آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خرابی قسمت تست دیود مولتی متر Victor VC97

rezazaer

کاربر
2020-01-27
17
38
سلام
مولتی متر victor vc97 قسمت مقاومت و خازن خرابه و مدام اعدادی را نشون میده اینم عکس بوردش آیا قابل تعمیره؟
۲۰۲۰۰۹۰۹_۱۸۰۱۲۳.jpg

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس

saeid69

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-06-16
423
542
سلام
مولتی متر victor vc97 قسمت مقاومت و خازن خرابه و مدام اعدادی را نشون میده اینم عکس بوردش آیا قابل تعمیره؟
مشاهده فایل‌پیوست 169799

سلام
در اهم متر مدل دیگری همین مشکل بود، قسمت دیود و مقاومت اعداد نشون داده میشد(خازن سنج نداشت) یک عدد ترانزیستور خراب شده بود که با تعویض اون مشکل حل شد، در طراحی اهم متر این ترانزیستور فکر میکنم بعنوان فیوز استفاده شده بود ، به اینصورت که زمانی که در اندازه گیری ولتاژ بود پایه های ترانزیستور اتصال شده و از مدار خارج میشه،اگر این طراحی مثله اون اهم متر باشه شما باتری را از اهم متر خارج کنید اهم متر را در حالت اندازه گیری ولتاژ قرار بدید و با اهم متر دیگری تست بازر بگیرید و ببینید کدو ترانزیستور ها پایه هاش زمین شده یا به هم راه میده همون ترانزیستور را تعویض کنید
موفق باشید

Salar Ghelich

کاربر vip
کاربر
2007-10-24
187
876
سلام. با عرض پوزش یه سوال دارم اون اینکه این مدل مولتی متر ویکتور رنج خازن سنجش چقدره هر فروشگاه یه چیز میگه یا نوشته.

behrooz20202

کاربر
2020-07-22
2
1
سلام وقت بخیر
تست خازن دستگاهم کار نمی کنه، یه فیوض هست قسمت روی برد ، سوخته بود عوضش کرم اما هنوز کار نمی کنه هیچ عددی جز یه نقطه نشون نمی ده.
لطفاً راهنمایی بفرمایید.

rezazaer

کاربر
2020-01-27
17
38
سلام
در اهم متر مدل دیگری همین مشکل بود، قسمت دیود و مقاومت اعداد نشون داده میشد(خازن سنج نداشت) یک عدد ترانزیستور خراب شده بود که با تعویض اون مشکل حل شد، در طراحی اهم متر این ترانزیستور فکر میکنم بعنوان فیوز استفاده شده بود ، به اینصورت که زمانی که در اندازه گیری ولتاژ بود پایه های ترانزیستور اتصال شده و از مدار خارج میشه،اگر این طراحی مثله اون اهم متر باشه شما باتری را از اهم متر خارج کنید اهم متر را در حالت اندازه گیری ولتاژ قرار بدید و با اهم متر دیگری تست بازر بگیرید و ببینید کدو ترانزیستور ها پایه هاش زمین شده یا به هم راه میده همون ترانزیستور را تعویض کنید
موفق باشید
سلام
ضمن تشکر از پاسختان
با توجه به راهنماییتان من باید اهم متر را در حالت اندازه گیری ولتاژ قرار بدم فرقی نمیکنه روی حالت اندازه گیری ولتاژ متناوب باشد یا مستقیم ؟ در این اهم متر 4 ترانزیستور بنام های Q1 Q2 Q3 Q4 وجود دارد که نام آنها Y1 است که از نوع NPN است در حالت سالم بودن باید بیس به کلکتور و امیتر راه بدهد منظورتان از زمین شدن پایه های ترانزیستور چیه؟ اگه امکان دارد درمورد تست ترانزیستور های مدار کمی توضیح دهید
با تشکر

yasharc3

کاربر vip
کاربر
2014-07-10
64
68
رشت
سلام
ضمن تشکر از پاسختان
با توجه به راهنماییتان من باید اهم متر را در حالت اندازه گیری ولتاژ قرار بدم فرقی نمیکنه روی حالت اندازه گیری ولتاژ متناوب باشد یا مستقیم ؟ در این اهم متر 4 ترانزیستور بنام های Q1 Q2 Q3 Q4 وجود دارد که نام آنها Y1 است که از نوع NPN است در حالت سالم بودن باید بیس به کلکتور و امیتر راه بدهد منظورتان از زمین شدن پایه های ترانزیستور چیه؟ اگه امکان دارد درمورد تست ترانزیستور های مدار کمی توضیح دهید
با تشکر

یعنی ممکنه پایه ها شورت شده باشه و به هم راه بده. بایه اهم متر دیگه تست بفرمایید .فقط پایه بیس باید به دو پایه کالکتور وامیتر راه دهد

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام
ضمن تشکر از پاسختان
با تشکر
درود و عرض ادب
نیازی به پیغام نبود مطمعن باشید هر کاری از دست بنده یا دوستان بربیاید قطعا دریغ نخواهیم نمود
علی ایحال متاسفانه بنده در این زمینه اطلاعاتی ندارم
حتی این ولت متر رو هم ندارم که بتوانم آنلاین ک‌مکی نمایم وگرنه دریغ نمیکردم
بنده یدونه مولتی متر دیجیتال اتورنج مدل de30 330 دارم
سالیان درازیست بدون مشکل دارم ازش استفاده میکنم خوشبختانه تا به حال با مشکلاتی مانند ویکتور که فقط اسم و نام درکرده روبرو نشدم
مدل آنالوگ هم دارم که خودتان در جریان میباشید
حقیقتا ولت متر و مشکل شما کمی برای بنده گنگ میباشد
در پست بعد سوال و توضیحی عرض خواهم نمود که طولانی نیز نگردد
موفق باشید

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام
ضمن تشکر از پاسختان
با تشکر

دوست بزرگوار در ابتدا بفرمایید دلیل بوجود آمدن این مشکل در مولتی متر شما چه چیزی بوده ؟
در پیغام ارسالی فرموده بودید دو ماه بیشتر از این مولتیمتر استفاده
نکرده بودید
یعنی مولتیمتر نو بوده ؟
تصور نمیکنم اینقدرها هم بی در و پیکر و بی کیفیت باشد که در تایمی به این کوتاهی دچار مشکل گردیده باشد
لذ اگر به دلایل بی احتیاطی در استفاده و یا دستکاری بیمورد دچار مشکل شده باشد احتمالا آیسی آسیب دیده
و اگر مشکل در اثر کارکرد طبیعی بوجود امده باشد در همین تاپیک تجربیات خوبی عنوان گردیده و درست میشه
در غیر این صورت باید مشکل بسیار جزءی بوده باشد

لذا به همین علت در اولین پست سوال نمودن ایا از باطری یا تغذیه مطمعن میباشید ؟
ولت مترهای دیجیتالی در تغذیه بسیار حساس میباشند و کوچکترین ضعف در باطری و تغذیه دچار همین مشکلاتی که عنوان نمودید میگردند
لطفا با دقت چک فرمایید و گزارش نمایید
در خدمت میباشم

بالا