوده!درضمن من همون روزاول همه چیش روتست کردم،درست بود
بعدااینجوری شد.شمااگه به دفترچه مولتی مترتوجه کنیدخودشون نوشتن که تا250 ولت محافظت شده اس.

TRZ

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2009-04-20
250
1,270
کره زمین
سلام من هم همین مشکل را دارم یک مولتی متر دیگه تهیه کردم فقط ورژن روی بردش با هم متفاوت بود اما دقیقا از لحاظ ظاهر با هم یکی می باشند.
فایل ایپرام را از روی سالم کپی کرده و روی خراب ریختم فرقی نکرد.
فقط پروگرامر تخصصی نیاز دارم تا میکرو HY12P66 که همان آی سی قیری می باشد را دوباره پروگرام کنم البته اگر برنامه میکروش قفل نباشد.
حالا ورژن نوشته شده روی برد شما دوستان که خراب شده آیا V 1.4 می باشد عکس بالا که همین ورژن بود.چون مال من که 1.4 است خراب شده ولی اون یکی که ورژن 1 می باشد خیلی وقت پیش تهیه کردم که هنوز خراب نشده شاید این مشکل در ورژن 1.4 وجود دارد.
اگر دوستان راه حلی پیدا کردند لطفا من را هم راهنمایی کنند.با تشکر

آخرین ویرایش:

الکامپ زرین

کاربر vip
کاربر
2014-03-19
48
174
سلام من هم همین مشکل را دارم یک مولتی متر دیگه تهیه کردم فقط ورژن روی بردش با هم متفاوت بود اما دقیقا از لحاظ ظاهر با هم یکی می باشند.
فایل ایپرام را از روی سالم کپی کرده و روی خراب ریختم فرقی نکرد.
فقط پروگرامر تخصصی نیاز دارم تا میکرو HY12P66 که همان آی سی قیری می باشد را دوباره پروگرام کنم البته اگر برنامه میکروش قفل نباشد.
حالا ورژن نوشته شده روی برد شما دوستان که خراب شده آیا V 1.4 می باشد عکس بالا که همین ورژن بود.چون مال من که 1.4 است خراب شده ولی اون یکی که ورژن 1 می باشد خیلی وقت پیش تهیه کردم که هنوز خراب نشده شاید این مشکل در ورژن 1.4 وجود دارد.
اگر دوستان راه حلی پیدا کردند لطفا من را هم راهنمایی کنند.با تشکر

باتاخیر
فقط الکی وقت خودتون روتلف کردید به دودلیل 1-این مشکل اصلابراثرخرابی نرم افزاری نبوده که بخوادبه بصورت نرم افزاری حل بشه
2_درکل خریدجنسی های اینچنینی به کل اشتباس حتی اگه درشرایط ایده آل بتونن چندسال هم عمرکنن. چون اگه ازشرایط ایده ال خارج بشن یاخراب میشن یادچارخطاهای فاحش دراندازه گیری میشن.
درحال حاضربه نظرمن اگه بخواییم حتی ارزونترین جنس بازارهم بخریم نبایددیگه پایین ترازمارک هایی مانند گوودویل اینستک GW INSTEKخریدکرد
حتی همون dec330هم که من قبلاداشتم که عمرنسبتاخوبی داشت مگه چی بود؟!تامیخواست یه خازن رواندازه گیری کنه جونش بالامیومد!
وقت واعصاب آدم ارزشش بیشتراز300هزارتومن نیست؟!اونم تورشته ایی که خودش به اندازه ی کافی پیچیدگی داره که بخوادبه اعصابت فشاربیاره! :goodjob:

http://www.gwinstek.com/en-global/p.../Handheld_Digital_Multimeters/GDM-400_GDM-300

آخرین ویرایش:

mamadi20

کاربر
2018-03-21
1
2
درود بر شما من هم ملتی متر ویکتور دارم مدل VC97روی رنج اهم مشکل داره اهم متر رو باز کردم ایسی 3روی مدار ترکیده و شماره روی قطعه نا خوانا شده ممنون میشم کمک کنید:icon26:

fakoor86

کاربر vip
vip
کاربر
2007-12-07
193
1,698
بجنورد
digidastyar.com
پاسخ : Re: خرابی قسمت تست دیود مولتی متر Victor VC97

درود بر شما من هم ملتی متر ویکتور دارم مدل VC97روی رنج اهم مشکل داره اهم متر رو باز کردم ایسی 3روی مدار ترکیده و شماره روی قطعه نا خوانا شده ممنون میشم کمک کنید:icon26:

رگولاتور 3.3 ولت

reza6945

کاربر
2015-01-07
68
84
شیراز
با سلام
این VICTOR هم الکی اسم در کرده من که یه دونه 88C که بالاترین مدلشه رو چند روز پیش خریدم اصلا خازن سنج و سلف سنجش کار نمیکنه هر خازنی متصل میکنی هیچ
جنس چینی بیشتر از این نمیشه کاش لااقل هلدپیک گرفته بودم که ساخت هنگ کنگه
یه کیوریتسو دارم مال عهد بوقه هنوز سالمه ولی فقط ولتمتر و امپرمتره
به نظرم هرکی LCR متر بهتر میخواد باید هزینه چند میلیونی کنه و ژاپنی یا تایوانی یا هنگ کنگی بخره مثل هیوکی و کیوریتسو

ffarzad442

کاربر
2018-02-23
1
2
سلام دوستان من مشکلی با این مدل victor vc97 دارم واین هست ک ولتاژ اندازه گیری شده ac و dc را دو برابر مقدار واقعی نشون میده کسی میدونه مشکل از کجاست؟

بالا