آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

درخواست: تست قطعات یخچالهای نوفراست

rezabrodat

کاربر
2015-03-07
68
28
باسلام خدمت همکاران عزیز
اگر لطف کنید روشهای تست کردن قطعات یخچال(ترمودیسک،ترموفیوز،تایمرها،سنسورهاو....)رو با اهمتر یا هردستگاهی رو بیان کنن تا همه از تجربیات شماعزیزان استفاده کنن
باتشکر

rezabrodat

کاربر
2015-03-07
68
28
تست برد و قطعات بردهای الکتریکی رو هم بگین عالیه(ترانس،مقاومت،دیود،خازن،رله،و....)

فرستاده شده از HUAWEI Y625-U32

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ma1369

rezabrodat

کاربر
2015-03-07
68
28
تست کردن ،سالمی یا خرابی ترمودیسک و ترموفیوز،رو توضیح بدین./با اهمتر چطور تست کنیم ،/مثلا ترمو دیسک یا ترموفیوز درحالت عادی وصله یا قطع،

• Like

ma1369

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-10-10
829
5,198
اصفهان- کهریزسنگ
تست کردن ،سالمی یا خرابی ترمودیسک و ترموفیوز،رو توضیح بدین./با اهمتر چطور تست کنیم ،/مثلا ترمو دیسک یا ترموفیوز درحالت عادی وصله یا قطع،
سلام روش تست ترمودیسک به این صورت است مولتی متر رادرحالت اهم متر قرارمیدهیم وپرابها رابه سیم های ترمودیسک وصل وبا اسپری گاز فندک مقداری گاز روی سنسورآن میپاشیم ونمایشگر اهممتر رانگاه مکنیم اگر تغییر اهم حاصل شد قطعه سالم واگر نشد معیوب هست.برای تست قطعات دیگر منتظر نظر دوستان باشید.

rezabrodat

کاربر
2015-03-07
68
28
دوستان تجربه هاشونو بزارن تا بقیه هم استفاده کنن
تشکر از کسانی ک اهمیت میدن!

فرستاده شده از HUAWEI Y625-U32

• Like

kazem00513

کاربر
2019-04-11
3
2
براتست ترمودیسک مولتی متر رو رو حالت بوق گذاشتم ،توحالت عادی نباس بوق بزنه بعد که سنسورش که توپلاستیک عایقه رو تویخ میزاری بعد بیست دقیقه یا بااسپری سریع دماشو پایین میاری باس مولتی متر بوق بزنه.

kazem00513

کاربر
2019-04-11
3
2
یک کاسه یخ. یک اهم متر روی حالت بیزر یا همون بوق اهم متر بزارین. ترمودیسک رو بزارید زیر یخ تا سردبشه. پراپهای اهم مترو هم به دوسر سیمهای اهم متر بگیر ی، درابتدا نباید بوق بزنه، یواش یواش دمای ترمودیسک زیر ۵درجه مثبت که بره یعنی بسمت صفر وزیر صفربره، برق رو رد میکنه و بوق اهم متر باید صدابده، دوباره گرمش که میکنی تو هوای معمولی اتاق نباید برق رو رد کنه واهم مترهم بوق نباس بزنه. آمما اگر سرد شد و بوق نزد ویا توهوای معمولی اتاق بوق زد خرابس دادا.
ترموفیوز در حالت عادی باید بوق بزنع. 60هفتاد درجه که داغش کردید باید برق رو قطع کنه واهم متر بوقش قطع شه. من ترموفیوز رو یک ربع توآب درحال جوشیدن صددرجه گذاشتم برق رو قطع نکرد ودایم بوق اهم متر میزد. از تو اب دراوردم رو اتیش گرفتم بازم برق رو قطع نکرد، عایقش که اتیش گرفت ودرحال سوختن بود تازه برق وبوق اهم متررو قطع کرد، فکر کنم زمانی برق المنت رو قطع میکرد که منزل درحال سوختن باشه.. امان از جنس چینی

salarjafari

کاربر
2014-05-26
5
5
فارس خرامه
سلام ، دوستان روش تست ترمودیسک و ترموفیوز رو فرمودند ، لازم دیدم چند نکته اضافه کنم.
۱. ترمودیسک های مختلفی توی بازار هستند که با توجه به کارکرد و سریال قطعه ، دمای کارکردشون متفاوت هست . صرفا قطع و وصل شدن ترمودیسک نشان از سلامتش نیست ، یعنی باید بتونید دمای کارکرد رو بسنجید .
بهترین راه حل اینه که ترمودیسک رو نصب کنید و در کنارش پرآب دماسنج رو بچسبانید تا دقیقا دمای کار ترمودیسک رو چک کنید..
۲. محل قرارگیری ترمودیسک روی اواپراتور اهمیت بسیار زیادی داره . یعنی دقیقا باید سرجایش خودش و حتی با زاویه درست نصب بشه . باید ببینید طراحی دستگاه به شکلی هست که ترمودیسک دمای گاز مبرد رو سنس کنه یا مایع مبرد‌.
۳. به هیچ وجه از ترموفیوز ارزان و بی‌کیفیت استفاده نکنید.
بخاطر 10 هزار تومان ، 10 میلیون ضرر میزنید به خودتون.
۴ . ترموفیوز هم دقیقا باید در جای خودش و با فاصله مناسب از المنت نصب بشه‌ .
البته اینم بگم که ترموفیوز یکبار مصرفه، من خودم مدتی هست از ترموسوییچ استفاده میکنم.
۵. اهم سنسورهای یخچال های مختلف متفاوتند که توی اینترنت راحت پیدا میشه.
اما نکته مهم اینه که دمای تست همه سنسورها ۲۵ درجه سانتیگراد هست.
سنسورهای با اهم پایین، (مثلا سنسور ۱ کیلو اهم ) هیچ خطایی قابل قبول نیست.
اما در سنسورهای با اهم بالا (مثلا ۳۰ کیلو اهم ) تا ۲۰ اهم کمتر و بیشتر مشکلی ندارند.

بالا