آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: مشورت درباره ی خراب شدن ال ای دی لپتاپ np350v5x

jabi

کاربر
2010-09-21
1
0
درود

لپتاپ من سامسونگ مدل np350v5x هستش که حدود 1.5 ماه پیش بدون هیچ ضربه ای خطی افقی در بالای صفحه پدیدار شد که به صورت نقطه چین از یک طرف صفحه به اون طرف می رفت و در بعضی مواقع صفحه به پایین شیفت می شد. در این حالت وقتی ماوس رو از یه سمت به سمت دیگه حرکت می دادم صفحه یه لحظه فریز می شد در صورتی که در سیستم ماوس به سمت دیگه رفته بود ولی در صفحه با لوگ این اتفاق رخ می داد.
متوجه شدم که برد پشت ال ای دی خراب شده و باید تعمیر بشه ولی قیمت های بالایی برای تعمیر می دادن که به صرفه نبود و تصمیم گرفتم که ال ای دی نو برای لپتاپ بخرم.
پارت نامبر ال ای دی لپتاپ b156xtn02.1 بودش و من اینو به سایت ها و فروشگاه های مختلف دادم همشون داشتن این ال ای دی رو ولی مشکلاتی بود : بعضی هاشون ال ای دی سامسونگ نداشتن و می گفتن فقط ال جی دارن ( که من نمیخوام ال جی بخرم )؛ بعضی هاشون هم سامسونگ داشتن ولی می گفتن از یکی از زیرمجموعه های سامسونگه و ...
یه مشکل دیگه هم بود اینه که ال ای دی این لپتاپ آنتی رفلکس هستش و من نتونستم ال ای دی آنتی رفلکس پیدا کنم، یا مات دارن یا براق

حالا از شما یاری می خوام تا ببینم باید چه کاری بکنم.

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,078
اهواز
به نام خدا
سلام دوست عزیز .
در ابتدا اگر تعمیرکار نیستید بهتر است لپ تاپ را به یکی از تعمیرگاههای مجاز شهرتان بسپارید .
بنده تا به حال LED های زیادی برای مشتریهام با برند LG تعویض نموده ام و هیچکدام تا به حال مشکلی نداشته اند .
بله درست می فرمایید ،باید بین براق یا مات یکی را انتخاب کنید .
موفق باشید .

بالا